Ověřený GEEK, NOOB, nebo TROLL? Špičkoví odborníci na CZC.cz

Tento prostor slouží k tématickým názorovým diskuzím, nemusí být námi sledován a striktně moderován.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Pyčo děláš si prdel? Ty vole ta diskuze tam ještě pokračuje. Co je to za děcka? :lol: To nemá chybu.
Natar píše:@Raziel-CZ: Aha, takže o tom tahle celá diskuze je - potřeboval jste si něco dokázat a "objektivně ověřit". Troll píše na téma trollení - nic nového. Blábolit umíte opravdu dobře.
Jinak ověření geekové nejsou zaměstnanci CZC.cz a působí zde ve svém volném čase a nemají na diskuzích žádný komerční zájem. 99 % lidí, co se zde ptá, jsou spokojení a vracejí se pro radu i po ověření našich rad jinde. To 1 % jsou trollové jako vy. Jsem zvědav, jestli tento můj komentář také přidáte do svého psychotického elaborátu vy "duchu doby". Jak to, že v článku nejsou všechny moje komentáře? Jen potvrzujete, že většina "novinářů" jsou především egomaniaci, co si upravují realitu jak se jim hodí.
Článek na půl hodiny čtení měl přečtenej za 5 minut. Tak tolik k tomu kolik věnovali soustředěnosti textu a videu. :lol: Jinak koukám že si svůj text pořád upravuje a ani CZC neukazuje editace. Ještě že máš ty screeny. Vole a ty prej troll. Chudák ani neví co to znamená. Troll je anonym a ty máš všude xicht. To je fakt těžkej kokot. :lol: :lol: :lol: Jak je možný že rodiče dneska ty parchanty nechávaj tak dlouho vzhůru?

Vole tos mi měl říct hned že chceš nakoupit u cedéčka, ti jsou mrtví už několik let. Tam nic nevyreklamuješ. Nikdy.
----
// Admin ETIQ.CZ, z.s. edit: Diskuze je příslušná článku Ověřený GEEK, NOOB, nebo TROLL? Špičkoví odborníci na CZC.cz na DuchDoby.CZ.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Koukám, že taky ponocuješ. No přes známého jsem tam koupil komponenty do PC pro ženu. Já vážně nevím, co to do mě vjelo, že jsem se nejdřív nepodíval na reference. Když jsme u těch reklamací, před asi 18 lety mi při reklamaci DVD pálírnu zaměnili za CD a pak reklamaci zamítli kvůli jinému zboží. Prostě mi DVD vypalovačku ukradli. Po dalších letech jsem tam reklamoval televizní kartu, u které mi vždy řekli, že normálně funguje, ale nefungovala, mohl jsem ji vyhodit. No nečekal jsem, že budou dnes v ještě větší prdeli, než byli tehdy. Musím si fakt najít vždy čas si něco nejprve přečíst.

Jo ty texty si kluk pořád edituje. Dělám si průběžně zálohy. Článek po případné reakci CZC zaktualizuji. Jsem zvědav, jak se postaví k vrácení toho chladiče. Vzpomínám si na borce, co o CZC před asi 10 lety točil videa. To bylo taky moc pěkné, jak se k němu chovali.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Hele on ten článek ještě asi dočítá a edituje si starší komentáře.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nebudu si tam s dotyčnými už psát. Ani článek o diskuze dále rozšiřovat. Budu si jejich případná pokračování komentovat tady, kde si nemohou diskuze samovolně upravovat a měnit a kde platí moje pravidla. Především nechci trolly krmit.
Natar píše:Při umístění ventilátorů nahoře, které má z určitého důvodu skříň takto namontovány z výroby, se chladič samozřejmě vejde - pán jaksi zapomněl sdělit, že chce mít ventilátory na boku, což je u této skříně dosti nesmysl
Patrně výrobce PC skříně neví, co dělá. Možná by se mohl něco od GEEKa Tatara přiučit... Mně naopak přijde možnost přidání dalšího chlazení logická.
Raziel-CZ píše: Má zmíněná PC skříň, mimochodem si ji nemohu vynachválit, žádný airwlow vzhledem k její úplné "průdušnosti", pokud tedy nenasadím jednu skleněnou bočnici, mít ani nemůže, tam se jednoduše snažíme nahnané teplo od procesoru z pasivu rozfoukat maximálním možným příkonem vzduchu směřujícím na tento pasiv.
Výrobce, zdá se, možná počítá právě rovněž s "mým" řešením. :-) Podle Tatara je ale asi úplně blbej. Ne vážně, ta PC skříň je fakt skvělá.
Natar píše:A pokud pánovy nedošlo, že když bude mít ventilátory na boku, tak se nemůže vejít 155 mm chladič...
PánovY skutečně nedošlo, že když požádá o doporučeňý podobného chlaďyče, more, bude mu doporučena taková velká obluda...

Hledal jsem případnou alternativu za Noctua NH-U9S chromax.black, do čehož pochopitelně spadají i rozměrové parametry. Nevím proč, ale prostě jsem se spolehl na to, že mi reaguje odborník. Má to u nicku přeci napsané, to dá rozum, nebo ne?
Natar píše:...tak upřímnou soustrast jeho IQ na kterém si evidentně zakládá.
Teda toho to nějak trápí, když musí to IQ pořád omílat. Přitom on si včera v 14:54 začal.
Natar píše:V "životopise" se tento pán chlubí studiem IT, ale pokud do dané skříně umístil ventilátory na bok, které navíc vhánějí vzduch dovnitř a ještě tím poučuje, tak bych na jeho IT zkušenosti a technické schopnosti opravdu nesázel.
Toto jsme si již několikrát vysvětlili.
Natar píše:Pán měl navíc k dispozici i názor jiného geeka https://www.czc.cz/noctua-nh-u9s-chroma ... 9b/diskuse
Ani zde ovšem neuvedl, že má ve skříni ventilátory na boku...
To je právě ten problém. Názor. Od počátku mě ale názory na toto téma nezajímají, ptal jsem se na fakta.
Natar píše:...je tedy s podivem, že i zde se neohradil proti špatné radě se stejným argumentem.
Proč je to s podivem? Jak fungují zdejší GEEKové, jsem se dozvěděl už od dvou. Proč bych měl reagovat na třetího?
Natar píše:Vůbec to celé nepůsobí účelově, aby někdo mohl mít na svém plátku "senzaci".
Nevěděl jsem, že se čeští dezoláti koncentrují také na CZC.cz. Jaké konspirační teorie se ještě dozvíme? Co třeba, že jsem "agentem" Noctuy, Cool Master nebo Zepteru? Případně Alzy, když v článku vedu všechny odkazy ke zboží "skrytě" na Alzu? Mimochodem věděli jste, že Alza nově umožňuje vrácení zboží do 14 dnů i IČářům? Ach jo, to je fakt dospělá diskuze... :roll: Ale vztekají se děcka pěkně; je vidět, že se cítí poníženi.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

@Raziel-CZ: To je do vás hezké, ale geekové od vás pomoc nepotřebovali a pojmy samozřejmě znali - stačí si projít aktuální diskuze geeků, abyste zjistil, jakými znalostmi disponujeme - mimochodem, můj první příspěvek na zdejším fóru je z roku 2008. Jen jsem si chtěl ověřit, zda vy víte, o čem vlastně mluvíte - nikdo, kdo se zabývá PC, totiž nepoužije obrat "pasiv od CPU", ale mluví o chladiči - nebo o pasivu chladiče. Stejně tak nebude říkat ventilátoru Aktiv proboha. Na váš naivní vysvětlující elaborát nemělo smysl reagovat. Navíc vysvětlujete pojmy, na které se vás nikdo neptal a v diskuzi ani nepadly. Taky je mi záhadou, proč se takový odborník na IT má potřebu ptát na tak banální věc, když má k dispozici všechny specifikace daného HW a skříň, kterou si může reálně přeměřit, dokonce doma? Vaše řešení airflow v dané skříni navíc není dobré. Hodnocení CZC.cz s touto diskuzí nijak nesouvisí, ale je rozhodně přinejmenším zajímavé, že naprostá většina z těch negativních "recenzí" je neověřených. Stejně tak zajímavé je, že se taková vlna kritiky rozpoutala zrovna jen na Zboží.cz, ale na obecně více využívané Heuréce nikoliv. Navíc spousta lidí si stěžuje na své vlastní chyby v úsudku a hází to na druhé - stejně jako vy. Skutečnost, že se vám Fera 5 nevešla do skříně, je pouze o vašem špatném úsudku, nikoliv o špatné radě od kolegy. A na základě tohoto úsudku jste nás zde šmahem označil jako "diletanty". Navíc se s Fera 5 i5-13600K uchladit dá, když víte, jak na to - což vy podle vlastního tvrzení víte, tak tedy nechápu, kde mohl nastat problém. Ani se nezkoušejte tvářit jako zastánce nějaké informační kultury - to co jste zde rozpoutal svědčí o pravém opaku.
Omg... Tak hlavně že se na ty jejich sračky někdo ptal ty vole. To je fakt kokot :lol:
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jasně. A teď tu o červené Karkulce... Vím o tom textu od odpoledne, nepovažuji za relevantní na to dále nějak reagovat.

Pod textem se navíc objevují další názorové komentáře dalších lidí, co se spolu neshodnou. Taková diskuze není přínosná pro nikoho, natož pro mne, proto tam nebudu odpovídat ani na to. Jen se zahlcuje diskuze zbytečným balastem.

Jsem pro věcné diskuze s minimem textu. Proto se už nechci příliš rozepisovat ani tady. Upozorním snad ještě jen na aktualizaci článku o doplnění reakce obchodu CZC.cz na mnou zaslaný dotaz a ještě jednu, snad poslední zajímavou věc:
Khalai píše:Byla samozřejmě pošetilost pokoušet se chladit Ryzen 5900X a RTX 2080 Ti v takhle malé bedně. S vodním okruhem to nakonec nebylo tak špatné (dva slim 240 radiátory se slim ventilátory). Ale stejně jsem nakonec celou sestavu prodal s tím, že Ryzen 5900X byl chlazený Noctua U12A (oficiálně kompatibilní není, ale měl jsem štěstí, po sejmutí bočního bracketu se sice dotýkal bočnice, ale ta šla volně zavřít). a GK jsem vyměnil za RTX 3060 Ti, která už se tam uchladila celkem slušně. TLDR verze - NR200P je fajn skříň, ale nehodí se pro žravější HW, který se tam bude chladit suboptimálně.
Další GEEK Khalai píše mimo jiné o pošetilosti uchladit v NR200P Ryzen 5900X a RTX 2080 Ti. Přitom jsem jasně říkal, i ukazoval ve videu, že to tak mám postaveno s ještě výkonnějším Ryzenem 5950X a RTX 1080 Ti, resp. dva měsíce s RTX 4080 a teploty mám srovnatelné s hráči, co mají skříně klasické s "pořádným airwlow". Na co bych třeba tady měl reagovat? Napsat, že dotyčný tvrdí nesmysly, jen to neumí uchladit a rozpoutávat tím další flame? Ti lidi prostě jsou nezkušení a neví, co dělají. Neví, jak se chladí malé skříně a tak raději než přiznat, že něco neumí, napíší, že je to pošetilé, že to nejde. Lidé také před vynálezem letadla říkali, že létat není možné. Jsme opět u technologií a především fyziky.

Takže za sebe v tom fakt nevidím důvod pokračovat. Děcka ať si povídají o neexistenci elektrického proudu a já si půjdu k práci rozsvítit lampičku.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Dobrá odpověď CZC. Tak je to jasný :D

Jasný. Není o čem.

Jinak ještě k tomu vocasovi o Zboží.cz. Zajímavý je, že jiný obchody stejnej problém nemají. Třeba konkurenční Alza. Taky neověření kupující. Kdyby czc měl na hovno recenze třeba jenom za nějaký období, ale tady jsou to roky. Spíš bych se přikláněl k tomu zda to czc na heuréce třeba němají nějak posychrovaný.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Na konspirační teorie jsou odborníci CZC GEEKové...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@Qestament: Koukám že ti to nedalo, udělal sis tam registraci a pustil s nimi do debaty. To nemělo ode mě vyznít tak, že sem už nesmíš psát. :-) Pěkně je tam trollíš. Ale asi bych je vážně nechal na pospas vlastnímu osudu. Btw máš tam špatně nick.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Už jsem skončil :mrgreen: U nicku jsem se překlepl, překvapivě to nejde opravit...
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já vlastně vůbec nevím, proč s takovými "odborníky" vlastně ztrácím čas. Člověk si fakt musí dělat téměř všechno sám. GEEK tyjo, to je stejně název...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

@li25: Odpovědi mimo téma jsou ale velmi často na místě. Setkali jsme se stovkami dotazů kde má někdo starý procesor a najednou přes covid má desítky tisíc navíc a chce jednu z nejsilnějších grafických karet na trhu. A my, jakožto znalí problematiky bez provize z prodejů nedoporučíme, jako možná jinde, onu uživatelem vymodlenou grafickou kartu, ale napíšeme, aby takový člověk koupil kartu slabší a vylepšil i procesor. Jinak takové vylepšení přijde vniveč.
No a to samé je zde. Pidi skříň a žravý procesor = ideální vodní chlazení.
To, že má pán kdo ví jakou praxi a myslí si kdo ví co nemění nic na tom, že drtivá většina lidí zvlastní zkušenosti doporučí vodní chlazení. Protože skutečně není sám kdo něco vyzkoušel. Třeba zrovna Khalai toho jistě zkusil více než samozvaný super expert, který je skutečně k smíchu kvůli svojí neznalosti problematiky. Občas se tu vyskytne někdo s 20letou praxí, ale vše má pomotané.
// S morálním majákem jste se trefil, zajímavý výraz. Proto bych se od toho rád oprostil a věnoval se jen faktům. Tam je rozhodně autor dotazu pozadu. Nejlepší by bylo kdyby pan Böhm zkusil ventilátory otočit aby foukali ven. Věřím, že by se nestačil divit a jeho svět by se zhroutil. Nic by samozřejmě nepřiznal, to po něm ani nemůžeme chtít, ale byl by spokojenějším člověkem. Nedejbože kdyby se ověřil fakta o chladiči Fera 5.
Vůbec se do nich neser debile pomotanej. Oni jsou znalí problematiky a ty úplnej kokot :lol: Co? Sundals igelit, nanesl pastu a otočil chladiče obráceně, i když se svým AMD vůbec žádnej problém nemáš? Vyčistil sis vůbec zuby a posolil pytel? Určitě ne, tak dpč přiznej se zmrde! :twisted: :lol:
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Každopádně je také zajímavé, že sám veřejně hlásá jak koupil zboží na kamarádovo IČO a CZC mu nevyšlo vstříc. To mi přijde vskutku groteskní.
Ty vole co to mele? Co CZC vstříc? Vůči čemu? :lol: :lol:
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pouze standardní trolling. Bez komentáře...

Odkaz na aktualizovaný a již uzavřený článek s odpověďmi CZC.cz ZDE.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Yep. Jenom trollí. Anebo fakt nerozumí obsahu textu. :D Anebo obojí.
Natar píše:@Qestement: To je bohužel dost rozšířené přesvědčení současných lidí, že musíte být idi0t, abyste byl slušný. Nemusíte. Stejně tak nemusíte být nabubřelý povýšenecký sebepropagátor, abyste mohl uplatnit své vzdělání a svůj intelekt. Obrat " rozumově vyspělí vědci" raději ani nebudu komentovat.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Odpovědět

Zpět na „Volné diskuze nad články, tématy a/nebo celými kauzami“