Ověřený GEEK, NOOB, nebo TROLL? Špičkoví odborníci na CZC.cz

Tento prostor slouží k tématickým názorovým diskuzím, nemusí být námi sledován a striktně moderován.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nejlepší by bylo kdyby pan Böhm zkusil ventilátory otočit aby foukali ven. Věřím, že by se nestačil divit a jeho svět by se zhroutil.
Pan Böhm dnes otočil ventilátory na svém AMD a teploty byly o 3 stupně vyšší. Můj svět se dočista zhroutil, GEEK opět poradil skvěle...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Na webu CZC.cz odpověděl zástupce CZC.cz Jakub Šedivý. Nemohu jeho reakci si neokomentovat.
Jakub Šedivý píše:Reakce na smazaný příspěvek: Dobrý den,

mrzí nás, že celá diskuze dospěla až do této roviny a vynasnažíme se, aby se podobné případy v budoucnu již neopakovali.

Abychom mohli dořešit případné vrácení zboží, prosíme o reakci na e-mail, který jsme Vám zasílali.

Předem děkujeme.
1. Jelikož předpokládám, že reaguje na mě, nerozumím "reakci na smazaný příspěvek". Já jsem nic nemazal. Technicky vlastně ani není jasné, komu píše.

2. "... aby se problémy neopakovali" Možná by si mohli všichni plošně v CZC.cz (zaměstnanci i GEEKové) oprášit pravidla českého pravopisu.

3. I přes nahlášení vadných komentářů GEEKů zaměstnanec CZC.cz nijak věc neřeší, pouze fabuluje ve snaze získat ode mne info o kupujícím. Kdyby si pročetl diskuzi, což neučinil, informaci, proč mu nereaguji, by již měl. Z článku. Počkáme si, až zapracuje SEO, to si pak článek přečte vedení CZC.cz.

Jak jsem psal a dokola se opakuji, za mě je věc vyřešená. Nemám v úmyslu s nikým od CZC.cz nadále komunikovat a teprve ne na CZC.cz nakupovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

A co chceš od lidí, co oficiálně zastupují firmu a ani neumí česky? A co od tebe chce? Jak jako informace o kupujícím? :-D Kde jsme jako? :shock:

Už se těším, až půjdu reklamovat pc case, ve které chcípnul jeden větrák. Podle všeho to bude s czc.cz.czczczcz.czczczcccczzzz těžká prdel...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já mám ještě jednu vtipnou. Kolega z firmy mi poslal nákupní faktury, ze kterých jsem zjistil, že tu Feru 5 dokonce vůbec v CZC nekoupil, ale koupil ji v Alze. A protože Alza teď zavedla 14denní možnost vrácení i pro IČaře, vrátím Ferinku pěkně v Alze a mám to vyřešené. :D

Mimochodem chladič je reklamovatelný i tak. U Fery 5 se třeba píše, že utáhne přes 200W žeroucí CPU. A protože je to lež, mám teploty CPU přes 100 stupňů na výdaji jen lehce též přes 100W, při 200W by musel mít CPU tímhle tempem 200 stupňů, takže jde o přinejmenším o klamavý popis produktu. Je úplně jedno, zda má uživatel o vzduchách něco vědět, nebo ne. Principem věci je klamavý popisu produktu, čili tím pádem nárok na vrácení zboží a peněz. S Alzou v tomto nebývá problém, to CZC.cz se předvedli. Tady už tedy není vůbec o čem.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

A je to. Celá diskuze z CZC.cz je "záhadně" fuč. Ještěže máme článek a zdejší diskuzi s téměř kompletními zálohami.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Tak to je super, že to smázli... Oni se ti omluví tatarskou češtinou a pak to raději celé smažou... :-D Asi vedeníčko zapracovalo a přece tyhle hovna si tam nemůžeme nechat. Ono je pak jednoduché se ohánět trilionem dobrých rad, když ty debilní a špatné pan šiditel nechá smazat, že...? Ať jdou s celým czc.czzzzcccccceeeeeebbbeeeee do někam...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

To ještě nevíš, že jsem si to smáznul já sám. A to i přes to, že veškeré důkazy proti mně mluví z už ale nesmazaného mého článku...

Diskuze musela zmizet později večer, neboť kolem 21:30 tam ještě vše bylo.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Tak jsme si dnes vyměnili CZC.cz GEEKy doporučovaný a vychvalovaný chladič CPU Silentium PC Fera 5 za ARCTIC Freezer 34 eSports DUO a světe div se, při stress testech je PC o celých 20°C chladnější! Zatímco Silentium PC Fera 5 při plném zatížení CPU se vařil na 102 - 105°C, ARCTIC Freezer 34 eSports DUO nepřekročil 89°C, spíše se držel okolo 85°C. Pasiv Freezer 34 eSports DUO je oproti Fera 5 teplý, což rovněž naznačuje, že funguje.

Pokud tedy budete chtít někdo vědět, čím uchladit tepelný reaktor Intel Core i5-13600KF bez použití vodního chlazení, hlavně se neptejte dětí na CZC.cz diskuzích, ale odsledujte jednoho z českých odborníků na hardware včetně malých PC skříní, jenž skutečně počítače staví takřka denně Adama Šišperu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Tak to nebudou mít kluci radost. Jejich slovy - nepřiznají to, ale nemají pravdu. :D To je když se dohaduješ s děckama. Už od vyjadřování je znát že jim je sotva kolem dvaceti.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Na tuto první a zároveň poslední zprávu na CZC.cz
Raziel-CZ píše:Vidím, že kdosi nám tu "záhadně" zapracoval a diskuzi vymazal. Zajímavé. Nicméně záloha je záloha a já už mám nový, podstatně lepší chladič, viz aktualizovaný článek a naše fórum. A protože se tu již nehodlám pouštět do žádných OT, je tato zpráva ode mě k tématu má první a zároveň poslední. Co se lepšího chladiče týče, doporučuji do malých skříní k i5 13600KF chladič ARCTIC Freezer 34 eSports DUO, je to úplně o něčem jiném a na vzduchu to samozřejmě jde, jen to chce být trošku zkušenější.

Hezký den.

viewtopic.php?p=2969#p2969
jsem dostal dvě reakce, na které si zareagujeme už jen zde níže.
Makaan_89 píše:Zdravím Vás,

předchozí téma jsem nesledoval, nicméně jsem pochopil, že jste vyměnil Feru 5 za Arctic Freezer DUO a teplota šla o 20 stupňů dolů. Upřímně, něco se mi na tom nezdá - Arctic má v tomto případě výhodu druhého ventilátoru a rozdíl mezi chladiči být může, ale z mé zkušenosti ne takto velký. Navíc sám upozorňujete, že Fera měla chladný pasiv a to mi říká, že možná byla chyba v upevnění nebo se jednoduše jednalo o vadný kus.

S Core i5-13600KF lze řešit teploty několika způsoby, pokud se s ním člověk nechce "mazlit", je samozřejmostí v malé skříni zajistit silný airflow a dobrý chladič - to může být oříšek. Nicméně, Intel jde obecně ve většině případů zkrotit poměrně snadno a to přes správné nastavení PL1,PL2 limitů a Tj Max hodnot - obvykle také s neznatelným nebo minimálním dopadem na výkon.

Osobně mám i5-11600K, který si bez limitů je schopen brát i 250 W :-D, tohle řečeno, mám nastavené PL1-PL2 limity na 150-170 W a Tj Max na 90 stupňů. Mám na něm pak právě Feru 5, byť ve verzi Dual s dvěma chladiči a vše je v naprostém pořádku. Jakožto Rocket Lake je žravější, nicméně obvykle se to týká běhu s AVX instrukcemi a v praxi je většinou spotřeba mezi 70 až 110 W a teploty mezi 50-75 stupni. Co vím, tak lidé, kteří mají právě Freezer DUO to mají velmi podobné a vámi udávaný rozdíl je tak pro mě zarážející a měl bych tendenci hledat někde chybu nebo vadu.

S pozdravem
Hlobil Filip, HAL3000
Jak jsem psal i říkal ve videu, mohlo se jednat o vadný kus. Chybná montáž je z mé strany vzhledem k 23leté praxi s hardwarem téměř vyloučena.

Nutnost nebo i jen potřebu nastavování limitů u výkonu procesorů považuji za poněkud nešťastné.
GreenT píše:Také vás zdravím,

myslím, že kolega vystihnul v odpovědi vše podstatné. Fera 5 je výborný chladič, což potvrzuje plno recenzí, na některé dávám odkaz. Takže buď musel být daný kus vadný nebo došlo k nějaké chybě při montáži. Jinak asi těžko budete rozporovat výsledky renomovaných redakcí, které se HW věnují již dlouho.

Co se týče předchozí diskuze, chyby v komunikaci ze strany GEEK si vyřešíme. Na druhou stranu tam z vaší strany také nebylo vše v pořádku. Na fóru CZC se denně radí plno lidem a odezvy jsou kladné, takže nemám důvod z pozice admina lámat nad diskuzemi hůl na základě jednoho vlákna. Pokud chce někdo nahlížet na věc jiným způsobem, váš názor vám neberu. Osobně tu mám za nějakých 10 let působení zcela jiné zkušenosti a trochu mě mrzí, že to vše obrátíte jiným směrem.

V předchozí diskuzi i v druhém založeném vlákně vám také odpovídal kolega Khalai, který má osobní zkušenosti s danou skříní a tam jste nereagoval, takže mám pocit, že šlo spíše o něco jiného. Daný GEEK se věnuje testování chladičů, stavbě vodních okruhů, takže vám tam rozebral problematiku dané skříně velice pěkně právě na základě zkušeností. Ale nemá cenu se dál dohadovat, jsem rád, že vám nyní vše funguje ke spokojenosti a přeji pěkný den.

Recenze Fera 5:
https://www.cnews.cz/silentiumpc-fera-5 ... ce-test/4/
https://www.techpowerup.com/review/sile ... rs/10.html
https://www.kitguru.net/components/cool ... -review/8/
Viz výše vadný kus, což jsem ochoten připustit. Danému chladiči to nicméně jméno neudělalo.

Že nebylo z mé strany vše v pořádku, je diskutabilní. Mé reakce vycházely ze zákona kauzality. Pokud si chyby zmíněných GEEKů CZC.cz vyřeší, bude to fajn. Každopádně je rozdíl mezi reprezentantem nějaké firmy a návštěvníkem. Ohledně obracení věcí jiným směrem - je to nyní, jako by obrátil touto větou GreetT, resp. protiřečil si. Na jednu stranu uzná chyby GEEKů, které si údajně vyřeší, na stranu druhou ale napíše, že já něco obrátím jiným směrem.

No a co se týče druhé diskuze, kde jsem nereagoval, viz článek. Nebudu se opakovat. Opět mi tato věta připadá jako popření slov o vyřízení si to s chybujícími GEEKy (dotyčný píše provokativně = chybuje obdobně jako zmínění GEEKové). Problematiku dané skříně, respektive malých skříní jsem rozebral rovněž stručně pro GEEKy ve svém videu. Vybrat si nakonec bude muset už jen uživatel, jenž na tento "konflikt" narazí.

Jak píši, do dalších diskuzí se s GEEKy na CZC.cz už pouštět nebudu. Jaké a kdo má relevantní znalosti, nechť si posoudí případný čtenář sám. Já doufám, že si čtenář z tématu vezme jen to nejlepší, tzn. pouze informace k věci.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Vypadá to, že se o vadný kus v případě Fera 5 spíše nejedná.
Podíval jsem se rovněž na GEEKem doporučované odkazy, ale nikde na nich nenalezl žádnou relevantní informaci. Jen prázdná tvrzení, pochvaly spíše od firem, jež mohou být ovlivněné. V diskuzích lidé píší o dobrých zkušenostech s Ferou, ale tedy s jinými verzemi a také na poměrně tepelně slabých CPU. Pokud mám CPU, jenž není problém uchladit, argumentovat dobrými zkušenostmi se špatným chladičem není příliš na místě. Lépe je opravdu si jít pro radu za zkušeným stavitelem počítačů než teoretickým GEEkem CZC.cz, který akorát vychází z diskuzí, ale ne z reálné praxe.¨

A ještě jen tak na okraj, GEEKové mi posílají odkazy na Fera 5 Dual fan, ačkoli řeč byla o malé skříni, čili single fan, který je ještě horší.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Já myslím, že už to naprosto stačilo. Poslední dva geekové se taky předvedli...

1) "Nezdá" se mu, že Arctic duo je o tolik účinnější, než polský Ferashit a zároveň potvrzuje, že Arctic duo má výhodu dvou ventilátorů.

2) V souvislosti s tímto CPU mluví o nalezení dobrého chladiče a že to "může být oříšek". Aha, takže Ferashit se již k tomuto nehodí?

3) Opět omýlání o airflow i přes to, že jsi jasně několikrát napsal, že jsi vyzkoušel různé varianty usazení ventilátorů...

4) Konečně normální rada. Undervolting...

5) "Mám i5-11600K s chladičem Fera 5 dual..." Tady asi není co dodat.

Nastupuje druhý geek a hned spustí:
1)"Myslím, že kolega vystihnul v odpovědi vše podstatné. Fera 5 je výborný chladič, což potvrzuje plno RECENZÍ..."

Nic takového jsem z textu kolegy nevyčetl. Maximálně to, že Fera 5 může být shit a ve verzi dual je lepší...

2) Opět je problém v montáži nebo vadném chladiči (a nedají si pokoj a nedají:))).

3)"Chyby v komunikaci si vyřešíme, ale vy jste taky hovado..." (nadneseně řečeno) "Nemám důvod lámat hůl nad diskuzemi na základě jednoho vlákna..." Nevím úplně co tím myslí. Nikdo mu tam ty "jeho" diskuze za posledních 10 let nezpochybňuje. Nevím, jak na to přišel.

4)Vyčítání něco o tom, že jsi nereagoval na kolegu Khalaie. A to i přes to, že jsi jasně svoji aktivitu v daném vlákně na czc ukončil. Takže tady už se jedná zase pouze o manipulaci a dehonestování ze strany GreenT. Khalai neuvedl nic nového a opět argumentoval spíše domněnkami na základě "pozitivních ohlasů".

5) Nakonec tě aspoň "pochválí", že sis vše vyřešil sám s náhodnou pomocí opravdového odborníka, který nepročítá recenze, ale staví různá PC, různých požadavků...
Odpovědět

Zpět na „Volné diskuze nad články, tématy a/nebo celými kauzami“