Z-Day a další aktivity Hnutí Zeitgeist ČR

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
MilanVrba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od MilanVrba »

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli má hnutí nebo plánuje nějaké aktivity. Za poslední roky nevidím kromě omílání téhož dokola na SVCS nic. Dokonce bych řekl, že pan Taubinger tam už hodně blbne. Plánujete nějaký ZDay nebo jinou akci? Co dabing nového filmu, je něco nového? Na webu taky nic nevídám, fórum je mrtvé. Díky alespoň za titulky,ale dostat se k ním přes ten shop je taky porod. K čemu je to vůbec dobré? Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 07.02.2022, 09:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu tématu z „ZDay a další aktivity Zeitgeist” na „Z-Day a další aktivity Hnutí Zeitgeist ČR”
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Nebude nic. Tau a spol. jsou zahledění do sebe a své "pravdy" a výkladu příručky hnutí. Max. vás odkáží na sebe samého. Viděl jste "rozhovor" J. Greguše u anarchoblba Urzy? Tak si ho pusťte. Ján se tam nechal totálně vmanipulovat do neuvěřitelných pitomostí. Nebyl schopen argumentovat ani odhalit, že jediný důvod k tomu, proč ho tam Urza chtěl, bylo udělání z J. a ostatních z hnutí totální debily. Povedlo se. Bohužel. Někteří v oficiálním hnutí ČR dokonce skončili a prezentují myšlenky Zeitgeist sami za sebe. Škoda, ale nejspíš kvůli "moudrosti" ostatních členů to nešlo jinak.
MilanVrba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od MilanVrba »

Promiňte, ale vás jsem se neptal.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den, pane Vrbo,

nevím, zda jsem oprávněn za Hnutí Zeitgeist ČR po mém odchodu v březnu odpovědět, ačkoli jsem Hnutí Zeitgeist obecně nadále členem, alespoň Vám sem uvedu, že jsem Váš dotaz samozřejmě ihned zaznamenal a čekám, zda a kdy Vám někdo z českého hnutí zareaguje. Pokud se tak nestane do konce roku, pošlu dotaz na e-mail Hnutí, eventuálně tak můžete učinit sám. E-mailová adresa je info@zeitgeistmovement.cz. Ovšem chápu a oceňuji, že svůj dotaz pokládáte takto zároveň prostřednictvím oficiálního fóra Hnutí Zeitgeist ČR veřejně, jinak by se o něm nikdo nedozvěděl. Děkuji za to.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
MilanVrba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od MilanVrba »

Prosím o odpověď někoho z hnutí. Díky.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Váš dotaz jsem vznesl do úkolníku Hnutí. Pokud jej někdo používá, měl by Vám zde odpovědět. Záznam zde: https://redmine.etiq.cz/issues/463

Login: admin, heslo: 42
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Dobrý den, jelikož byl o naše akce za poslední roky téměř nulový zájem, což dokazuje i zmíněná mrtvost fóra (sami sobě psát nemáme důvod), tak zjevně ještě nenastala ta správná doba. Proto se soustředíme především na osobní projekty. Petr pracoval mimo jiné na videích, např. zde a já se věnuji šíření myšlenek a práci na soběstačnosti v okolních komunitách osobně. Co se týče dabingu, tak stále nemáme vybranou cílovou částku a čeká se také na zdrojové materiály od PJ. Dabing má na starosti pan Taubinger.

My stále děláme, co můžeme. Chybí nová krev. Bez toho, aby s námi noví lidé pravidelně komunikovali a sami projevili ochotu se těžko někam posuneme. Online se stále setkáváme každé pondělí od 21:30 zde. Třeba mě v něčem ještě kolegové doplní.
MilanVrba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od MilanVrba »

Díky za odpověď.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

I mrtvost fóra dokazuje téměř nulový zájem o akce Hnutí... No... Dobře...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Tak jo. Chybí nová krev? Mno, ono poslouchat neustále dokola tříhodinové monology P. Taubingera není prostě pro každého. Je to pořád to samé dokola a diskuze žádná. Dokonce už se někteří členové uchylují i k věcem, které sami kritizovali (demonstrace). Co potom jako chcete? Co od lidí čekáte? Vy dokážete všechny jen spolehlivě odradit a žijete si ve své realitě.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jojo. Pokrytectví je svině. A to cynické obzvlášť...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

David Ponížil píše: 04.02.2022, 21:50 Tak jo. Chybí nová krev? Mno, ono poslouchat neustále dokola tříhodinové monology P. Taubingera není prostě pro každého. Je to pořád to samé dokola a diskuze žádná. Dokonce už se někteří členové uchylují i k věcem, které sami kritizovali (demonstrace). Co potom jako chcete? Co od lidí čekáte? Vy dokážete všechny jen spolehlivě odradit a žijete si ve své realitě.
A co děláš ty ty chytráku? Ukaž nám co jsi udělal a pak něco kritizuj. Nevím, proč se s tebou vůbec Martin baví, když jsme se shodli, jak se chováš dětinsky... Akorát urážíš za falešnými účty. Já byl na demonstraci pozván. Byla to příležitost šířit naše myšlenky, kterou jsem ale nevyužil. Nevím, co je na tom špatného. Martin taky v minulosti chtěl kandidovat jen za tímto účelem a málem se to povedlo, tak nevím, co je "horší". Petr točí videa, překládá, mluví. Kolik do toho dal hodin si ani neumíš představit. Děláme, co nejlíp umíme. Začněte radši pracovat a ukažte nám, jak se to dělá.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Tobě určitě nebudu ukazovat co dělám. Po tom, co jsi zde napsal za lejna, určitě ne. Tvůj charakter je tak zkažený, že smrdí více než zkažené vejce. Proč se se mnou Martin baví, to nevím a my dva to řešit určitě nemusíme. Shodli jste se, že se chovám dětinsky... Aha... A shodli jste se i, že je Martin svině zkurvená, že? Myslím, že sis vybral špatného spojence, klaune. Takový ty jsi blbec. Nejdříve někomu nadáváš a pak si myslíš, že ten člověk s tebou drží basu? Ty jsi vážně úplně blbej.

Urážím za falešnými účty? To myslíš ty kryso vážně? A kde? A koho? Urazím tě klidně na přímo, ty šašku. Na demonstraci jsi byl pozván, kde jsi mohl šířit myšlenky, ale vysral ses na to? Aha:) Sám ze sebe děláš vola a tvoje otázka co dělám já, tímto absolutně ztratila na významu. Špatného na tom nic není, pokud jsi od toho ale dříve neodrazoval ostatní, ty pokrytče.

Kandidatura Martina? Pochybuji, ale k tomu se může vyjádřit Martin sám. Petr točí, překládá, mluví... To je dobře a co tedy děláš ty? A co Greguš? Ten jenom zesměšnil celý Zeitgeist u pitomce Urzy a vy jste na to nikdo nebyli schopní reagovat. Mohli jste točit i mluvit a přeložit to třeba do bengálštiny, ale hovno.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Mno... Teď se Davida zastanu. Co David udělal a dělá...
 
# Funguje v rámci FB skupiny Za Čistou Ostravu stránky Za Čistou Českou republiku (řeší odpady, příčiny, a to nejen na FB, ale i přímo s městem - burcuje v místě lidi - pořád dokola). Dělá to, cos ty mi vyčetl, že dělám já a místo toho mám dělat něco užitečnějšího, ale už jsi neoponoval Petrovi, když ten řekl a opakuje, že se to přesně takto v rámci lokálního aktivismu má dělat...
# Veřejně komunikuje a řeší problémy s firmou Heimstaden CZ pronajímající byty a to přes jeho riskování výpovědi z bytu.
# Komunikuje nejen na FB, ale i osobně s lidmi o problémech a příčinách problémů dílčích záležitostí, a to kde jen může. I pár lidí na mě přesměroval (psal si s nimi i hovořil telefonicky - jen se poté neozvali, a to úplně stejně, jako se neozývají nikomu z českého TZM - nezapojují se).
# Nastavuje lidem zrcadlo podobně, jak to říká, že dělá Petr Taubinger (nejen v rádiu, ale též osobně a zejména lidem do očí).
# Pokud Davidovi zadám úkol, domluvíme se na něčem, pečlivě jej zpracuje a data dodá (pracuje čístečně úkolově, částečně samostatně projektově).
# Je toho více, co David dělá, to si případně může napsat sám a pokud o tom něco budu vědět, potvrdím to.
# A především žije s přítelkyní a dítětem v předraženém nájemním bytě, kde sotva vyjdou s penězi, aby si mohl dovolit dělat něco víc, než dělá (je v práci takřka pořád). Není na tom jako my, kdož máme peněz plnou prdel.
 
 
Co David nedělá? Nevede si evidenci a nikomu se nezodpovídá... Není >politicky korektní<. Nikdy a k nikomu. To je hlavní důvod, proč se sním bavím.


# Zajímalo by mě, jaký má David Falešný účet, pod kterým akorát lidi uráží.
# Nevzpomínám si, že jsem chtěl někam kandidovat a co že se málem mělo povést (kandidatura, nebo snad mé zvolení?).
# David si je vědom Petrovy práce. Dovolil si nicméně zmínit i některá jeho kritická negativa stojící za příčinami odrazování lidí.

Bavím se s Davidem např. proto, že jsem jej poznal jako čestného člověka. Nikdy mi nezalhal, vždy, co řekl, tak udělal, mohu se na něj spolehnout. Dětinsky se chová podobně, jako se dětinsky chovám já. Má osobitý styl sarkastického humoru, jenž mi vyhovuje a především si jej vzhledem k chování ostatních, kteří se mnozí veřejně chovají sice vážně, ale jsou to vnitřně akorát např. egoisticko-cyničtí sráči, můžeme dovolit.

Pokud jde tehdy o Triton a jeho spolupráci v něm, o tom jsme se s Davidem také pobavili a když jsem se nad tím důkladně zamyslel, perfektně mi to do sebe zapadlo. To je ale jen počítačová hra, na to odpovím jen, pokud o to vysloveně bude zájem. Tady to vnímám částečně i jako nedorozumění pramenící z nedostatečné komunikace, ačkoli s jasnou příčinou vzniku. Na druhou stranu nám to při hraní v budoucnu perfektně fungovalo.


Rád zodpovím jakékoli případné dotazy.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Martine, já ti to vyčetl až potom, co si začal ponižovat práci Jána a to já nemám rád. Do té doby jsem tvrdil, že to vnímám jako srovnatelné. Máme to přeci oba na záznamu. Taky nevím, proč se tu musí vytahovat nějaká moje urážka, která byla více než opodstatněnou reakcí na to, co si říkal manželce, že nám provedeš. Potom si mi volal a normálně jsme si vysvětlili, že to bylo oboustranně jen z momentálního rozčílení. David to ani neslyšel a přesto mě tu "cituje". O nějaké Netiketě ani nemluvím.
Do Petra se obouvá dost často a je to jen jeho subjektivní pohled. Petr má spoustu příznivců, kteří mu píší emaily a setkává se s nimi. Nedávno bylo jeho video sdíleno na kanálu s 23k sledujícími. Stejně tak by se dalo říct, že od Hnutí by mohl svým chováním nějak odrazovat každý z nás.

Když jsem tě u sebe nechal několik měsíců bydlet, volal ti zástupce nějaké myslím eko zvířecí politické strany, že by tě chtěli na kandidátku. Později jsme se o tom bavili a já tě naopak podpořil v tom, abys mu znovu zavolal a zkusil to. Myslím, že ti odpověděl něco ve smyslu, že až další volební období.
Zbytek ti řeknu soukromě, pokud tě to vážně zajímá.

Mě je prostě jen líto, že se do nás pořád navážíte. My o vás nikde nic nešíříme. Nemůžeme se prostě všichni v klidu soustředit na vlastní práci? Já budu rád, když se vám bude dařit šířit myšlenkový tok a třeba mi dokážete, že váš způsob je lepší.
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“