Z-Day a další aktivity Hnutí Zeitgeist ČR

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Tak mě na Facebooku Hnutí Zeitgeist Česká republika zablokovali úplně. To po pouhém informování v přiřazené skupině Hnutí o sdílení zde odkazů vedoucích na viry. Ano, na Facebooku Hnutí Zeitgeist ČR dlouhodobě tolerovali a neřešili odkazy na zavirované stránky. Patrně Michal Mauser si ale místo poděkování s nápravou řekl, že Böhma, co mu opakovaně prokázal pokrytectví, nenávidí natolik, že není žádoucí, aby vůbec mohl se kdekoliv nějak projevovat. Inu českému Hnutí se zkrátka nelíbí, když Böhm upozorňuje na věci, na které dříve upozorňoval u ostatních. Nelíbí se konstruktivní kritika. Rozhodnutí provést blokaci mohla předcházet zároveň má konstruktivní kritika ekoteroristické skupiny Extinction Rebellion [1] [2] [3] [4] [5], se kterou se lidé z českého TZM dlouhodobě kamarádí, anebo možnost když už ničeho jiného, tak alespoň využívání tlačítka sdílet s mým komentováním jejich českého TZM statusů. Přitom nic z toho nedává smysl. Skupina XR je ryze ideologická, zatímco TZM má být vědecké. Mimochodem na FB stránku Hnutí se mohu dostávat prostřednictvím jiných profilů, obsah si screenovat a s komentáři jej sdílet i tak. No prostě to mi hlava nebere.
Michal Mauser píše:Martine právě na tobě sejde nejvíc, protože si něco odpracoval a máme něco společně za sebou. Že se na věcech neshodneme neznamená, že nemůžeme normálně komunikovat...
Pokrytectví zde ruku v ruce s neskutečnou, pro mě nepochopitelnou nabytou arogancí jen kvete. Ono tady ale o nic moc nepřicházíme. Od doby mého "odchodu" se v českém Hnutí nic nového až na občasné vysílání na SVCS o blbostech v konvenční politice a "matematického" článku, kterému ani sám autor nerozumí, neudálo. Teď tedy se plánuje v Praze globální Z-Day. To však patrně jen kvůli Petru Taubingerovi, co si na Hnutí honí ego kopírováním obsahu původních dokumentů a tím podsouvá lidem především svoji osobu. A asi největší bizár je, že o pořádání Z-Day v ČR vědí několik měsíců, za které ale nebyli schopni ani dát informaci na web a pro výběr peněz založit např. populární crowdfunding. Marketing & reklama & prezentace & motivace nula. Ne, oni budou žebrat s číslem účtu vepsaným kdesi schovaně v komentáři, kde není ani jeden lajk nebo sdílení. No je to parta k popukání. Ján Greguš, pokud zrovna nezahradničí, dělá mediální ostudu, Petr Taubinger mluví na Svobodném vysílači o konvenční politice, přičemž si často protiřečí, a Michal Mauser pro jistotu nedělá radši vůbec nic. Pokud si projdeme činy a principy Hnutí, zjistíme, že tady něco nehraje.

Tak je možná ještě navštívím na onom Z-Day, ať si z pohledu na mě v realitě alespoň pořádně zaskřípou zubama, neboť jejich nenávist vůči někomu, kdo je má prohlédnuté a ví, že jsou to naprostí diletanti, je enormní. Ne vážně, tohle když už nic jiného, tak je přinejmenším opravdu dětinské.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Abych to shrnul, nutno je říci, že myšlenkový tok Hnutí Zeitgeist je nepřekonaný. Jen ho zkrátka někteří lidé nedokážou tak nějak ani po letech pochopit. To Hnutí Zeitgeist neskutečně poškozuje, což je opravdu obrovská škoda.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Konečně, možná po kritice, se na webu české buňky Hnutí Zeitgeist objevila alespoň stručná pozvánka. Relevantní žádost o finanční podporu nicméně stále chybí, proto jsme ji přidali alespoň my do vlastního článku na duchdoby.cz.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“