Hysterie ve vláknech o retencích fóra Mobilmania.cz

Samostatné fórum slevy zprostředkovatelské služby Moje retence CZ - https://www.mojeretence.cz

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Správa fóra ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Posloupnost jednotlivých příspěvků nedává smysl, diskuze je totiž po různém rozdělování a slučováním moderátory fóra zmršena.

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 21.12.2023, 12:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Aktualizace screenu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jak jsem psal, do Superfóra se nemíním po letitém trvání democistických kiksů správců ze svého odborně poradenského hlediska vracet. Můj návrat je nyní reálný výhradně tehdy, bude-li mi přidělena funkce moderátora s možností témata udržovat relevantní. Za blbce už tam nadále ale nebudu.
pepisis píše:Nebojte, on se za chvili vrati :)
Tentokrát ne. Stačilo.

Další mé pokračování bude spočívat při dotazu, na který budu mít co říci, v jeho vykopírování v podobě citace SEM, kde na něj také zareaguji a kam se případně můžete po registraci připojit do konstruktivní diskuze při splnění jednoduché (N)etikety i Vy. V našem fóru budeme udržovat nadále zejména relevantní obsah a to podotýkám bez vyskakovacích a jinak otravných reklam.

Pokud něco do Superfóra v budoucnu napíši, tak to bude z mé strany už spíše k něčemu pouze dotaz.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes si zareagujeme na vybrané blafy točící se kolem mé osoby a naší služby v příslušném novém tématu na Superfóru.

dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:Závist to z mé strany rozhodně není...
Není to nic jiného než osobní antipatie a závist. Odpovídá tomu úroveň příspěvků. Učebnicový příklad, vizme 1. ročník psychologie kterékoli univerzity.
dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:...za dvanáct stovek by mi stejně nic lepšího nepřinesl...
dr._lukas zkrátka jen není cílovou skupinou. Znovu opakuji, že naše služba je tu pro ty, kteří se daným nechtějí, neumí nebo nemají čas zabývat, přičemž chtějí mít jistotu sjednání. Nikdo nikoho do ničeho nenutí. Rovněž znovu opakuji, že diskuze o naší službě a platbě za ni je v Superfóru off-topic. Ačkoli v novém, na moji počest vzniklém tématu existujícího za účelem jen mého dalšího pomlouvání a víření toxicity, už to asi off-topic nadále nebude...
dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:...toto fórum kdysi vznikalo na tom, že si zdejší uživatele poskytovali rady nezištně a tady už tomu tak úplně není...
Není. V Superfóru jsou přínosní uživatelé napadáni a budižkničemové vyzdvihováni. To tam nicméně bývalo vždy, minimálně předchozích cca 20 let.
dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:Schválně se někdy mrkněte do sekce financí, tam snad neznám žádného pojišťováka co by lovil nové ovečky tímto způsobem.
Manipulace.
dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:...protože si neuplácíš kámoše ve středním managementu O2...
Nemáme kámoše v O2. Máme „zkorumpované spolupracovníky” v O2. A nejen v O2, nýbrž u všech tří síťových mobilních operátorů. No a díky tomu máme nejen důlěžité informace nejen pro naše klienty, ale měl jsem je i pro čtenáře a návštěvníky Superfóra mezi prvními, které jsem poskytoval v Superfóru nezištně bez jakéhokoli nabízení našich placených služeb, ale především díky tomu vyřizujeme často retence lidem už nikoli přes retenční oddělení, ale napřímo právě přes tyto známosti. Což je také důvod naší takřka 100% úspěšnosti. Mají takovou přidanou, pohodlnou hodnotu uživatelé Superfóra nebo další, kteří si to mohou zadarmo vyřešit sami?
dr._lukas 17. 12. 2023 16:38 píše:Tam pak chápu, že je výhodné něco zaplatit, předpokládám, že smlouvu a fakturu za zprostředkování takového tarifu jsi nedostal :D
Smlouva se samozřejmě uzavírá, a to prostřednictvím souhlasu s obchodními podmínkami a reklamačním řádem. Daňové doklady samozřejmě všichni naši klienti obdrží. Ono je to jaksi ze zákona i povinné...
0055 17. 12. 2023 17:12 píše:Ja v ramci sveho dusevniho zdravi chodim jen sem a i k tomu abych se zde nepoblil tak potrebuju docela silne rozsireni ve svem prohlizeci...
Bez rozšíření AdBlock nebo uBlock bych se v Superfóru rovnou posral, neboť člověk mnohem vícekrát musí odkliknout zavření spamu než přesun na další stránku nebo scrolling.
5uch 17. 12. 2023 18:51 píše:Pánové... když někdo napíše, že si zařídil 50% slevy u TM a nepotřeboval k tomu placeného rádoby experta - nikoho konkrétního tím neuráží a nenapadá. Dokonce i kdyby napsal, že k tomu nepotřeboval placené služby Raziela (kterému jsem tímto udělal zdarma reklamu), tak je to korektní sdělení. Že si to někdo vztáhne na sebe - je jen jeho problém.
Vůbec to není o napsání slov „rádoby experta” či jiných výpadech vůči mně. Je to opakovaných příslibech správců fóra a předchozích konkrétních dohodách s nimi na jejich určitém konkrétním přístupu k udržování témat. Témata si měla udržovat úroveň, být k věci, nahlašované problematické konkrétní příspěvky když už ne aktivně, tak alespoň s rozumným odstupem řešeny. Správci Superfóra nicméně opakovaně tuto dohodu porušovali a teď ji svým přístupem se rozhodli zazdít zcela. Dopustili se nejen porušení, ale nyní i samotného podrazu ve formě přímo založení flame war tématu existujícím výhradně za účelem mé dehonestace. V takovém případě se už o nějakém vztahování čehosi na sebe asi není relevantní vůbec bavit...
pepisis 18. 12. 2023 13:06 píše:Nebojte, on se za chvili vrati :)
Ano, vrátí. Ale jedině už jako moderátor s možnostmi udržovat témata na úrovni. Jako blbec už ne.
Nick Cave 18. 12. 2023 14:08 píše: jako moderátorský tým jsme si dlouho marně lámali hlavu, kde tady ve svém příspěvku dr. Lukáš urazil pana Raziela, jenž musel tento příspěvek 3x nahlásit jako flame, osobní útok, urážky... v příspěvku není žádná vulgarita, výhrůžky, nadávky, osočování a další nepěkné věci, které by si vynutily zasáh moderátorů, a proto nám není jasné, kde tedy vidí pan Raziel porušení pravidel vůči své osobě?
Znovu. Není to o jednom příspěvku. Je to o pravidlech Superfóra a jejich dodržování. Je to o včasném zásahu před rozjetím OT & FW, o údržbě alespoň základní úrovně diskuze. Je to opakovaných příslibech správců fóra a předchozích konkrétních dohodách s nimi na jejich určitém konkrétním přístupu k udržování témat. Témata si měla udržovat úroveň, být k věci, nahlašované problematické konkrétní příspěvky když už ne aktivně, tak alespoň s rozumným odstupem řešeny. Správci Superfóra nicméně opakovaně tuto dohodu porušovali a teď ji svým přístupem se rozhodli zazdít zcela. Dopustili se nejen porušení, ale nyní i samotného podrazu ve formě přímo založení flame war tématu existujícího výhradně za účelem mé dehonestace.
BizonTWO 18. 12. 2023 14:11 píše:No když napíšu, že tady v budově krade ten dlouhovasej trouba a je v té budově jenom jeden dlouhovlasý, tak i když není jmenován přímo, je jasné na koho míří. Už slovo rádoby trošku "shazuje" a je zbytné. Za mne to neřešíte korektně. Naopak napsat: "Dokonce i kdyby napsal, že k tomu nepotřeboval placené služby Raziela " je absolutně OK. Za mne pomáháte dorazit umírajícího (MM) a nejste objektivní.
K tomuto není co dodat, přesně o tom to je. Ačkoli, jak uvádím a je z celého tohoto tématu patrné, to skutečně není jen o jednom takovém příspěvku.
BizonTWO 18. 12. 2023 14:11 píše:Skoro bych si troufl říci, že moderátor nějakého fóra má malé pindíka bo nepozná co je OK a co ne ale určitě si to nikdo nevztáhne na sebe, není přece jmenován, že?:-D
Jednoduchá nekompetence. S tou toho pro danou společnost pozitivního příliš neuděláte.
Nick Cave 18. 12. 2023 14:34 píše:my poněkud tápeme, jak posoudit poměrně neškodný příspěvek, ve kterém pravda, je trocha ironie, ale tu běžný člověk přece přejde s lehkým úsměvem a dokáže se nad ní povznést.... anebo snad jste toho názoru, že by se některý z moderátorů urazil, kdyby si přečetl o sobě v některém z příspěvků, že je rádoby moderátor?
O čem to je, vizme výše a celé toto téma.
BizonTWO 18. 12. 2023 15:00 píše:Nezávidím vám to, je to těžké, pravda.
Není to těžké, pokud známe a rozumíme kontextu. Ten celý se táhne roky. Akorát nyní ze sebe (opět) buď jen správci Superfóra dělají hlupáky, anebo jsou hloupí, tedy v obou případech nekompetentní. To je celé. Celý kontext je uveden z velké části v rámci tohoto tématu, které tu není od toho, abych si sám se sebou povídal, nýbrž jako právě v určité míře seriózní data pro ty, kdo by kontext projevili zájem poznat (i z druhé - mé strany). Jinými slovy stejně jako si správci Superfóra vedou své sračky o mně v jejich neveřejných i veřejných OT a flame war sekcích, já si vedu své sračky u sebe. Pokud / až mi k vedení mých sraček nebudou dávat důvod, nebudu si je tu, stejně jako oni si je vedou u sebe, vést.
BizonTWO 18. 12. 2023 15:00 píše:Někdo je vztahovačný více, někdo méně. Osobně by mě to také nechalo naprosto klidným. Moderátor jako autorita by měl být vždy nad věcí. Žádná pravidla nezahrnují vše a proto je třeba sledovat věci z více stran a kontextu a tady vidím: Raziel pomáhá, hodně pomáhá a nic za to nechce a kdo neumí tomu něco vyřídí (klidně za úplatu) prostě WIN-WIN. Pomohl tady desítkám lidi a pak tu je dr._lukas kterého vnímám jako vysírku který s ničím nepomohl, spíš lehce útočí, vysmívá se atd. Za mne by mohl dostat varování, upozornění, ať píše fakta bez výsměchu a ironie. A od toho je tu živý moderátor který to má umět posoudit z lidského hlediska, má umět číst mezi řádky, jinak to může dělat robot respektive dnes AI.
Vizme výše, o čem to je. O letitém kontextu. O celém principu. Tématem vůbec není několik osobních příspěvků postiženého dr._lukase.
BizonTWO 18. 12. 2023 15:00 píše:Každý má jiné vnímání. Třeba je vám cizí ironie a sarkasmus, možná jste jen méně vnímavý? Osobně tam cítím snahu někoho shodit, shodit jeho odbornost a zásluhy. Vy ne ale já, p.Raziel a další asi mají také podobný pocit. I moderátor se zmínil o ironii. Dle mého je ironie, sarkasmus, nadávky a další věci které jsou zbytné respektive v diskuzi nežádoucí. Jestli to má být člověk schopný v klidu přejít nebo ne je věc jiná. Myslím si, že příspěvky od dr._lukas nejsou úplně OK, prakticky nic nepřinesli a přišel prudit a to by měl mod. rozeznat
Kromě souhlasu nemám co dodat.
pepisis 18. 12. 2023 15:13 píše:A uz jste videl nekdy kristalove cistou diskuzi, ktera by nikoho neurazila? Ja tedy ne. Holt nekdo je citlivejsi vic, nekdo min, hranici by ale mela byt slusnost, vyrazivo bez nadavek apod. A to splneno bylo. Jak by byl svet nudny bez sarkasmu a ironie...
I když jen velmi ojediněle, tak jsou relativně čisté diskuze. Takové fungují v místech, kde jsou dodržovaná psaná pravidla a kompetentní správci.

Pokud pepisis považuje za slušné a vhodné nevěcné napadání, posmívání se a související chování, pak asi se k tomu nebudu dále vyjadřovat. Ironie může být fajn, sarkasmus už ale se slušností nemá vůbec nic společného. Vizme definice obou pojmů. To už rovnou můžete polemizovat o tom, zda je slušnější někomu říci „ty čuráku”, nebo „Vy čuráku”. Já bych v tomto případě doporučil připomenutí si látky občanské a rodinné nauky v základní škole (dnes se to jmenuje často jinak). Slušnost má určitá svá konkrétní specifika, není to o polemice.
BizonTWO 18. 12. 2023 15:22 píše:A víte, že viděl? Kdysi dávno to bylo normální a lidi si na netu fakt pomáhali :-) (zdravím vytáčené připojení :-D) Víte, osobně si myslím, že se máme porovnávat s nejlepšími a ne nejhoršími. Vidím to tak, že je lepší chtít čistou diskuzi než si říkat: "Sice je tu sajrajt ale támhle je ještě horší, takže vlastně OK:

dr._lukas např. psal o úchylnosti platit někomu za vyjednaní retence. Pomůže to někomu? Ne. Má to hodnotu? Ne. Ví průměrně zdatný člověk i díky Raziel, že si může sám vyjednat retenci a dokonce jakou? ANO. Neumí to nebo nechce, dobrovolně zaplatí - za mne OK. Raziel se nějakou dobu držel, upozorňoval na OFFTOPIC ale nebylo to platné. Z mého osobního pohledu selhal moderátor. dr._lukas nebyl sice sprostý ale za mne slušnost tam také není. Prostě vysírka bez invektiv. A mod by měl chránit aktivního člena, který dává skvělé info zdarma, pokud dotyčný aktivní člen jedná slušně.
Opět nemám co dodat.
bodyczech 18. 12. 2023 15:27 píše:Rád využívám diskuze tohoto fóra a také mi ušetřily nějakou tu korunu a Raziel měl vždy užitečné informace. A doufám, že tuto předvánoční roztržku nebude brát moc vážně, je zbytečná a trochu i malicherná.
Opět. Je to o celém kontextu, vizme výše.
... 18. 12. 2023 15:51 píše: Jenom to ne. :oboze

Mne pripada, ze by chtel vsechno dogmaticky cenzurovat. :D

Uz ti soucasni cenzori jsou az moc prisni. :pozor
Dbal by na dodržování pravidel fóra, resp. zachovávání úrovní diskuzí.
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše: Nelíbí se mi totiž, když si někdo z původního nezištného fóra připravuje půdu pro svůj byznys.
Není to o žádných přípravách pro byznys. dr._lukas opět jen fabuluje. Jak bylo opakovaně uvedeno, z peněz od klientů mojeretence.cz nemám ani korunu. Veškeré finance jdou na výhradně provozní náklady a hlavní účel iniciativy, vizte stanovy.
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše:Podívejte se do sekce financí, tam si uživatele předávají mnohem podstatnější rady, např. při pádech energetických společností odkazy na opravdu “podpultové ceny” ČEZu, mnohdy si mezi sebou dávají i části svých odměn za doporučení bankovních produktů a je to cajk a kdo nechce, nikdo nikoho nenutí.
Jaké rady a jak jsou podstatné, neposoudí dr._lukas. To si posoudí každý sám. Co se týče do něčeho nucení, nevím, o čem je řeč.
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše:Tady se sice nějaké rady “zdarma” taky poskytly, ale pokud chce už někdo jenom trošku víc, tak to stojí.
Rady a informace poskytované mnou na Superfóru byly vždy zdarma. Samozřejmě pokud se ozve někdo, kdo vysloveně chce sjednat službu, tedy nemá čas, zájem nebo z jiného důvodu nechce si pročítat internet a jinak se tématem zabývat, logicky toto zdarma nebude. V rámci mojeretence.cz nabízíme poskytování informací nadstandardní (rozumějme přímou, individualizovanou) formou a plníme standardní trní poptávku. Pokud chce mít dr._lukas vše zdarma, pak bude potřeba lobovat a trošku někde jinde za změnu socioekonomického systému z monetárně-tržní ekonomiky do něčeho jiného... Já osobně třeba také chci mít vše nezištně zdarma. No a tak lobuji právě za změnu socioekonomického systému a to v rámci globálního Hnutí za nová lidská práva a socioekonomickou změnu Zeitgeist. Což věc vrací k hlavní činnosti naší neziskové iniciativy, vizte opět stanovy. dr._lukas ani netuší, poněvadž jej to nezajímá, informace si nedohledává, nezjišťuje, neboť informace nechce, že on ten Raziel vlastně primárně řeší to, co by dr._lukas chtěl. Jenže zatímco Raziel pro to od března 2011 něco konkrétního dělá, dr._lukas jen alibisticko-pokrytecky žvaní.
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše:A toto diskuzních fórum nikdy nebylo založeno partou byznysmenů v oblasti retencí, pojišťovnictví aj..
Ale nepovídejte, opravdu? :lol:
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše:...tak buďme proboha normální, raďme si a netahejme do toho svou obživu...
Tak buďte proboha normální a netahejte do toho obživu. Nefabulujte.
dr._lukas 18. 12. 2023 16:29 píše:A ještě jednu podstatnou věc bych rád uvedl. V diskuzi se “expert” nejspíš prořekl, že studentské tarify máte u O2 jen díky uplaceným lidem, u T-M studentské tarify i na základě vygenerovaných cizích RČ, to nikomu opravdu nevadí a ještě se na tomto finančně podílí?
Za 1. ne jen díky „uplaceným” lidem, za 2. ano, rodná čísla se často generují, existují na to legální online služby, jež mimochodem často využívají i samotní zaměstnanci mobilních operátorů na jejich pobočkách, za 3. ne, nikomu to nevadí a naopak finanční podílení se je samotným principem současné monetárně-tržní ekonomiky a za 4. neprořekl, nýbrž to říká a opakuje otevřeně. Vážně se divím, že dr._lukas má potřebu řešit mě, ale nikoli už podvody mobilních operátorů, anebo samotný podvodný princip současné monetárně-tržní ekonomiky, socioekonomického systému, vizte např. první část dokumentárního filmu Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek), na nějž jsme mimochodem, mimo jiné, vytvořili z vlastních peněz české titulky i profesionální dabing.
frelichl 18. 12. 2023 17:37 píše:Rozdil oproti finexpert foru je hlavne v tom, ze Raziel poskytuje sluzbu, ktera stoji nemalo casu a know-how, tak si za ni necha zaplatit. Nijak extra to nikomu necpe a cast know-how sdili zadarmo.
Přesně o tom tom je. Přitom nutno opakovat, že ačkoli si za službu nechám zaplatit, nejde mi z toho do kapsy ani jediná koruna. Veškeré peníze jdou na pokrytí nákladů a hlavní účel iniciativy, vizte opět její stanovy.
frelichl 18. 12. 2023 17:37 píše:Klidne se ti to nemusi libit, ale nevidim duvod, proc bys na to musel upozornovat neustale.
Ten důvod tady je. dr._lukas je deprivant - izolát a deprivanti se takto chovají. Opět základy psychologie 1. ročníku jakékoli tematické univerzity. Mimochodem deprivant se pejorativně nazývá zmrd, více na jiném webu naší iniciativy.
frelichl 18. 12. 2023 17:37 píše:Dalsi selhani moderatoru je v tom, ze tohle cele se uz davno melo vydelit to jineho tematu.
Další, tentokrát fatální selhání moderátorů spočívá ve vytvoření samostatného veřejného dehonestačního tématu pro rozvoj a sklad flame-war.
BizonTWO 18. 12. 2023 18:18 píše:Ubližuješ fóru...
Mno, ubližuje fóru... Ono jak se to vezme. Z ryze technického, přínosného hlediska to fóru opravdu ubližuje. Z hlediska finančního je tomu ale právě naopak. Čím víc textu, tím víc Adidas, resp. čím více OT a FW, čím více „problémů”, tím více dalšího textu = tím více zobrazení reklamy = tím více peněz pro provozovatele fóra. Toto si moderátoři nemusí uvědomovat, toto si uvědomují provozovatelé, kterých je to záměr a kteří k tomu moderátory využívají. Je to jejich byznys. Celá tahle vzniklá věc je využita jen v konečném důsledku pro finanční prospěch provozovatelů Superfóra. Těm nejde o obsah, těm jde o zisky. Superfórum a projekty CNC obecně nejsou o kvalitě, nýbrž kvantitě. Potvrzením už je samotný přemíra spamu. To dr._lukasovi nevadí...
BizonTWO 18. 12. 2023 18:18 píše:...předpokládám, že smlouvu a fakturu za zprostředkování takového tarifu jsi nedostal :-)" máš důkaz nebo jsi to vycucal z prstu?
Vycucal si to z prstu.
BizonTWO 18. 12. 2023 18:18 píše:Uvědomuješ si, že z tvého důvodu "nelíbí se mi Raziel" tady vznikl megaoofftopic, který Raziel snažil na začátku utnout a otrávil jsi hodně lidí? ...protože máš TY s něčím problém. Problém, který narušuje doteď fungující vlákno. Sám Raziel tu říkal, čeho se dá dosáhnout a že stačí vytrvat, stejně jako x dalších a jistě by to zase zopakoval. Tvůj přínos tady = 0. Znám lidi, kteří volali na retenci a skončili na tom hůř než byli a pro ty je Raziel super, chápeme? Kdo to nechtěl řešit má svobodnou volbu mu napsat, nikomu ji nenutí.A to nemluvím o tvých tzv. faktech a omylech. Třeba, že na podpis musíš někam jít nebo počkat kurýra. Nemusíš.

nebo : " To bys nedokázal, to je fakt, protože si neuplácíš kámoše ve středním managementu O2 ;-) Tam pak chápu, že je výhodné něco zaplatit, předpokládám, že smlouvu a fakturu za zprostředkování takového tarifu jsi nedostal :-)" máš důkaz nebo jsi to vycucal z prstu? hmm? Zbytné. Útočné.
Mě dali studenta jen tak a mám vše neomezeně za cca 350 a to tam nikoho neznám.

Minimálně 3x jsi upozorňoval na jeho provizi atd. Máš OSOBNÍ problém a proto to tady kazíš? Smutné, nežadoucí.

Každého věc je, jestli službu využije.

"buďme proboha normální, raďme si a netahejme do toho svou obživu."
Souhlasím, takže tu netahej osobní antipatie a raď, to oceníme ale tvé osobní útoky ne. Zkus se nad sebou zamyslet, pokud tou schopností oplýváš. Ne vždy ale když se většina někoho zastane, pak by se druhá strana měla zamyslet jestli dělá vše dobře či ne, podívat se na to optikou druhé strany a nestát si za svým za každou cenu.

EDIT: ty víš kolik si tím vydělá, že píšeš o obživě? Hádám, že nevíš. Tak proč to vytahuješ? Má smysl tady sdílet lži / domněnky? Třeba to je jen pár usmrkaných tisíc. I kdyby si vydělal hodně a pomoh tím lidem, kteří jsou pak spoko, je to WIN-WIN, kde je problém? Co to nechat na nich, což?
Opět nemám co dodat. BizonTWO má načteno, píše v kontextu a souvislostech.

Pokud se vrátím k výdělku, odpověď je 0. Každopádně i kdybych si tím vydělával, tak by to bylo zcela v pořádku. Vše v souladu se zákonem, vše v souladu s definicí standardního podnikání. A ano, je to WIN-WIN. Problém je v deprivaci dr._lukase. To je celé. Učebnicový případ.
5uch 19. 12. 2023 22:47 píše:A zrovna tak víme, že na tom má založený vlastní byznys.
Všichni víme, že osobní antipatie vůči mně chová i moderátor 5uch. Ostatně důkazy pro to jsou součástí tohoto tématu výše. 5uch fabuluje obdobně jako dr._lukas, akorát z pozice moderátora. Opakovaně jsme toto téma spolu řešili, 5uch si však stále píše své. Nadále otevřeně lže.
5uch 19. 12. 2023 22:47 píše:Raziel zase dobře ví, že mu jeho přítomnost zde dělá trochu reklamu (včetně unikátního "custom ranku": Expert na retence).
Toto je pravda, o tom žádná. Nicméně rank „Expert na retence” byl Razielovi přidělen z důvodu víry správy fóra, že to Raziela „egoisticky” umlčí a nebude na základě toho dělat „problémy”. Problém je však ten, že Raziel egoista není, tudíž to nefunguje. Zároveň správci fóra vědí, že na ně má Raziel poukládané kompro, jenž by mohl nadále publikovat ve svém fóru, tak aby to nedělal... Rank „Expert na retence” je fajn do doby, než bude takový rank zneužíván správci fóra proti dotyčnému a tedy bude dotyčnému orankovanému vlastně k ničemu. Raziela nezajímá rank, Raziela zajímá téma a princip. A protože Raziela nezajímá rank, poslal s nepřímým vyhrožováním o možném odebrání ranku moderátora někam.
5uch 19. 12. 2023 22:47 píše:Ale je potíž je zde (a nejen zde!) v přehnané vztahovačnosti, která vybublala kvůli jedinému spornému pichlavému slovu: "rádoby".
A opět. 5uch buď nerozumí kontextu, anebo jen manipuluje, což v obou případech poukazuje na jeho nekompetentnost.
5uch 19. 12. 2023 22:47 píše:Ano, lidé, co jsou tu "doma" vědí, že věta "nepotřebuji platit za rady rádoby experta" může mířit s velkou pravděpodobností na Raziela. Ostatním je to úplně jedno. A není to nic tak zlého, aby kvůli tomu bylo zapotřebí 3x nahlašovat takový příspěvek (který byl různými moderátory a po interní diskusi 3x vyhodnocen jako přípustný). S vypuštěním slova "rádoby" by to bylo bez jakékoli diskuse naprosto korektní. Budou příště vadit i slovní spojení "nějakého / jakéhosi / tzv. / známého / řečeného... experta"?
A znovu a stále dokola. Vizme výše komplexní vysvětlení o komplexnosti celé věci, tzn. uzavřených dohodách, jejich porušování a podrazech.
5uch 19. 12. 2023 22:47 píše:Podle mne rozumná společnost zvládne vést kultivovanou diskusi i se střípky ironie či sarkasmu (které ale nesmí sklouznout k osobnímu napadání a vulgarismům). Osobně mám trochu jiskření, pomrkávání, paraboly a hyperboly v komunikaci rád, hyperkorektnost a strohá jednoznačnost vyjadřování v mimopracovní oblasti je nuda. Jsme tu přece pro své potěšení, ne?
Ne, do odborně se tvářícího fóra takové věci nepatří.
... 20. 12. 2023 05:43 píše:Cenzura by se mela pouzivat opravdu vyjimecne a minimalne. Jinak proste lide odejdou jinam do jinych diskuznich for, kdyz tu budou pocitovat potlacovani svobody projevu.
Záleží na tom, jaké jsou preference provozovatelů fóra. Zda mít relevantní obsah, nebo bordel. Co se týče svobody projevu, je třeba chápat rozdíly mezi demokracií a anarchií. Kromě toho svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, říká Vám to něco? Důležité je chovat se slušně, zodpovědně a spravedlivě. To obzvlášť ze strany správců fóra. To se dlouhodobě neděje. V Superfóru se používá dvojí metr, což prostě není správně. Na druhou stranu je to svobodné rozhodnutí provozovatelů fóra, stejně tak jako je mé svobodné rozhodnutí takové fórum svoji odbornosti nereprezentovat.
... 20. 12. 2023 05:43 píše:Takove androidforum.cz bylo dobre rozjete, dokud tam nezacli dogmaticti cenzori delat "poradek", ted je tam sice poradek, ale forum je mrtve, nikdo tam neprispiva, maximalne cenzori si tam diskutuji mezi sebou. :D
Aha. To vypadá zajímavě, asi se tam vypravím toto blíže prozkoumat, děkuji za dobrý tip. To s tou mrtvostí a nikým nepřispíváním bych nepřeháněl. Osobně s Androidfórem mám dosud jen dobré zkušenosti (zde jsem se sám zapojil, přičemž se domnívám, že toto téma je dost relevantní). Sám tam moc nepřispívám, což ale je proto, že se mi tam často podařilo nalézt, co jsem tam hledal a tak k dalšímu psaní prostě není důvod. No a přesně to značí úspěšnost technického fóra. Nikoli mraky nadbytečných, neužitečných příspěvků, nýbrž skutečně především relevantní obsah k věci.
... 20. 12. 2023 05:43 píše: Jeho sluzby urcite nejsou tak smejdske, jako jejich.
Tomuto nerozumím. V čem mají být mé služby konkrétně šmejdské? A proč naše dosud pouze 100% recenze vypovídají o opaku? Pokud vím, službu jsem panu ... dosud neposkytl, nesetkal se s ním, nemá s mými službami žádnou osobní zkušenost.
... 20. 12. 2023 05:43 píše:Ja bych rekl, ze i ten Raziel ma pravo tu primerene propagovat svoje sluzby, kdyz tu jsou neustale propagovany i predrazene sluzby operatoru. Kdo si nedokaze slevu zaridit sam, protoze na to nema cas, nebo je liny, anebo neumi asertivne komunikovat (protoze ne kazdy dokaze spravne reagovat na manipulativni komunikaci vyskolenych operatoru), radeji bude hloupe platit smejdske cenikove ceny, at ma tu moznost vedet, ze si muze za vyjednani slevy zaplatit.
Přirozeně.
BizonTWO 20. 12. 2023 18:48 píše:Mě tedy přijde, že šlo o celek. Nešlo jen o slovo "rádoby".
BizonTWO je jeden z mála, kdo má načteno, porozuměl kontextu a byl ochoten se k tématu vyjádřit.
BizonTWO 20. 12. 2023 18:48 píše: Těch narážek a zbytečných keců bylo dost, ve více příspěvcích. Mě to třeba otravovalo. Užitečné info dr._lukas neměl ale pořád ryl, vymýšlel si atd. Stačilo ho upozornit, že nemá útočit, že forum není o vyřizování osobní antipatie a měl by psát k věci, nevymýšlet si popř. dodat důkaz. Raziel se to snažil utnout, neúspěšně asi i horlivě a tam měla přijít vaše pomoc. Mohli jste být moderátorem a uklidnit obě strany. Ano je vztahovačnější a je to jen jeho problém ale z mého pohledu, kdyby jste upozornili dr._lukas, že takhle ne, bylo by fajn a nebylo by tolik zklamaných čtenářů...Jak už jsem dříve psal, není lehké to odhadnout a vaši práci vám nezávidím avšak selhání z vaší strany vidím.
Možná si BizonTWO pojem vztahovačnost vykládá odlišně, než je jeho obecná definice, anebo mne zcela nepochopil. Což je v pořádku a rád to proto nejen v kontextu se svoji osobou vysvětlím.

Urážlivost? Ne. Přecitlivělost? Ano. Nedůtklivost? Ne.

Paranoia? Ne. Sebestřednost? Ne.

Definicí vztahovačnosti jsou všechny výše uvedené vlastnosti. Trpím pouze přecitlivělostí, což ze mě nedělá vztahovačného, nýbrž pouze přecitlivělého. Každopádně díky BizonTWO za příležitost na téma vztahovačnost a Raziel nikoli z pouze vlastní vůle zareagovat.
dr._lukas 20. 12. 2023 19:55 píše:Nevím co si představovat užitečnějšího, než se podělit o informaci, že si po zobrazení OKU kódu dokáže i argumentačně slabý jedinec vyjednat sám 50% slevu.
Fakt, že toto sdělení užitečné není ať už jen z toho důvodu, že není pravdivé. Velmi při řešení věci s retenčním oddělením záleží na tom, na koho narazíme a jak se dotyčná osoba vyspí. Kromě toho pokud se vyjednání požadované slevy nepodaří napoprvé, retenční operátoři si nabídky ukládají do poznámek, načež při opětovném zavolání se často spojíme opět s toutéž osobou, která si svoji nízkou nabídku připomene a prostě lepší nedá. Ví totiž, že klient mobilního operátora nemá v úmyslu věc jinak dotáhnout do konce a tak není potřeba mu slevu dávat. No a my toto i mnoho dalších individualit umíme obejít. dr._lukas nedává komplexní informace, neboť toho sám příliš neví, eventuálně se chová tak, jak se chová, účelově...
dr._lukas 20. 12. 2023 19:55 píše:...takže by případnou úsporu za dva roky utopil za telefonát jedince, který to nedělá pro ničí potěchu, ale svůj bankovní účet.
Pouze pokračování trollingu - lhaní. Vizme výše.
dr._lukas 20. 12. 2023 19:55 píše:Co mě ovšem hodně vadí, když se ten stejný přizná, že u tarifů O2 využívá podplacených lidí u operátora, sám to tady dotyčný ve slabé chvilce zmíní, sice následně vymaže, ale nikdy nepopře. Nebo náhodně generované RČ pro uplatnění studentských tarifů u T-M, i kdyby se pouze zmínil, což se zmínil a v diskuzi nesmazal, už jen toto považuji min k zamyšlení, když ne k nabádání k nekalé činnosti.
Ano, pro usnadnění práce a spolehlivější uspokojení poptávky našich klientů patří, mimo jiné, „korumpovaní” některých výše postavených zaměstnanců a/nebo spolupracovníků mobilních operátorů, což spadá pod naše provozní náklady.

Nerozumím textu o slabé chvilce. Je to z naší strany informace jako každá jiná. Vždyť je to princip fungování monetárně-tržní ekonomiky, která celá na tomto jednání stojí. Jediný rozdíl mezi jinými lidmi a mnou je, že já to, co jiní zapírají, řeknu otevřeně. Nerozumím také jakému kde výmazu?

O generování rodných čísel online na internetu jsme si už napsali výše. Nekalá činnost? Ale jdi ty brepto... :D

Já bych mohl napsat, že mně na dr._lukas vadí, že je tak trochu debil. Ale neudělám to, protože jsem oproti němu trošku někde jinde...
BizonTWO 20. 12. 2023 21:32 píše:
dr._lukas píše:Nevím co si představovat užitečnějšího, než se podělit o informaci, že si po zobrazení OKU kódu dokáže i argumentačně slabý jedinec vyjednat sám 50% slevu. Za mě fajn informace a nepotřebuje k tomu nikoho krmit 12 stovkama ;-) V tomto případě se jednalo o dvě čísla, takže by případnou úsporu za dva roky utopil za telefonát jedince, který to nedělá pro ničí potěchu, ale svůj bankovní účet. Nicméně, tady dobrý, někteří psali, že se jim do retencí samotným nechce a nechají to za poplatek udělat jiné. Co mě ovšem hodně vadí, když se ten stejný přizná, že u tarifů O2 využívá podplacených lidí u operátora, sám to tady dotyčný ve slabé chvilce zmíní, sice následně vymaže, ale nikdy nepopře. Nebo náhodně generované RČ pro uplatnění studentských tarifů u T-M, i kdyby se pouze zmínil, což se zmínil a v diskuzi nesmazal, už jen toto považuji min k zamyšlení, když ne k nabádání k nekalé činnosti.

Dotaz úplně dole - https://forum.mobilmania.zive.cz/viewto ... start=5670

A odpověď úplně nahoře - https://forum.mobilmania.zive.cz/viewto ... start=5685
Tato informace tam je x krát, sám Raziel a hodně dalších to zmiňují, sice opakování je matka moudrosti, přesto to nehodnotím jako velký přínos. Osobně jsem vám kontroval, že znám případ, že i přes tyto informace a postup přišel dotyčný s HORŠÍ nabídkou než měl a chtěl. Znám případ, kde zobrazení OKU nepomohlo a pomohlo až začít proces odchodu. Dostáváme se k tomu, což jsem již taky psal, podívejte se na svět z jiných úhlu, než jen z vašeho. Pro tyto lidi může být Raziel nedocenitelný. A hlavně, co je vám po tom, jestli někdo chce nebo nechce zaplatit 1200? Jestli úsporu smaže nebo ne, to je na nich a když neví, mohou se zeptat. Když mám chuť, jedu do Švédska a mám denně 6-8k čistého a kamarád s kterým tam makám je přesně ten typ, který radši dá 1200, než aby musel něco s někým dlouze řešit atd. Dal by i více za FULLSERVIS. On si objedná skialpové boty ve 2 velikostech (cca 10-15k za jedny) a když mu nesedí, nevrací to, protože to je makačka. Prostě info dát je super ale není třeba se přímo či nepřímo do někoho navážet a to jste přesně dělal. Opakovaně a zbytečně jste zmiňoval 1200 stovek i když jste teď psal "Nicméně, tady dobrý, někteří psali, že se jim do retencí samotným nechce a nechají to za poplatek udělat jiné", trošku mi to nesedí. (je to dobrý ale pořád to zmiňuji?) Opravdu je tam jasná antipatie a to považuji za špatné. Máte důkazy? Ne? Tak to nevytahujte, max. slušně zmínit. Máte je? Sem s nimi! Na zmínce není nic špatného, ať si každý jede dle svého vědomí a svědomí. Sám mam studenta, dal mi ho sám chlap od T-Mobile, po dvou letech se mě na to ptala paní z věrnostního, odpověděl jsem, že to udělal jejich kolega abych neodešel a její odpověď: "aha, joo to se tak někdy dělá, necháme to tak" :-) A proto mám vše neomezené za cca 350 :-))

BTW: snad každý má v rodině někoho do 26 let a může použít jeho R.Č. takže to je prašť jak uhoď. Kdyby to T-Mobile chtěl řešit, řeší to.


Prostě tu jde o to jak jste se s ním bavil, jak jste se vyjadřoval a to potvrdilo více lidí tady. Nelíbilo se nám to. Zkuste to slušně, věcně a třeba i mile :-) Třeba by vám i vysvětlil to co považujete za podvod atd. Jen můj tip. Myslím, že má přítomnost tady je již zbytná, vše potřebné abyste to pochopil tu máte. Možná už chápete a třeba to chápete celou dobu a jen si hrajete, nevím. Každopádně přeji Vám krásný den či večer.

EDIT: to, že poradil generátor beru za důkaz toho, že chce pomáhat. Mohl si ty nejlepší nabídky nechat jen pro sebe.
Opět text BizonTWO, ke kterému nemám co dodat. Možná mě napadá, že bych teď mohl být nařčen z toho, že BizonTWO jsem já...
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Pokud nějaká věc eskaluje postupně a déle, můžete poslat soukromou zprávu moderátorovi a upozornit ho na nevhodné chování nějakého člena fóra - a vysvětlit důvody hlášení.
Toto jsem dělal opakovaně nejen s moderátory, ale i administrátory. Pouze konkrétně ne s moderátorem 5uch a to z evidentních důvodů. Zprvu to vůbec nefungovalo, později to fungovat na nějakou dobu začalo; to bylo období přidělení mi ranku „Expert na retence”, kde jsme se i dohodli na konkrétních podmínkách, které správa fóra však samozřejmě porušila. Po SZ jsem takto komunikoval alespoň se čtyřmi lidmi.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Tady přišlo IMHO nepřiměřené upozornění (na "napadání") na konkrétní příspěvek, na kterém (nejen z mého pohledu) nebylo nic špatného.
Upozornění přišlo 3x za sebou proto, že bylo 3x za sebou bez jakékoli reakce ze strany správy fóra bez řešení uzavřeno. No a tady mohu vytknout moderátorovi 5uch totéž, co si myslí, že vytýká on mně. Mohl mi poslat soukromou zprávu a věc v rámci ní vyřešit - neudělal nic.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Za mne bylo problematické maximálně jedno slovo, které nestojí za víc než pozdvihnutí obočí.
A opět - bavíme se o celém historickém kontextu / souvislostech, nikoli o jednom slově. Tady se opakovat je nadále naprosto zbytečné, neboť i když bylo vše opakovaně řečeno, chování moderátora je, jakoby vůbec nevnímal, byl pouze zacyklený ve vlastních povrchních představách.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:A pročítat x z 390 stránek vlákna zpět a zkoumat, zda tam někdy někomu někdo nešlápl na kuří oko - to se mi opravdu nechtělo.
Zde 5uch de-facto potvrzuje, že je vlastně zcela offline...
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:A přijde vám normální 3x žádat o prozkoumání nějakého příspěvku, a poté, co je to 3x zamítnuto... rozpoutat off topic na 3 stránky?
Na toto se musí 5uch zeptat svého kolegy Nick Cave...
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:A ještě jedna poznámka ke komunikaci - v životě často dostáváme nazpátek to, co jsme sami vyslali ven. Asi jste si všimli, že Raziel má výhrady a dělá výpady vůči moderátorům. Nevím kde ta neláska vznikla a kdo to začal...
Na toto si 5uch odpověděl sám, vizme výše i níže...
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:A pročítat x z 390 stránek vlákna zpět a zkoumat, zda tam někdy někomu někdo nešlápl na kuří oko - to se mi opravdu nechtělo.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Já se k němu snažím chovat korektně a být nestranný.
Jen v tomto tématu máme v podobě screenů i zdejších textů přímé důkazy o opaku.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:V nejasném a mezním případě (jako tento)... se prostě nebudu zdržovat ptaním "a v čem vidíš to napadání?". Asi bych se neptal ani v případě někoho jiného.
K tomuto není co dodat. Chápe vůbec 5uch obsah toho, co vlastně píše?
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Ale soukromé diskuse s Razielem nejsou konstruktivní a příjemné, takže se jim rád vyhnu.
Nelze nesouhlasit. Soukromé diskuze některých lidí se mnou skutečně nejsou konstruktivní. Z povahy jejich povahy to ani není možné. Ostatně si to v případě 5uch prokazujeme opakovaně v rámci tohoto tématu.
5uch 20. 12. 2023 21:44 píše:Věřte, že s Razielem a způsobem, jak s ním normálně komunikovat, si lámalo hlavu hodně moderátorů.
Na nic normálního v komunikaci s místními správci si nevzpomínám...
wit.cz 20. 12. 2023 21:57 píše:Tak on ty "počátky" zmiňuje na svém fóru. Na druhou stranu, přijde vám jeho chování běžné?
Ne. Toto mé chování není běžné. Není běžné, že by někdo věnoval tolik času nenechávání se osočovat a dělat sebe blbce. Není běžné, že by se někdo bránil a hájil a že by si (nejen) k tomu vytvořil vlastní platformu, aby mu to nemohlo být po prokázání pravdy třetími stranami cenzurováno. Což nás teď tak trošku vrací k tématu cenzury, že?
dr._lukas 20. 12. 2023 22:06 píše:Než bych tady diskutoval jestli to nějaký T-Mobile řeší nebo ne, přečetl bych si čeho se užíváním cizího R.Č. dopouštím..;-) A tady se nebavíme o nějakém žákovi první třídy, který ještě netuší, že jeho bratranec, strejda či kdokoliv jiný z rodiny na jeho jméno zatím volá..https://pravniradce.ekonom.cz/c1-143558 ... neho-cisla
Právník dr._lukas se sotva základním vzděláním informuje o své interpretaci práva, aniž by rozuměl kontextu nehledě na to, že zákony se vykládají různými způsoby a různými způsoby se rovněž soudí - tvoří tzv. judikáty.
dr._lukas 20. 12. 2023 22:06 píše:Mě nicméně baví jeho vydírací taktika, buďto mě dají funkci moderátora a budu si dělat na fóru co chci a nebo se vykecám sám se sebou na svých stránkách a maximálně nasdílím screenshoty obrazovky konkurence..A nezapomenu se samozřejmě zmínit, jak je ten svět ošklivý a všichni mi ubližují..
A nebaví to jen dr._lukase, baví to i správce fóra. dr._lukas si opět jen ohýbá napsané, aby si to mohl vyložit a vyfabulovat podle svého a co se vykecávání na svých stránkách týče, účel tohoto jsme si už napsali. O tom, jak mi všichni ubližují a jaký jsem chudák, si napíši tady u sebe a o tom, jak všichni ubližuji dr._lukasovi, si dr._lukas napíše na Superfóru. Nemá mi vůbec co vyčítat... :D


Tolik k reakcím na tři stránky nesmyslů a zbytečností vytvořených správci fóra Superfórum na Superfóru, než to opět nějak zeditují nebo promažou.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V Superfóru se nakrátko objevila reakce dr._lukase se screeny z tohoto mého tématu, kterou jsem si pro odpověď chtěl ponechat na později. Pro refreshi stránky však zmizela. Buď ji pro své pochopení, že akorát stupňuje své zesměšnění, dr._lukas vymazal, anebo si ji kvůli jeho uvádění odkazů přesunuli správci do své neveřejné sekce. V reakci se dr._lukas pouze opakoval jako kolovrátek s tím, že jsem mu něco měl potvrdit. Vzpomínám si na:

1. Měl jsem potvrdit, že spolupracuji se zkorumpovaným prostředím. Znovu opakuji že ano, je tomu tak. Spolupracujeme s mobilním operátorům neloajálními, znechucenými některými zaměstnanci, které si „korumpujeme”, a to ve prospěch českého spotřebitele elektronických komunikací za účelem získání pro něj relevantních informací a co nejvýhodnějších telekomunikačních podmínek.

2. Měl jsem potvrdit, že využívám generátorů rodných čísel. Znovu opakuji že ano, je tomu tak. Využíváme online generátorů rodných čísel, což dr._lukas považuje za trestné, aniž by tématu rozuměl. K věci si nyní doplníme, že generátor generuje čísla na základě systému modulo 11 nehledě na jejich skutečnou existenci co by rodných čísel a tedy provázanost s existujícími lidmi. Navíc generovaná čísla jsou skutečně pouze pouhá čísla nespojená s dalšími pro možná konání čehokoli nezákonného údaji, jako jsou dále jméno, příjmení, trvalé bydliště, fotografie, datum vydání a expirace dokladu, číslo dokladu atd. Takzvané generátory rodných čísel se sice nazývají generátory rodných čísel, ve skutečnosti však tyto generátory negenerují rodná čísla, nýbrž pouze 10místná čísla o určitých parametrech dělitelná jedenácti. Na závěr nutno dodat, že pouze rodné číslo samostatně nelze považovat za osobní údaj.

Na další obsah si pro jeho nedůležitost (tedy ne že by bylo důležité i toto) nevzpomínám.

Podotýkám, že celé toto naše téma se rozšiřuje a nadále bude rozšiřovat co by zpětná vazba k moderátorem Superfóra naši dobrou pověst poškozujícímu vytvořenému tématu Retenční nabídky off-topic. Pokud a dokud budeme já nebo má služba pomlouváni nebo i jen zmiňováni, budeme se k příslušným textům u nás vyjadřovat, resp. nesmyslům bránit včetně případného zodpovídání vybraných dotazů. Jakmile (pokud) dané téma v Superfóru zmizí a/nebo přestane být naše dobrá pověst Superfórem poškozována, nebudeme mít ani my na co reagovat, načež celá věc může utichnout. Tato volba není na nás.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Superfórum začíná sklízet produkty své (ne)práce. Od 23.12.2023 na něm např. čeká uživatel na odpověď, kterou bych mu mohl dát, ale nedám.
kay.87 23.12.2023 17:36 píše:Hezký den,
v lednu mi končí rámcová smlouva (mám 3 roky) a resim novou rámcovou smlouvu.
Obdržel jsem tuto nabídku,

Služby – 3x Neomezený Business Super+ ( 649 Kč s DPH / 536 Kč bez DPH)
1x Pevný internet (487 Kč s DPH / 402 Kč bez DPH)
1x Vodafone TV s balíčkem Sport (255 Kč s DPH)

Celkem fakturace – 2689 Kč s DPH / 2222 Kč bez DPH
Budget na zařízení – 11.688 Kč s DPH (24 měsíců)
Pokud chceme smlouvu na 36 měsíců, Budget na zařízení bude 19.965 Kč s DPH

Co si o tom myslíte? Je možné vyjednat něco lepšího? Děkuji za případné názory.
kay.87 26 12.2023 09:30 píše:Má s tím prosím někdo zkušenosti? Děkuji za radu.
Ano, máme s tím zkušenosti. Ovšem Superfórum o ně nemá na svém boardu zájem. Něco málo jsem odpověděl u nás, kam je možné se zapojit.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
oldschooltrancer
Moderátor sekce
Moderátor sekce
Uživatelský avatar

Příspěvek od oldschooltrancer »

kpt.Picard píše:Naprosto šílený ceny. Mě stve jedna věc. Byl jsem roky u VF a nějak automaticky jsem přepokládal, ze je všude 5G. Nevim, bud je to náhoda ale občas mam 4G. Nejvíc mě to šokovalo u rodičů na Šumavě. Malý městečko 8000 lidi a všude 4G. Přitom s VF i tady bylo 5G. Jsem u family zatím měsíc, jen at si mě to zkusí zdražit. Tak jako tak chci se trema cislama pryč. PS. Koukám ze ruší i Neo tarify a budou to převádět na nový. To jsem zvedavej na ty moje Neo 5G od odborníka na retenci, jak to cele dopadne. Hmhmhm.

V ceníku O2 na rok 2024 YOU NEO Max 5G vidím za 899 Kč. Nepředpokládám tedy, že by mělo vliv na tarif a jeho cenu.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

899 Kč je za tento tarif plná cena. Na O2 YOU NEO Max 5G je retence 400 Kč + 300 Kč Air Bank, tedy tarif je možné mát za 300 Kč.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
oldschooltrancer
Moderátor sekce
Moderátor sekce
Uživatelský avatar

Příspěvek od oldschooltrancer »

gman píše:Přítelkyně má tarif u O2 family, konkrétně neomezené volání+sms a 5GB dat. Platí cca 480,- Kč. Je nějaká šance vyjednat lepší cenu a případně čím argumentovat? Co jsem se díval na ceny operátorů tak moc prostor ke snížení ceny tam není.
Již stokrát řešené. Zobrazte OKÚ, uvidíte, co nabídnou. Pokud nic, přejděte k t-mobile, nebo využijte nabídku s AirBank.
Odpovědět

Zpět na „Moje retence CZ (MRCZ)“