Hysterie ve vláknech o retencích fóra Mobilmania.cz

Samostatné fórum slevy zprostředkovatelské služby Moje retence CZ - https://www.mojeretence.cz

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Správa fóra ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Někteří správci MM se opakovaně vymlouvají na to, že moderování dělají zadarmo a ve vlastním volném čase.

Ano, tato práce bývá na bázi dobrovolnosti a jako služba společnosti se dělá zejména zadarmo a ve vlastním čase. Takový "argument" je však zavádějící až vysloveně absurdní v době, kdy je vůči některým uživatelům používán dvojí metr aneb na mě, kdo společnosti pomáhá, je vždy času dost, ale na jiné, kteří jedou pouze zisk, není. Kromě toho když jsem opakovaně nabídl pomoc, neboť já si na toto čas rád udělám, byl jsem odmítnut, viz výše.

Zamotávání se do vlastních lží je často opravdu až zoufale tragikomické. A takový je celý systém, takoví jsou lidé.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Administrátoři MM označili OT příspěvky jako OT. Jelikož admin sdělil veřejně prosbu o neprohlubování OT, odpověděl jsem mu rovněž veřejně vlastní prosbou na zodpovězení jednoduchého dotazu. Ukážeme si tímto, jak správa nedokáže na toto vzhledem k evidentním důvodům reagovat.

Obrázek

Teď už to nejde ani jinak, než se nad tou nekompetentností a morální zkorumpovaností bavit aneb všichni se mě bojí...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Uživatel Antiradary BEL od dnešního dne již nemá v profilu reklamu na jeho byznys. Uživateli však reklama na antiradary BEL setrvává v názvu nicku. Dnes jsem od moderátora fóra 5uch obdržel další urážlivý text:

Obrázek

Na tento urážlivý text ode mne obdržel moderátor 5uch následující odpověď:

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zdá se, že jsme k teorii o nekalých úmyslech CNC jen blíže a blíže, moderátor svými slovy v podstatě potvrzuje používání dvojího metru.

Obrázek

Opět se potvrzuje, že pravidla jsou tu jen pro někoho, přičemž moderátor mne zvesela uráží dál. Patrně mohu být rád, že smím vůbec do fóra něco psát. Moderátor 5uch mi v podstatě tímto přímo zodpověděl můj dotaz položený administrátorovi, který mi, ačkoli dotaz četl, neodpověděl. Neodpověděl mi na to, jelikož mi na to nemá co odpovědět. A protože se se mnou nechce / nemůže na toto téma bavit, mohl se takto schovat za moderátora.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Uživatel Antiradary BEL již sice nemá v profilu odkaz na svůj komerční projekt, nicméně stále se jmenuje Antiradary BEL. Pořád stojí mimo pravidla Superfóra s pokračující evidentní podporou / tolerancí správy fóra. Přitom je možné věc vyřešit během chvilky - jeho přejmenováním.

O dvojím metru jsme si toho tady pověděli už dost, to bylo opakovaně prokázáno. Kontext v příkladu s uživatelem Antiradary BEL můžeme uzavřít. Ponecháme si ale ještě otevřeného moderátora 5uch, jenž zkrátka prostě chce dělat problémy tím, že mě bude nadále trollit. Místní správě fóra to buď nevadí, anebo v horším případě je možné, že je k tomu 5uch i pověřován. Tak je mi jasné, že v interním chatu se tomu mohou i společně smát. Ostatně to bývá běžná praxe. Jenže uživatelé fóra se začínají pomalu smát také. Nikoli však mně, ale správě fóra.

Naše autorita co by ETIQ.CZ, z.s. s projektem mojeretence.cz je prověřena už nejen slovy a činy, ale i časem (fungujeme úspěšně čtvrtým rokem); každý tak si může snadno ověřit, kde se nachází pravda a kde lež. Na webu jsme rovněž zavedli kategorii Reference, kde už celkem je něco přes sto pouze pětihvězdičkových doporučení (tzn. žádné čtyř, tří, dvou nebo jednohvězdičkové, ale jsme skutečně na 100 procentech). Reference jsou přímo přes Google nebo Facebook, tedy bez možnosti z naší strany jakéhokoli ovlivnění nebo napsání si jich sami. Ostatně podobné „sračky” jsme si užili s kolegou v mé bývalé firmě NETIO Solutions s.r.o. (NETIO.CZ), kde se ze začátku do nás také obouvali blbci, tehdy na webu Webtrh.cz. NETIO.CZ ovšem je komerční projekt, zatímco mojeretence.cz nikoliv. A NETIO.CZ už od roku 2020 součástí nejsem. Vypadá to, že zkrátka každý nějaký projekt se při svém začátku musí prosadit, k čemuž neoddělitelně patří střet s blbci z řad závistivých trollů či jiných individuí.


Moderátor 5uch si rozdělil téma za účelem trollení

Moderátor Superfóra se rozhodl místo jinak běžného označení nadbytečných příspěvků jako off-topic nebo jejich přesunů do stínového neveřejného tématu pro správu fóra téma tentokrát rozdělit za účelem mě trollit. To přes to, že mi sám do SZ napsal, že jsem rozumný a racionální člověk. Těžko říci, když ví, že jsem rozumný a racionální člověk, jak jej mohlo napadnout, že ze sebe opět jen neudělá hlupáka... Viz výše a níže:

Obrázek

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V předchozím příspěvku jsem psal o smání se správě fóra uživateli. Sdílím proto s odkazem, než to smažou... Pobavila i nesdílená SZ...

Obrázek

Myslím si, že by bylo dobré začít se už chovat slušně. Pocit arogance moci může být příjemný, ovšem ne pokaždé se vyplatí. A zvlášť tehdy, pokud je uplatňována vůči uživateli, který si na nějakém ranku nepotrpí a je mu úplně jedno, zda třeba ban dostane, nebo ne. Mimochodem pokud ban ještě třeba dostanu, do fóra se samozřejmě mohu vrátit s jiným nickem i IP adresou, ale co především, publikuji sem i trošku větší kompra, která mám poukládaná a to nikoli jen na moderátory, ale tentokrát administrátory. A že každý, kdo mě zná, ví, že neblafuji. Čili znovu - stačí se pouze chovat férově a slušně.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Na MobilManii v tématu o T-Mobile jsem opět z ničeho nic obviňován z toho, že mě někdo za vyřizování blíže nespecifikování čehosi musí platit. Vzhledem k tomu, že jsem toto porušení pravidel Superfóra nahlásil 3x, přičemž 3x mi bylo hlášení zamítnuto, opět screenuji a přesouvám sem. Místní správci opět mají slabou chvilku, při které podporují lživá tvrzení jedněch uživatelů fóra vůči jiným.

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Do SZ mi ve fóru MM přišla následující zpráva.

Obrázek

Asi skutečně je pod moji úroveň nadále reprezentovat znalostmi fórum, kde nejsou permanentně samotnými jeho správci respektovány správou fóra popisované vlastní tzv „demokratické hodnoty” - pravidla. Nadešel čas přesunout se jinam. Prozatím do fóra tohoto našeho, kam budu případně jen z MM nebo odjinud vykopírovávat zajímavé dotazy a tady na ně odpovídat, viz příslušné k tomu vytvořené kategorie, a pokud se v budoucnu objeví něco zajímavého, kde z člověka nebudou dělat akorát tak blbce, tak mohu přejít tam.

Je vidět, že zdejší správě jde spíše o kvantitu než kvalitu, čemuž by se žádný něčeho relevantně znalý odborník neměl přizpůsobovat. Přidělené funkce (hodnosti, oprávnění) by neměly být jen na okrasu tzn. na zavření dotyčnému huby. Rank / funkce / hodnost mě nezajímá, zajímají mě znalosti, jejich relevance a tedy kvalita - pomoc uživatelům. Na serverech CNC toto dlouhodobě chybí a pokud Vás k tomu ještě osočují funkcemi oblbnutí moderátoři, pak vážně není co řešit. Toto fórum mi dlouhodobě vzhledem k chování jeho správců vůbec nic nepřináší, není pro mne nikterak zajímavé.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek

Místní troll dr._lukas pokračuje dalším lživým obviněním, tentokrát ze zištného poskytování rad a lovení nějakým způsobem klientů. Znovu je nám tak proti pravidlům Superfóra dělána, a to za přímé podpory správců fóra, nepřímá reklama cizím uživatelem.

Co se týče fakturace za zprostředkovávání služeb, resp. dokládání, v případě neziskové organizace je toto řešeno výpisy z bankovních účtů. V případě však překročení částky 3.600 Kč za služby mojeretence.cz faktury běžně vystavujeme za ICTX.CZ, s.r.o. Kdyby uživatel dr._lukas nebyl jen líný provokující hlupák, mohl by si to z našeho webu vyčíst. Jelikož ale hlupák je, pouze nadále za účelem digitálního sebeukájení se trolluje. Jen se dokola opakujeme. Především takové věci vůbec ve fóru řešit je irelevantní, neboť tématem fóra jsou retenční nabídky T-Mobile, nikoli služba mojeretence.cz.

Uživatel 0055 to rovněž pochopil. Nemám na tyto sračky v Superfóru už sílu, už mi to za to prostě nestojí. Proto jsem se rozhodl v dalších radách místním uživatelům za současných okolností nepokračovat, na což jsem naposledy ve formě nahlášení moderátory fóra upozornil.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nadešel čas vytáhnout malé kompro na hlavního administrátora Marka Lutonského, jenž místo toho, aby byl nápomocný při řešení trestné činnosti, ke které někteří uživatelé využívají právě Superfórum, se prakticky přiklání spíše k podpoře pomluv a vydírání, tzn. nabídnutí mi z několika verzí banu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nejenže Superfórum nikdy nebylo mnou k žádné výdělečné činnosti využíváno, brzy po komunikaci s Markem Lutonským byla pravidla fóra na moji počest zeditována, konkrétně doplněna o bod 9.
9. Na fóru je zakázána obchodní (neuživatelská) propagace produktů a služeb, včetně činností, které k ní směřují.

Je zakázáno zneužívat Uživatelský panel pro vpisování údajů sloužící pro obchodní činnost (webové stránky, kontakty apod.).
Je zakázáno nabádat ostatní uživatele k podpoře obchodní činnosti.
Je zakázáno používat diskuzní fórum jako platformu k obchodní činnosti.
Nutno podotknout, že toto pravidlo je uplatňováno a vyžadováno k dodržování pouze nebo zejména vůči mně, a to i když jsem Superfórum nikdy k žádné obchodní činnosti nevyužil. Rovněž pouze já nesmím mít Uživatelský panel vyplněný odkazem na jakýkoli ze svých webů (jiní mohou a to i přes mé na toto upozornění, což jsme si si již v rámci tohoto tématu prokázali).

Některé příspěvky off-topic byly skutečně promazány. Jenže pouhé jednorázové promazání, navíc většinou na můj popud, nestačí. Trollové a jiní různí problémoví uživatelé se do fóra opakovaně vracejí, stejně tak jako se opakuje laxnost správců fóra tyto relevantně v rámci pravidel fóra řešit.

Poznámka Marka Lutonského ve věci, že bych měl na nějakého v podstatě anonymního uživatele podávat trestní oznámení, je poněkud mimo. Uživatel se schovává pod přezdívku, kdy ničemu nepomůže ani případné předání jeho IPv4 adresy, a to i kdyby byla pravá a vedla k uživatele dohledání. Případným relevantním a efektivním řešením je řešit záležitost právní cestou s provozovatelem fóra, neboť je to provozovatel fóra, kdo se umožňováním šíření pomluv dopouští protiprávního jednání. Každopádně tato komunikace je stará téměř dva roky, zveřejňuji ji nyní na základě pokračující podpory pomluv správci fóra, kteří se nenamáhají off-topic, flame a pomluvy nijak řešit už ani po opakovaném nahlášení, ba naopak se přiklánějí k takovému šíření.

K GDPR se pro off-topic vyjadřovat nevidím význam.

Několik lidí se mě už zeptalo, proč vlastně vůbec tady vedu toto téma. Odpovědí je za 1. zjednodušení při obhajobě a za 2. jako moji rozšířenou recenzi serverů / provozovatelů CNC. Díky tomuto předepsanému a udržovanému tématu mi postačí případnému tazateli poslat pouhý odkaz, kdy pokud jej daná záležitost skutečně zajímá, může si vše potřebné odtud snadno vyčíst, udělat vlastní názor a já se k tomtéž nemusím vracet. Anebo si to tady může pomocí klíčových slov vygooglit sám, toto fórum se pěkně indexuje. Lidé by při příkoří neměli mlčet a vše si nechávat jen tak líbit. Já mezi přizdisráče rozhodně patřit nechci a nemíním aneb jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Znovu napřímo zopakován dvojí metr. Správci fóra potvrdili vymazáním mého textu svůj nezájem o moji účast v tématech. Čili tímto vyřešeno.

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pod zatím nevymazaným rozloučením navazující off-topic. Ovšem pokračující nikoli na základě mého příspěvku, nýbrž OT dr._lukase o platbách.
Miroslav Kaspar 18.12.2023 12:43 píše:Já se teda taky musím Raziela zastat, i díky jeho postřezích zde na fóru mám supr podmínky u T-M. Samozřejmě jsem si vše vyřizoval sám, ale věřím, že někdo si na opakované hovory s retenčním netroufá a tudíž rád nějaký peníz za vyjednanou slevu zaplatí. To přece není nic špatného...!
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

tielk100 18.12.2023 12:55 píše:
Je to tak .Je přece super že nám sem dává informace o tom jak dosáhnout slev u operatorů a v jaké výši a je také super mít možnost využít někoho kdo mi to zařídí když se na to necítím.Není nic lepšího než mít na výběr.
V této fázi je pro mé pokračování možná už pouze jediná varianta. Moderátor s oprávněním témata udržovat na úrovni. Protože jiní moderátoři k tomu nejsou kompetentní a já za dosavadních okolností nejsem ochoten dále ve fóru jakkoli pokračovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nyní už pouze přiložím průběžné screeny komentářů, ke kterým se nemíním z většiny znovu vyjadřovat. Vše bylo za 4 roky opakovaně řešeno.

Obrázek

Obrázek

Takto vypadalo téma před rozdělením do tématu nového, vizme níže.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Moje retence CZ (MRCZ)“