Přetahovací a retenční nabídky Vodafone

Samostatné fórum slevy zprostředkovatelské služby Moje retence CZ - https://www.mojeretence.cz

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Správa fóra ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pojem retence znamená podržet, zadržet, zadržovat, schopnost zapamatovat si něco, udržet v paměti, zachovat, uchovat. V marketingu se o retenci bavíme v souvislosti s udržením dosavadních zákazníků a jejich dlouhodobé přízně projevované opakovanými nákupy (nebo jinými konverzemi). Pokud například marketingový manažer prohlásí, že máme 80% retenci zákazníků oproti minulému roku, říká nám, že 80 % zákazníků s námi zůstalo a 20 % odešlo.

V souvislosti s mobilními operátory se s pojmem retence můžeme setkat při našem zájmu jejich síť opustit a přejít ke konkurenci. V tu chvíli se může stát, že nás mobilní operátor se pokusí udržet nějakou zajímavější (výhodnější, podpultovou, retenční) nabídkou. Ta rozhodně bude o něco málo výhodnější než nabídka standardní, výhodná, popřípadě velmi výhodná v závislosti na tom, co mají tito umožněno nám poskytnout a zejména za jakých okolností.

V našich tématech o retencích mobilních operátorů informujeme o tom, jaké konkrétní retence a/nebo i přetahovací podpultovky ten který mobilní operátor umožňuje, přičemž někteří z nás mohou být dokonce schopni vás k daným zajímavějším cenám dostat. V tomto fóru si sdělujeme informace, vzájemně pomáháme a radíme. Informace zde mohou být jak přímo psané, tak kopírované odjinud. Budeme rádi, pokud se do diskuze také zapojíte.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Retenční podpultové nabídky mobilního operátora Vodafone k 12.06.2020 jsou:

100 minut, neomezené SMS, 1,24GB dat = 194 Kč (ekvivalent pro ovce, resp. standardní nabídka ZDE)
200 minut, neomezené SMS, 1,24GB dat = 260 Kč (ekvivalent pro ovce, resp. standardní nabídka ZDE)
Neomezené volání, neomezené SMS, 1,5GB dat = 298 Kč (ekvivalent pro ovce, resp. standardní nabídka ZDE)
Zaměstnanecké tarify ČD Nabito 119 a/nebo Nabito 350 se slevou 75 % (více ZDE)

Více informací, stejně tak jako retence a přetahovačky jiných mobilních operátorů, najdete ZDE.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes jsem se setkal s retencí neomezené volání, sms a 15 GB za 499 Kč a neomezené volání, sms i data 10 Mbps za 599 Kč. Bez nutného Vodafone internetu na doma. Vypadá to na prodloužené studentské tarify. Známému to prý volal také nějaký agent na přetah, to ale ověřené nemám. Retence ale platí.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

A dnes znovu. Retence neomezeného volání, SMS a internetu s rychlostí 10Mbps je realitou i pro nestudenty. Řešeno s bývalým studentem, který je nově zaměstnán, propadla mu ISIC a měl zájem o přechod k T-Mobile. Vodafone si jej zachoval v retenci za těchto podmínek.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Ahoj. Potřeboval bych poradit ohledně tarifu u Vodafone. Mám za 460 kč neomezené volání a sms a data 2,5 GB. I když využiji v práci internet na PC a doma wifi, párkrát se mi už stalo, že jsem vyčerpal data a mám tam zaplou funkci zvětšení datového balíčku při přečerpání za 49 kč. Nevím, ale jakou mám stávající rychlost datového tarifu. Zvažoval jsem, jestli nepřejít na základní neomezený tarif Basic, kde je ale nižší rychlost 2,5 MB/s a nevím, jestli je ta rychlost menší či vyšší než nyní u toho současného tarifu.
T-Mobile jsem měl jako druhou SIM (bylo výhodné z práce, ale časem padlo), ale má u nás špatný signál, takže jsem časem zrušil. O2 už je u nás lepší. Rodiče senioři mají také Vodafone, otec mám menší levnější paušál okol 300 Kč tuším, máti má předplacenou kartu. Nad obcí máme vysílač Vodafone, tajkže signál je u nás dobrý. Televizi v přízemí i patře jedeme jak na pozemní signál DVBT-2, tak rovněž na Skylink, kde kupuju balíček Flexi 10 na zimní měsíce k TV v patře. Mám ale ještě celoroční balíček u O2TV, a to O2 sport za 199 Kč/měsíc kvůli sledování sportu, hlavně fotbalu. Domácí internet mám od místního poskytovatele z vedlejší obce za 500 Kč za měsíc. Co byste doporučili vymyslet, nakombinovat. Nevím, jestli by se vyplatil nějaký balíček, kde bych měl i rodiče nebo řešit jen svůj tarif, protože otec i když má chytrý telefon data skoro nevyužívá a máti má seniorský Aligator, přemýšlím, že bych í koupil tablet, protože je počítačem nepolíbená na rozdíl od otce, který zdatně surfuje, ale mohla by mít na nějaké přečení, zpětné podívání pořadů v TV nebo volání s vnučkami. Myslím, že za tu necelou 500 Kč mohl chtít více ne? Ale nevím, jestli jít přes tu retenci, jestli je to )plně ok. Jestli to nemám zkusit prve sám přes samoobsluhu Vodafone,ale ne nějakým vyhrožováním, ale tím, že bych si jako stálý zákazník, ještě od doby Oskara zasloužil bud menší cenu nebo alespoň větší porci dat. Případně říct, že bych měl nabídku od O2 díky zastupování na obci, protože starostka má O2 a oslovili i mně :-) Ale to už si vymýšlím ...
Předem díky za reakce
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ahoj,

stávající rychlost datového tarifu by měla být neomezovaná, tedy dle možností operátora v dané lokalitě. Tarif Neomezený Basic je s největší pravděpodobností rozhodně mnohem pomalejší. Na druhou stranu je neomezený datově. Je třeba zvážit, zda spíše potřebuješ neomezovanou rychlost nebo data. Ta rychlost je u tarifu Neomezený Basic 2 Mb/s. Je to velmi pomalé, na přehrávání videí a televize ve Full-HD to nestačí. Pouze max. při HD (720p) a to ještě záleží na datovém toku videa. Mimochodem u Vodafonu jde stejný tarif, akorát se 4 GB daty sjednat za 337 Kč, viz např. www.mojeretence.cz.

Je zvláštní, že T-Mobile má horší signál než O2, když tito dva operátoři údajně své technologie sdílí. Nejsi ale první, kdo rozdílnost signálu potvrzuje.

Za necelou 500 od místního providera chtít internet můžeš zkusit. Cenu ti však sníží pouze v případě, že máte doma konkurenci. Pokud mi pošleš adresu, mohu u T-Mobile přes konexe zjistit, jakou možnou rychlost pevného internetu by šlo u vás zajistit. Já využívám od T-Mobile 1000/500 Mb/s za 300 Kč měsíčně s prodlužováním 1x za rok. Tak mi to vyhovuje. Je to ale optika, na kabelu jsou podmínky o něco horší.

Co mají otec a matka za tarify? Vodafone umí za 300 neomezené volání, sms a 1,5 GB dat. Přes samoobsluhu Vodafone nevyřešíš vůbec nic. Jediná možnost je retence. Být stálý zákazník je u operátora pohoršující okolnost. Se stálými zákazníky operátoři jednají nejhůře z toho důvodu, že je mají za hlupáky ochotné platit vyšší ceny. Při jednání s operátorem si můžeš i vymýšlet, je ale dobré mít připravenu nabídku realistickou.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Ahoj, díky za reakci. Zkusím tedy retenci a do základního Basicu určitě nepůjdu. T-Mobile dobrý venku, hůře uvnitř budovy. Internet od místního poskytovatele jsme se asi špatně pochopili - ten nechci poptávat, ale konstatoval jsem, že ho takový máme za 500 měsíčně a mám nataženou optiku. Spolupracujeme spolu, vedu i místní fotbalový klub, kde nám v areálu dal ten poskytovatel wifi free. Do soukromé zprávy pošlu adresu. Máti tarif nemá, má předplacenou kartu, u otce musím zjistit. Asi bych zkusil těch 4 GB za 337 a pokud by časem nestačilo, tak bych přešel výše.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Tak jse mi podařilo dostat do samoobsluhy Vodafone na otcově čísle přes zapomenuté heslo. Tarif má Smart 50, platí 312 Kč a má data úctyhodných 50 MB :-)
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 25.11.2021, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna předchozí nadbytečná citace - vím, co jsem naposledy napsal.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Ahoj, zjistil jsi po zaslání mé adresy v SZ něo u T-Mobile? Uvedl jsem zde i otcův tarif - u něho by asi bylo ok dát mu za těch 300 neomezené volání a sms a 1,5 GB mu bude stačit bohatě, to nevyčerpá ani polovinu, většinou jde oma na wifi a při pojíždkách do obchodů atd. data moc nevyužívá. Nevím, kolik má ted minut a sms, tvrdil, že někdy platil i 340 Kč, tak musel přečerpat. Já asi u dat raději tu rychlost, doma také na wifi a přes den data využiju na sociální sítě a na články z google, videa z youtube apod, takže 4 GB by asi stačily, ale pokud bych někdy chtěl v mobilu sledovat nějaký sportovní přenos tak za tu stávající cenu jsou tam v retenci tarify s 20 GB.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 25.11.2021, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna předchozí nadbytečná citace - vím, co jsem naposledy napsal.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ahoj, zjistil jsem. Na tvé adrese není pevný internet od T-Mobile dostupný.

Tarif pro otce za 298 Kč je OK. Ostatní sis už asi porovnal z www.mojeretence.cz.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 26.11.2021, 09:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Náhrada textu za předchozí informující o pozdější reakci.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Díky, takže můžu tam požádat o obě čísla současně? Já pořád váhám, jestli si dát 4GB nebo 20 GB, s jídlem roste chuť. Neomezená bych asi nevyužil...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Můžeš požádat kdekoliv o cokoliv. :D
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

JO jasný, rozhodnout si to musím sám, já spíš myslel, jestli musím vyplnit dva formuláře na dvě čísla ale asi ano, musím na to pořádně mrknout, případně se zeptat. Zvažuji ten 20 GB, jen mně zajímá, co to znamená flat, jestli v tom není nějaký háček, když je to neveřejný tarif. Díky

Jo ještě bych doplnil - zvažuju, jestli se nevybodnout na Skylink a přejít na Vodafone TV, zdá se mi, že ta nabídka je lepší, ale asi by to bylo výhodnější, pokud bych od nich chtěl pevný internet, který mám od toho místního poskytovatele v optice a od něj odejít nehodlám. A asi to nemá vliv přejítí na Vodafone TV na ty dvě mobilní čísla, které chci řešit.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 27.11.2021, 08:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučení dvou příspěvků do jednoho.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Stačí vyplnit formulář jeden. Další čísla se píší do textového pole na jeho konci.

Flat znamená v českých h poměrech neomezené volání a SMS.

Do Vodafone televize bych nešel. Vodafone má s televizí více technických problémů, než je zdrávo. Pokud je Skylink dražší, vyplatí se i tak si jej zachovat. Problémy Skylink znám, mají je, ale určitě ne takové jako Vodafone. Přechod od Skylink k Vodafone se rozhodně nevyplatí.

Zda budeš, nebo nebudeš mít od Vodafonu TV nebo internet, nehraje při ceně na www.mojeretence.cz vliv.

Pošlu ti sem ještě kolegu, aby ti něco o problémech s Vodafone napsal.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Tomas28
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Tomas28 »

Díky, myslíš kolegu na problematiku Vodafone TV? Na dvě telefonn íčísla už si mohu požadsvek na změny tarifů podat formulář? Díky
Odpovědět

Zpět na „Moje retence CZ (MRCZ)“