Nemystická mystika

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Obrázek
Obrázek
Jsem duchovní učitel, tedy guru, ale vy nevíte co je to duchovní učitel a zda jím opravdu jsem a já to také nevím, a tak říkám se Sokratem, vím, že nic nevím, ale právě pro to vědět opravdu mohu. Takže toto téma jsem vytvořil pro to abych mohl odpovědět těm, kdo budou nějakou odpověď potřebovat. Toto téma je o absolutnu a tedy i absolutní, a tedy geniální, ale protože součástí absolutna je i nicota a opak geniality tak nemůže být jiné než zároveň i debilní a o ničem. Pokud se budete na něco ptát tak prosím vemte na vědomí, že odpově´d nemůže být jiná, než na tolik smysluplná ak smysluplný bude váš dotz. Ale pravda je taková, že teorie všeho je už daná a to z hlediska vědy i náboženství a není odlišná a zná ji nemálo lidí a znali jsme ji už v pravěku a tak jsem uvedl jen pár obrázků lidí, kteří tuto terii všeho také znají.

Óm namó sarva tathagáta - Nechť jsou pozdraveni takto jdoucí (doslova přicházející a odcházející)
Takto jdoucí. pro něž už není kam jít a není ani cesty a nemají ani nohy a přesto stále kráčí jaký to div ?
Volný překlad z Véd: To co je nepojmenovatelné, neurčitelné, nezjistitelné bez jakéhokoli tvaru a vlastností jaký div že to může vůbec existovat a jaký div, že se to může stát předmětem učení ? a jaký div, že o tom může vůbec někdo učit. A proto Ti kdo se považují za učitele tohoto tím nejsou a ti kdo se za učitele tohoto nepovažují tím jsou.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Pro ty z Vás, kdo řeší jaký to blbec zrovna na tomto fóru které je o alternativách a sebesdílení za racionální společnost řeší zrovna na potvoru nějakou pavědu a zpátečnictví Mystiky.
Tedy poprvé jsem se setkal s jistou velmi osobitou formou mystiky tento Rok v Litoměřicích, když jsem tam prezentoval Hearth (pokud někdo náhodou neví, tak ekonomika darem Libora Malého). Tato velmi osobitá a velmi krásná mystika, byl pro mně velmi hluboký mystický prožitek seznámení se s lidmi kolem Svobodného vysílače a pro ně to byla ještě vyšší mystika možná, když jsem jim řekl že jsem bezdomovec. Oni se o mně pak s takovou péčí starali, a navíc jsme si i velmi rozuměli, že si mohli myslet že i já se o starám o ně. Ovšem já se nestarám ani o své bezdomovectví ostatně bych ho za nic neměnil a tak ani nevím jak je vlastně možné a jaká, že je to mystika, když aniž bych se o cokoliv staral tak je o mně vždy dobře postaráno a zároveň i já se nějak opravdu starám o jiné. Tedy nevím jak to nahlíží Svobodný vysílač ale díky němu protože Ti lidé kolem něho a co ho vytvářejí mi připadají ůžasní tak jsem hledal jaká neúžasná temnota a prachy a ne mystika jako vždy se za tím skrývají :-) a tak jsem díky Svobodnému vysílači objevil hnutí Zeitgeist Česká republika (TZMČR) jehož největší avátar zdá se je nějaký Martin Böhm. Tedy nevím zda znáte Bhagavána Šrí Ramanu Maharišiho, který byl osvíceným člověkem počátku 20.století. Tedy můžete na to mít i jiný názor, mně to zrovna moc vadit nebude ale myslím že každá doba potřebuje nějak osvítit což lze prezentovat i jako vylepšit, anebo prostě jen posvítit si na to co je na í krásné (ovšem i ošklivé). Proto tedy mně a nevím zda jen mně připadá osvíceným člověkem počátku století č. 21 jistý Bhagaván (vznešený) osvícenec svým skutečným vlastním jménem Martin Böhm.

Proto mu velmi děkuji že je a jak krásně blbě :-), ale proto i logicky myslí a uvažuje (tedy skoro tak blbě jako třeba já se svou mystikou) a děkuji mu velmi za to že vůbec je a existuje a děkuji tak také za totéž Svobodnému vysílači a děkuji i sobě za to, že existuji a že mi nějakým zázrakem který jistě způsobil právě Martin Böhm mým přičiněnim bylo umožněno posznat sebe sama i tím vše krásné na světě co opravdu za něco stojí (ach jo zase ty peníze :-) )
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Já teda nevím, ale neměl by duchovní učitel - guru - mít jiný program než psát do nějakýho fóra takový neurčitý a nikomu nic neříkající nesmysly? Věty s vícero významy, možnostmi chápání a vlastně naprosto neurčitý jsou v podstatě k ničemu. Jistě pro sebe vypadáš zajímavě, ale věř, že podobný řeči ještě nic nedokázaly, natož aby je někdo vůbec mohl brát vážně.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já bych to nekomentoval. Píše do správné sekce, k ničemu se v podstatě nevyjadřuje, má nějaký vlastní názor a téma, což je v pořádku...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Pro: Příspěvek od Qestament » 09.07.2016, 00:30

Příteli Martin Böhm odpovídat nepotřebuje, protože se mnou nemá problém on ho totiž nemá skoro s ničím a hlavně tedy ani sám se sebou a proto ani se světem. Jsem zde tedy proto, že vím, že není žádná kategorie vhodná a nevhodná, kde mohu diskutovat a proto si někdy ani nevybírám a že diskutuji zde za to může můj syn, protože on to byl kdo mně řekl že existuje nějaké hnutí kde řeší problémy jiných někdo kdo sám problémy nemá, samozřejmě každý máme nějaké problémy a proto i žijeme a až je nebudeme mít opravdu žádné tak budeme mrtví. Pokud má někdo tak málo problémů se světem a se sebou, což vyjde nastejno jako já nebo nebo Martin Böhm, tak nepotřebuje mít nějakou vlastní důležitost a smrt jako taková zanikne něco jako nějaký problém. Ve staroindických Védách se píše, že ten kdo o sobě říká, že je Guruem, nebo si to myslí jím není a ten kdo to o sobě neříká a ani si to o sobě nemyslí jím je. Pokud bys poznal o čem to je tak by jsi se guruem stal. Pokud bys byl guruem tak bys věděl, že žádní guruové ve skutečnosti neexistují protože celý vesmír a veškerá realita i kámen na cestě jsou jedním jediným skutečným guruem. Aby jsi se stal guruem muselo by to pro Tebe být nějak důležité. Pro Martina Böhma to důležité není a proto neřeší zda jím je nebo není, ale právě proto se jím mohl stát a proto jím i je.
Potom prosím pokud Ti vadí, že říkám slova s mnoha významy a mluvím nesrozumitelně, tak v mém případě bohužel pláčeš na nesprávném hrobě, já za to fakt nemohu, že tohle vesmír a realita to umožňuje a že je taková. Já jsem rád, že taková je protože jen tehdy si připadám opravdu svobodný a vím, že si mohu dělat cokoliv se mi zrovna zalíbí a jen díky tomu se nemusím bát světa a ani sebe sama a mohu být vždy a za všech okolností i při hrozbě smrti a nemoci šťastný. Pokud si za něco mohu dosadit nekonečno možností plus jako i mínus, tak mám opravdu svobodnou volbu si to určit a já jsem poznal, že nejlepší si to určit tak, že každý má nějakou tu svou pravdu a nepravdu a to jen trochu jinou než já a že všechny pravdy i nepravdy jsou si rovnocenné a jen díky tomu je svět tak nekonečně krásný a dokonalý. Když mám volbu si věci určit sám a zcela podle sebe tak jsem poznal, že nejlepší pro mne je a praxí života jsem si i ověřil, je to, že je nejlepší vždy si myslet jen to, že vše je tak jak má být a že vše je vždy tak dokonalé jak jen být může a že to platí i o mně. Já na rozdíl od Tebe neřeším svou důležitost, protože to pro mně prostě důležité nijak není a proto ani důležitost světa a zda zanikne či ne pro mne důležitá není. A proto mi nevadí tedy ani to co ty řešíš, nebo neřešíš a já tedy vždy jsem jen tím čím chi být a tak jsem bezdomovcem. Možná si myslíš že je to hrozné být bezdomovec, já ti to vyvracet nebudu a chápu Tvůj názor na věc, ale díky tomu že jsem bezdomovec tak celý svět se stal mým domovem. Ovšem i já jsem omezen svou blbostí a to že neumím cizí jazyky a proto se můj domov omezil jen na celé Česko a případně ještě Polsko a Slovensko a tak si myslím, že tyto mé možnosti a mé ohraničení jsou dostatečně veliké. Ale fakt nevím zda vůbec nějaké hranice mám a zda vůbec existuji a tak si ani raději nějaké možnosti nepřipouštím a hranice nehledám a opět jsem si ověřil praxí života, že hledat nějaké své hranice čehokoliv a to i své vlastní blbosti je zbytečné a nemá to ve skutečnosti žádný smysl ba ani význam. Tedy ne já, ale ty možnostmi svého chápání světa a sebe sama určuješ kde končí hranice Tvé blbosti, stejně tak jako tvé geniality pokud je to pro Tebe nějak důležité. Pro mne to důležité není a tak to ani neřeším. Stejně tak jen ty určuješ kam patříš a čím jsi ne já a proto jen ty určuješ zda sem patřím ve smyslu tohoto fóra a zda toto fórum je nějak důležité. či nikoliv.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Ještě mi to nějak nedá a tak jen pár poznámek na okraj. Tedy fakt, já také mnohému nerozumím, ale nemám s tím problém a jsem rád, že tomu ani nerozumím. Třeba nevím a nerozumím tomu proč lidé řeší vůbec nějaké takové nesmysli jako třeba peníze, dluh, krádež, samotu, strach, smrt či nedostatek čehokoliv a proč vůbec jsou s něčím nespokojení. A lidé jsou stále s něčím nespokojení a proto tedy, že jim něco není zrovna hned pod nos, tak vymýšlejí nepřátelství, války a nové světové války. Ovšem třeba druhá světová válka (ona ostatně byla třetí) protože už před první a druhou světovou válkou v době 16. nestoletí v neexistujícím čase byla světová válka nazývaná Třicetiletou a ty lidi tenkrát nesmírně bavilo se vzájemně masakrovat a to jen pro takové nesmysly jako rozdílnost čehokoliv a třeba jen toho zda se mají baštit při mši oplatky a popíjen zároveń i víno, anebo zda se víno popíjet nemá, ale ve skutečnosti jim dělalo problém ještě větší nesmysl a to zda někdo má nad světem větší, nebo menší moc a tedy více možností o něčem rozhodovat.
Ostatně pokud si myslíš že mluvím nesmysli a jen tady zbytečně spamuji protože jsem vůl a blbec tak můžeš mít i pravdu jenže pro mně je spíš důležitější být ve všem více dokonalý, protože jen jednostranná dokonalost není dokonalostí a tak jsem raději dokonalejší blbec jako i inteligent zároveň. Ostatně si i myslím že žít a dýchat je zbytečné, ostatně dělá jen samé problémy, proto mám spíš raději smrt, nežli život protože jen tam mohu být absolutní nulou a proto tedy ani nemít už opravdu žádný problém. Ostatně já problémy moc rád nemám tak si je raději nepřipouštím a tedy i netvořím a jsem tedy raději více mrtev při životě nežli živ ve své smrti. Tedy já fakt nemohu za to že mám jen samé špatné vlastnosti jako veliký strach z problémů a že jsem i líný je řešit a proto si raději ani žádné problémy nepřipouštíma tedy ani jakkoliv neřeším. :-)
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Prozraď mi ó vznešený Ardžuno potomku dávných Árjů, jak mohl Tvůj vznešený a moudrý Bůh Krišna dopustit aby Němci sebe nazvali také Árji, tedy nadlidmi a aby přijali Tvůj vznešený symbol Budhismu, tedy symbol rozvoje a vznikání celého bytí z Tvé podstaty tedy svastitku v podobě hákového kříže jako svůj symbol.
Ano ale řekni mi proč bych měl bránit svému zlu a nenávisti když nic z toho neznám ? Spíš padni před svou velikostí na kolena, abys mohl spatřit mou malost a ubohost, která je podmínkou mé vznešené a nekonečné mocí nad veškerým mým bytím. Já jsem ten kdo v konečném důsledku život bere a dává a proto nikdo neni takovým vrahem jako já jsem a nikdo jiný není větší láskou nežli já jsem. Žádný člověk život nebere a nevraždí a nic z toho ani dělat nemůže, protože je jen iluzí tedy májou a jen já jsem jediná skutečnost.
Protože mně nic nemůže omezit a svobodu mi vzít, proto jsem zcela svobodným a proto dávám svobodu i své iluzi a i ona je a musí být svobodná a proto je jen na tvé svobodné vůli jak mě chceš nazývat a za co mne chceš považovat.

Dovysvětlení: Ǎrjové byli dávní dobyvatélé a nájezdníci Indie, kteří sem přišli odjinud, aby si ji nakonec podmanili a vytvořili kastovní systém, kdy sami zaujali výlučné postavení v nejvyšších kastách válečníků (kšátrijů) a bráhmanů. Také nezjišťoval jsem to přesně, ale v Tibetu údajně byla jednotka SS a němci byli v kontaktu s Tibetskými Lamy.

Prozraď mi Ó vznešený kdo skutečně jsi a čím jsi ve skutečnosti, neb jsem z toho zmaten. jednou jsi smrtí a jednou životem. Jednou vraždíš a raduješ se z vraždy a zla světa a podruhé ho láskyplně léčíš. Jsi skutečný, anebo jen přeludem, odpověz mi prosím neb se pro to vše velmi trápím.
Inu jsem vším tedy životem i smrtí, existencí i neexistencí a smyslem, i nesmyslem ale ve skutečnosti nejsem nic jiného než jen tvá představa o tomto všem. Kámen namá představivost, pro to pro kámen neexistuji, ale ty ji máš a pro to pro tebe existuji a jsem jen tím co je pro tebe důležité a tak mne podle toho spatřuješ, protože jen takto se na mne chceš dívat.

Poděkování smrti za smrt:
Děkuji všem nesmrtelným světa za jejich smrt protože se na ni těší a radují se z ní tak jako ze svého života. Ti lidé, kteří nevidí rozdíl mezi životem a smrtí neumírají a smrtí se vrací odpočinout si před meidanem života do dokonalosti smrti, aby se znovu po únavě ze své dokonalosti znovu zrodili, oni vědí, že jejich život a smrt nemá žádnou cenu a význam a právě proto si velice cení obojího a to jak své smrti tak svého života. Jen ten kdo skutečně miluje svou smrt, může a dokáže skutečně milovat i svět.
Umístění inzerátu: kdekoliv
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

František Z Hearthu se ptal a protože tam neumím přidávat další lidi a myslím, že bude zajímavá i pro více lidí tak přenáším diskuzi sem:

František
před 4 dny

Vážení a milí přátelé.
Chtěl bych Vás požádat o věcnou diskuzi na téma dobra a zla ve 3D realitě. Jsem si vědom toho, že takto položená otázka bytostem z 5. či vyšší dimenze by postrádala smysl.
Ale žijeme zde, tady a teď - tedy mě již nějakou dobu zajímá otázka míru v nás s ohledem na ,, filmové plátno, " které nyní sledujeme.
Zajímá mě váš názor na způsob, jak si udržet mír v sobě, mír v rodině a mír ve společnosti jako takové. Je spousty zaručených receptů, jak TO udělat. Zdá se mi však, že čím více je probuzených lidí, tím větší tzv. zlo je mezi námi. Větší v tom smyslu, že se více ukrývá do roucha spravedlnosti.
Spíše bych vás chtěl požádat o osobní postřehy založené na intuitivních pocitech. Chtěl
bych otevřeně říci, že mě nezajímá žádné učení uznávaných osobností duchovního učení. Přál bych si diskuzi o tom, jak cítíte a vnímáte dobré a špatné. Zda-li máte nějakou svoji představu, jak si uchovat mír. / všeobecně - vnitřní i venkovní /.
Těm, kteří si najdou čas a budou mít chuť do takovéto diskuze, předem děkuji. :-)
A úplně na závěr...... tuto žádost o takovou diskuzi zde píši z prozaického důvodu....tím
důvodem je ona intuice, že tyto otázky mám zde prezentovat a v tento čas.
Ještě jednou vám všem děkuji, kteří se zapojíte, ale i těm, kteří se nezapojí. :-)
S láskou a úctou František.
Naposledy upravil(a) SilenyAnanda dne 27.07.2016, 02:02, celkem upraveno 1 x.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Viktor Hes
před 4 dny

Zdravím všechny.
Filmové plátno natožpak informační média jsem již před časem přestal až na kátkou výjimku sledovat a protože nastolení míru vnímám jako nastolení harmonie mezi všemi bytostmi tak má odpověď zní:

pokud k tomuto kroku dojde tak jedině za předpokladu když dojde k přijmutí lásky tak, jak nám jí bůh všem předkládá, té čisté, nezištné, vzájemné.
Pochopil jsem že musím dát průchod vnitřnímu míru a také vědomí že všichni jsme jedno, že nelze stavět život na lpění ve hmotě protože ta je jen přestupná stanice do vyšších duchovních dimenzí.
Je to těžké dodržet, kdyby jsme ale všichni byli bez hříchú tak už tu dávno nejsme.
Děkuji pěkně za založení této konverzace Františku :-)
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

František
před 4 dny

Zdravím Vás, Viktore a děkuji Vám za Váš čas a sdílení Vašich pocitů, životních zkušeností.
Zároveň bych se chtěl zeptat.... Jak mám vnímat situaci ve Francii, v Německu...a v dalších jiných zemích, kde dochází k těžkému násilí na bezbraných lidech. Je to snad
jejich karmou, nebo chybějící lásky k bližnímu svému? A zrovna v Německu, kde lidé
přijímali utečence a podávali jim vstřícnou ruku. To je přeci výraz lásky k bližnímu svému. Tak proč to nefunguje a dějí se takové negativní věci.
S úctou a láskou František.
Naposledy upravil(a) SilenyAnanda dne 27.07.2016, 02:00, celkem upraveno 1 x.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Viktor Hes
před 4 dny

Rádo se děje.
I když je to kruté lidé vlastně dostávají trest za to jakou karmu sebou táhnou z minulých životú(nevyřešené vztahy, odklon od boha k materiálnu a hromadění ) a protože každý tady na Zemi má odměřenou svou dobu života tak je vlastně úplně jedno jakým způsobem každý z nás umře. Paradox je že zakládá li si člověk na dlouhověkosti tak nepochopil život, člověk který totiž život končí dříve je vlastně dříve odlehčen od svých hříchú (neplatí to v případě sebevraždy protože takový člověk může v dalším životě umřít následkem špatné karmy třeba už v dětském věku a odžít si tak ten zbytek co si v minulosti ukrátil)
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Jaroslav Dubský - alias Šileny Ánanda -)
před 4 dny

Přátelé nejspíše František mně přidal do téhle diskuze a já jsem se přejmenoval na Šíleného Ánandu ( Ánanda = Blaho ) a nevím zda do téhle diskuze patřím a zda mně sem František přizval správně, když ho nezajímá učení duchovně smýšlejících lidí. Já neučím žádné učení, ale ztělesňuji všechna učení zejména ta označovaná pojmem duchovní a jsem jejich naplněním. Tedy všech duchovních učení, tedy Křestěnství, Buddhismu, Islámu, Šamanismu, Toismu, Marxismu, fašízmu a Vědy a povaužuji se za probuzeného. když Vám toto řeknu tak mně asi pochopíte proč jsem se přejmenoval na ( Šíleného Ánandu ). Pokud někdo mluví o probuzení je nejlépe si uvědomit že tím může být míněno mnoho rozdílných pojmů tak jako třeba pod tím co je to zlo a co je to dobro a co pod tím slovem vnímat. Každý tyto věci vnímá podle toho co mu tom připadá důležité. Lidem z nějakého mně už jen málo pochopitelného důvodu záleží nějak na čase a proto si čas vymysleli a myslí si, že věci by postrádali smysl a logiku pokud by čas běžel pozpátku, ale pro mně pokud připustím možnost existence času protože ho nemohu zcela popřít protože i já když se považuji také za člověka a tak musím se také občas časem řídit má čas smysl a logiku jen tehdy pokud může běžet i pozpátku :-). Tedy vraťme s k pojmu probuzený tedy považuji se probuzeného ve smyslu Buddhismu ( Buddha = původní význam v Sanskrtu probuzený) protože to mi připadá důležitější, že jsem se tímto probuzením probudil tedy nirvánou vyvanul ze sna iluze duality a tedy ze sna o existenci dobra a zla do sna kde nic z toho neexistuje a proto si tam mohu vytvořit zlo a dobro přesně podle svých představ a to mně osobně připadá velmi důležité protože jen tak mohu přijmout plně odpovědnost za to co jsem a čím jsem a jen tak mohu být šťastnou a svobodnou bytostí.
Pokud někomu připadá, že je ve světě nějaké zlo tak většinou pro to, že se mu zlo děje, dělo, anebo, že se mu zlo dít může a to jen pro to, že řeší pojem zla. Pojem zla řeší většinou jen člověk, zvíře ne a to člověk, který má strach ze svého zla a tím i ze světa a proto se snaží svou představu zlého světa předělat na svou představu dobrého světa. Zvíře ovšem nemá představu o tom, že by mohlo mít nějakou fantazii a mohlo si vymýšlet nějaké představy tedy nepotřebuje ani k obrazu svých představ měnit svět k něčemu lepšímu :-). Tedy hledal jsem smysl světa tak aby v něm nebyl žádný rozpor, což je defakto to samé, aby v něm nebyla žádná dualita a to mi ovšem došlo až poněkud později a tak tím, že se mi podařilo zlikvidovat rozpor v sobě jeho přijetím, tak jsem našel svou nerozporuplnost a tím i nerozporuplnost světa, tedy ptám se Vás dobro co to je ? A co je vlastně zlo ? Existuje vůbec něco jako Karma, Existuje něco jako Bůh či přírodní zákony, anebo smrt či trest za něco anebo tato pojmy jen pro něco potřebujete abyste si omluvili to, že nedokážete anebo nechcete být svobodnou bytostí, která si je vědomá své odpovědnosti za svět a toho v čem tato zodpovědnost skutečně spočívá ?
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Zdeněk Malý
před 3 dny

johoo, duchové promlouvají! :D

Jaroslav Dubský - alias Šílený Ánanda
před 2 dny

Ahoj Duchu Zdeňku Malý
Nehněvej se prosím na mně na starého a sklerotického dědu, když ani nevím kolik máš ve skutečnosti jmen a jak Tě mám nazvat, kdo vlastně jsi ? Ó vznešený Ardžuno potomku dávných a urozených mocných válečníků a dobyvatelů Árjů dobyvatelů světa, jak jsi vlastně stár a kolik ti je doopravdy let ? Kdo vlastně jsi a čím vlastně jsi ? Jsi necitelný kámen na cestě ? Jsi nerozumné zvíře ? Jsi rozumným člověkem rodu Homo Sapiens ? Anebo jsi všemocným Bohem ? Já to fakt nevím neb upadám zde ve zmatek i zmatek svého života 62 let a všech svých zkušeností svým stáŕím a své stařecké dětinkosti do té míry, že i když jsem tedy stár a nemocný a sklerotický, neb Tvého ducha mám velmi rád, protože je mé blbosti mého myšlení jeden z nejbližších, tedy prozraď mi prosím kdo vlastně jsi a čím jsi ? Jsi vrahem a ničitelem světa a jeho zlem kdo v konečné stanici našeho bytí nám smrtí bere život, anebo jsi andělem spásy kdo nám zrozením život dává, jsi zlem ničitelem ? Anebo jsi dobrem stvořitelem čím jsi ? Pohleď prosím na mne, neb stojím uprostřed líté bitvy dobra a zla a stojím zde velmi unaven zmaten a samý šrám a zranění, zborcený krví svou i svých nepřátel a veškerá neděje ze smyslu mého konání a bytí zde se ztrácí a zaniká. Jak mám dál bojovat tento boj ? Na čí stranu se mám připojit ? Na stranu dobra, anebo zla ? Jsem zmaten uprostřed této bitvy a velmi se trápím neb už přestávám mít schopnost rozlišovat mezi nepřáteli mezi dobrem a zlem a mezi ziskem a ztrátou ? Jak mohu zabít a zničit své příbuzné a své učitele a rodiče, kteří stojí na straně mích nepřátel ty kdo mne milovali a připravili mne pro tento boj ? Ty jimž jsem povinován láskou a úctou a pokorou k jejich kráse a moudrosti ? Čím mne bude vítězství, kterékoliv strany v tomto boji, když v něm zahyne a bude ztracen veškerý smysl a bytí a všechna krása světa ? Vždyť jaký pak bude smysl mého bytí ? S čím pak budu bojovat ? Čemu pak budu sloužit když zničím veškeré zlo světa, anebo když zničím všechno jeho dobro ? Pokud zničím všechno zlo světa zbude zde ještě vůbec nějaké dobro a nezničím tím tedy i veškeré dobro se zlem současně ? Prosím prozraď mi ó vznešený ty kdo jsi na mém bojovém voze velitelem, ačkoliv mu nevelíš protože já, Tvůj vozataj jsem ten kdo drží v ruce otěže spřežení našich válečných koní našeho vozu. Prosím prozraď mi kdo jsem a kdo jsi Ty a kdo vládne tomuto světu a zda je zde nějaká svobodná vůle či nikoliv. Prozraď mi prosím co mám učinit a jak se mám zachovat a co máḿ v čem spatřovat zda zlo, či dobro ? Zda smrt, či život ? A zda smysluplnost. nebo nesmysl všeho ?
Tak nevím Františku zda jsem dokázal zodpovědět na tvé otázky ? Já tu odpovědět znám protože jsem zjistil, že je nesmyslem se takto ptát, ale i já jsem se takto ptal a zjistil jsem, že žádná odpověď na takto položené otázky neexistuje a pokud existuje tak je taková, že ano i ne. Tedy vše je absolutně správně a vše je zároveň absolutně špatně.
Jen člověk o tomhle může rozhodnout a jen člověk má k tomu potřebné schopnosti. tedy rozhodnout co je správně a co dobře. Jen člověk má schopnost měnit svět a jen člověk svět mění, a jen člověk pokud chce a věří tomu, že má svobodnou vůli o tom rozhodnout tak pak o tom i rozhoduje. Bůh svět nemění protože ho stvořil a tím věci už dopředu určil a o všem rozhodl a to jak svět stvořil je bohužel nezměnitelné to je natolik dané a předurčené, že nám lidem nezbývá nic jiného jen to přijmout a to je zase ta pravá pokora před Bohem :-). Jediná svobodná vůle a nepředurčenost jakou nám bůh lidem ponechal je hledat a nacházet odpovědi na otázky rozhoudnout sami bez jeho pomoci, co je dobrem a co je zlem abychom podle toho mohli žít a jednat a bychom podle toho po právu spravedlivě mohli bźt od boha odm+n+ni, anebo potrestáni. Musíš se ale Františku ptát jen sama sebe, protože Bůh chce, abys za to jak si odpovíš i přijal za to odpovědnost svúj smysl svého života, a bys tak za za to přijal i svou odměnu, anebo svůj trest. Bůh tuto odpověď ani sám nezná, protože se takto ani neptá. protože ví čím je a kdo je a miluje tento svět, protože ho i stvořil k obrazu svému a podle svých představ a netrápí se pro to, protože ví, že vůbec při své existenci vlastně ani neexistuje.
Je bohužel velikým paradigmatem světa a člověka obecně, že dostaneš vždy jen natolik smysluplnou odpověď, nakolik smysluplně se i zeptáš. Tedy abys dostal absolutně správnou odpověď musíš se absolutně správně ptát. Tedy aby jsi se mohl absolutně správně zeptat, tak potom už musíš tuto odpověď znát. Pokud budeš tuto odpověď znát nemusíš se ovšem ani vůbec ptát. Tedy pokud budeš hledat odpověď tak už jen tímto aktem si začneš i odpovídat. Ať chceš či nechceš tak už okamžikem svého narození se tedy zároveň ptáš i si zároveň odpovídáš a Tvé poznání světa i sebe sama, protože podle toho budeš i žít a je od toho odvislé tedy i to jak budeš sám sebou a světem, tedy Bohem trestán i odměňován. Tohle Bohužel změnit opravdu nelze protože takové je skutečné jediné Boží předurčení reality světa i Boha samotného a Taková je i Boží vůle. Můžeš za to Boha nenávidět, nadávat mu a prát se s ním, což ostatně lidé velmi často dělají. Ale bohu nezáleží na tom zda se s ním pereš, anebo mu nadáváš ale záleží mu na jediném a to je na tom jak Tě má odměnit, nebo potrestat a to jen na základě toho jak si zodpovíš na to co je dobrem a co je zlem a jak podle toho žít. A věř mi tato zdánlivě jednoduchá otázka jak vlastně žit a jak co hodnotit je opravdu velmi zapeklitá a odpovědět na ni správně není zas tak jednoduché jak se zdá a absolutně správně na ni odpovědět ani nelze, protože to dokáže jen Bůh sám a Bůh to ví a proto od Tebe očekává jen určitou míru správnosti odpovědi na tuto otázku, či otázky. Ale aby to zas nebylo pro Tebe tak jednoduché tak o tom co je ta správná úroveň znalostí, kterou potřebuješ mít svou odpovědí na jeho otázky tak tato úroveň Bohem zrovna na potvoru určená není a dřív nebo později se stane součástí toho jak se budeš ptát a i si odpovídat a na této úrovni a její správnosti velmi záleží protože takový bude pro tebe konečný boží soud jak velký trest, či odměna Tě od Boha čeká. Je mnoho lidí, kteří toto už nalezli a odpověděli jako to třeba dokázal Kristus a Budha ale ovšem i mnoho dalších zcela obyčejných a i dost hloupých a omezených smrtelníků a všichni tito bozi, či lidé za to byli Bohem opravdu spravedlivě odměněni. Já na to potřeboval skoro něco přes Padesát let svého života a Zdeněk Malý jen necelých dvacet let, tedy tolik kolik k tomu přibližně potřeboval sám Ramana Mahariši. Někdo ovšem to nezodpoví nikdy za celý svůj život ovšem pak bude bohem potrestán, či odměněn podle toho jaká byla jeho úroveň či znalost v okamžiku jeho smrti. Co k tomu dodat snad už vše potřebné bylo řečeno pokud ne tak se ptejte dál a budu se rád pokoušet Vám odpovídat.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Ano Viktore a Hurá Zdeňku. A zdravím Ingrid. Prosím Tě Viktore a ostatní uvědomte si, že svět musí být relativní a to absolutně, aby mohla existovat absolutní ne-relativita a jakýkoliv stav mezi tím. Tedy aby bylo možno porozumět tomu co se děje ve Francii a čím je skutečná realita a jakou má povahu, tak to je poněkud složitější, ale zároveň i jednodušší, než by se na prvý pohled mohlo zdát. A nezbude než se tomu věnovat zevrubněji a na pokračování :-).
To jak myslíme ve většině případů naším způsobem západoevropským to je de facto jen produkt nepochopení Krista a pokřivení vidění světa, které nám brání rozlišit realitu od iluze. Ve skutečnosti vidíme jen to co chceme vidět a to chceme slyšet podle toho, čím si myslíme, že jsme a čím svět chceme mít pro potřeby, které si myslíme, že mít máme a mít musíme. Je to něco také, co bychom mohli nazvat i nepochopení podstaty sebe sama a tím i obecné skutečnosti v nás i mimo nás :-). Samotné prvotní základní principy naší představy o tom co je realita a co jsme mi a jaká je souvztažnost z nichž vychází náš způsob myšlení jsou chybné. Samo o sobě to ovšem není vysloveně špatně samozřejmě, protože za určitých předpokladů a okolností to tak být i má a musí. Ve skutečnosti jme součástí procesu, který je nekonečný a zároveň procesem není a neexistuje. Proces, kterého jsme součástí se odehrává, dalo by se říci ve dvou rovinách v dualitě, ale současně je neduální a to znamená v ne-dualitě, tedy tyto dvě roviny jsou rovinou jednou jedinou a to jednoho a téhož. Na jedné straně mince, dalo by se říci je dynamika časoprostoru a na straně druhé statika singularity, kde čas ani prostor neexistuje. Nebudu věci dále popisovat zcela z pohledu mystiky, protože je to způsob porozumění fungování celku a sebepoznání a toto není umožněno každému, ale každý toho nemůže dosáhnout, protože jsme účastníky hry, kde máme sice zcela svobodnou vůli omezenou jen naším vymezením a naší fantazií a můžeme zde být šťastni a spolupodílet se na fantazii jsoucna a pomáhat ji a být ochránci slabších a i ochránci matky Gáji (země) a veškerého bytí, protože je pravdou to co je psáno v bibli, že člověk byl učiněn k podobě boží. Můžeme tady převzít odpovědnost za bytí a vesmír, ve smyslu převzetí odpovědnosti za sebe sama. Vlastním životem jsme součástí hry jsoucna projeveného z nicoty své dokonalé rovnováhy do iluze nerovnováhy umožněné existencí časoprostoru. Jako lidstvo i jednotlivci a ostatně i veškerá realita jsme obrazně znázorněno jen sebeprojekcí dráhy oblouku, kdy dynamikou časové osy, kterou spoluvytváříme, vznikáme z dokonalosti řádu entropie, abychom se k ní zase vrátili. Při tom všem, ale stále jen zůstáváme svou vlastní podstatou, kterou jsme absolutně determinováni, takže jak ve své statice tak i dynamice jsme neustále jen projekcí (a to doslova – viz kvantová fyzika a kvantová mystika, jen projekcí podobné hologramu). Jenže náš zdroj a to co nás promítá a čím jsme determinováni je doslova ničím a pouhou nicotou a prázdnem a není možné o tom ani říci, že to existuje, či nikoliv a hra kterou toto vytváří není spirálou, tedy vývojem a směřováním od někud někam, ale vždy jen směřováním od sebe sama k sobě samému a ničím jiným. Ale podstatná věc je ta, že jsme derminováni v podstatě vlastně stále jen ničím a nicotou, bez jakéhokoliv smyslu a proto smysl musíme buď přijmout z hybnosti naší časoprostorové osy, anebo si ho můžeme svobodně vytvořit jakýkoliv sami. Pokud chceme do důsledků porozumět principu pohledu na jsoucno, tak v jistém smyslu se jím musíme stát i když jím jsme. Mystikové hovoří o tom, že je to něco jako si vzpomenout na svou podstatu. Především je tedy naše vidění světa, hlavně ovlivněno strachem z věcí, které si myslíme, že realita mít musí a jsou produktem jen naší fantazie a zhmotnili jsme je do reality naším chtěním, protože si myslíme, že bez nich zahyneme a nemůžeme existovat. Tedy vytvořili jsme myšlenkový proud a tím i fyzickou skutečnost neboli projekt jak mně opravil právě Vikor, když jsem s ním diskutoval o porušení rovnováhy stavu singularity, ale podle toho jak to bylo potřebné pro určitý systém myšlení rovnocenný každému jinému a není to potřeba vůbec řešit. Dalo by se spíš říci, že problém je v myšlenkovém procesu lidí obecně a že to jak myslíme je ovlivněno problematikou mysli obecně, ale hlavně v současnosti už dost přežitýma možnostmi vyčerpaným západním způsobem myšlení vycházející hlavně ze čtyř principů, které dalo by se říci jsou chybné a to moci, vlastnictví a peněz a paradigmatu vědy, která se stala náboženstvím dneška stejně tak jako moc peněz a blahodárnost majetku a jeho vlastnictví a moci peněz. Pojmy jako láska, důvěra, soucit a vzájemná sounáležitost, pochopení a porozumění, darování se pro radost a osobní oběti, jako prostředku realizace lásky a altruismu, anebo odosobnění se za účelem sebepoznání a poznání obecně se stali pro lidi hodnotami buď zcela zapomenutými, anebo zcela druhořadými.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Lin Artemis Nova
před 4 hodinami

Děkuji v těchto náročných časech, za tuto krásnou diskuzi...mám vás ráda Lin :-).
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“