Mozne prilepseni

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
skeptik
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od skeptik »

Zdravim vespolek.
Chtel bych se tu trochu podelit a mozna i doporucit, jak si trochu prilepsit a to vice mene bez prace. Nebo spise prezentovat to, co sam delam.
Jak tu vsichni asi tusime, tak sankce uvalene na rusko a jeho tolik vysnene ekonomicke zniceni se zapadu moc nedari. A pred par dny jsem na sputniku nasel clanek, kde pry Bloomberg doporucuje pristi rok nakupovat rubly, anzto se ocekava jeho posileni.
Clanek je tady: http://sputniknews.com/business/2015112 ... -rise.html

Otazka je, jestli to mysli dobre, nebo jim jde o ozebraceni lidi, aby nakoupili rubly a sami pritom vedi, ze ruble padne. Vsak jsou to amici a tem se jak vime verit moc neda. Ale predpokladejme, ze nekecaji.
Take vsichni vime, ze rubl je porad dost svazan s cenou ropy, konkretne Brent. I kdyz ne uz tolik jak to byvalo, priklad je uplne do oci bijici, v srpnu, pri prvni propadu ropy na hranici 43 dolaru za barel se rubl propadl na 34 Kc za 100 rublu. Pak ropa posilia a rubl se postupne zase dostal na 38-39 KC. Ale posledni tyden a kus se ropa zase pohybuje mezi 43-44.5 dolaru a rubl se drzi mezi 38.6-39.20. Takze to podle meho selskeho rozumu na tom Rusko zdaleka nebude tak spatne, jak si zapad preje a jak nam nase "objektivni media" prednaseji.
No ale abych se uz dostal k jadru veci, ja mam nakoupeno neco rublu a vam doporucuji to same. A jak konkretne na to?

V CR mame Sberbank a ta nabizi bezny ucet v rublech, ale ten nas nezajima. Nabizi take sporici ucet v rublech a tam je urok 4.5 procenta rocne, coz vam ZADNA jina banka v CR neda. Ucet je veden zdarma, tudiz nic neplatite, jen za prevod na nej z czk platite 1.1 procenta z prevadeny castky a pri prevodu rublu na czk do jiny banky platite 300 Kc, bez ohledu na prevadenou castku. Je jen skoda, ze jejich devizove kurzy nejsou uplne nejlepsi, ale clovek nemuze mit vsechno. Vyhoda sporaku je samozrejme v tom, ze jsou penize porad k dispozici.
Nabizeji take terminovane vklady, ale tam musi clovek cekat, az dobehne urcena doba a k penezum nemuze. Samozrejme nejlepsi kurzy maji pro rublove vklady, vedeni taky zdarma.

A pak je tu jeste Evropsko ruska banka, ti maji pobocku v Praze a ve Varech, ale jejich terminovane vklady v rublech nemaji konkurenci, viz zde. http://www.erbank.cz/cz/osobni-finance/ ... -vklad-fix

Kdo vam da garantovanych 12 procent rocne?
Samozrejme vsechny vklady pojisteny do 100 000 euro ze zakona.

Akorat je potreba nezapomenout, ze na vynosy ze vsech vkladu se vztahuje dan 15 procent, coz je zlodejna, ale co se da delat.

A k prodeji nasporenych rublu na koruny je nejlepsi Airbank, kurzy maji vzdy nejlepsi z celeho cz trhu.

Nejsem zadnej agent ani jedne z vyse uvedenych bank ci obchodak, je jsem mel neco nasporeno a hledal jsem moznosti, jak dostat vic, nez tech usmolenych 1 a neco procenta rocne, co vam daji vsude v bankach.

Ja osobne jsem koupil rubly v lednu 2015, dal je na terminak, tudiz jsem na ne nemohl, coz byla chyba, protoze v kvetnu se vykupovaly o 12 korun draz, nez jsem je nakoupil. Pak jsem jeste neco koupil v srpnu, kdyz padla ropa a doufam, ze jeste neco nakoupim od konce roku.

Takze, navod tu mate, staci zalozit sporak u Sberbank, prevest na nej koruny a hned sporite, uroky se pripisuji mesicne. Nikoho nenutim, je to na kazdem, ale ja osobne neverim, ze se z toho Rusko nedostane a kdyz pred vsim timhle byl rubl stabilni po leta okolo 60 Kc za 100 rublu, takze potencial tu opravdu je.

Nemam zadne ekonomicke vzdelani, jen pouzivam selsky rozum a neverim vsemu, co mi kdo nakeca. Samozrejme to neni na to se stat milionarem, to by tech rublu musely byt desitky milionu, ale treba alespon nekolik set ci tisic v Kc mesicne bez prace pomuze.

Takze tak, info mate na netu a je to uz na vas, zdarec.
Zamčeno

Zpět na „Monetární a tržní ekonomika“