Absurdní oslovení podporou projektu MUNIPOLIS v souvislosti s Prahou 13

Tento prostor slouží k zakládání a řešení jednotlivých incidentů spadajících pod městskou část Praha 13.

Moderátor: Martin Mojmír

Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

17. listopadu jsem byl osloven zástupcem projektu MUNIPOLIS (ZmapujTo.cz), prostřednictvím kterého dlouhé roky nahlašuji na Praze 13 předmětné incidenty. Účelem tohoto oslovení nebylo řešení podnětů, příčin, navrhovaných řešení či snaha o jakýkoli konstruktivní posun, nýbrž pouze samozřejmě zájem ulevit vlastním serverům, neboť nahlášené a nestornované incidenty se na mapách projektu pouze hromadí, což způsobuje kromě zátěže zejména jejich nepřehlednost. Incidenty se nadále místo relevantního jejich řešení budou tedy pouze stornovat. Diskuze s Chief Operating Officer (ach bože... :roll:) níže.
Ing. Ivan Kosturák Msc. píše:Dobrý deň, pán Böhm,

cením si Vašu proaktivitu, avšak zrejme viete, že MČ Praha 13 náš systém podnetov nepoužíva a nedostáva ani notifikácie (nechce ich dostávať). Štandardne by mali byť stornované práve s touto informaciu. Na základe Vašej požiadavky akurát Vaše podnety aktuálne nestornujeme. Obávam sa však len plníme databázu informáciami, ktorým sa nebude nikto venovať. Rád by som vedel Váš pohľad na situáciu.

Prajem úspešný zvyšok dňa
---
https://docs.google.com/uc?export=downl ... bWE2N09BPQ

MUNIPOLIS / Mobilní Rozhlas
Ing. Ivan Kosturák Msc. / Chief Operating Officer

Tel: +420 774 185 468

Web: www.munipolis.cz
Adresa: MUNIPOLIS s.r.o., Londýnské náměstí 886/4, Štýřice, 639 00 Brno
Martin Mojmír píše:Hezký den, pane inženýre,

ano, toto vím. Veškeré mnou zadávané požadavky sleduji, načež jakmile je možné je stornovat, danou informaci do nich uvádím formou následné poznámky. Důležitá je pro mne alespoň existence, respektive archiv těchto požadavků, byť stornovaných, které mi / naší organizaci slouží jako databáze pro možnost zpětného ověřování datumů vytvoření incidentů a jejich aktualizací. Používám to v příslušné sekci fóra naší neziskové iniciativy, viz viewforum.php?f=178 . Věřím, že to bude možné i nadále.

ÚMČ Prahy 13 nepoužívá jak Váš portál, tak ani portál jejich vlastní. Systém ÚMČ Prahy 13 jsem použil rovněž mnohokrát, občané jsou však ze strany úřadu buď odbývání strohými prohlášeními, že věc předali dále, ačkoli tomu tak není, anebo zcela ignorováni. Není možné jejich portál používat k ničemu, neboť nic neeviduje a jelikož je zadaný podnět veden v rámci jejich systému, obávám se, že by mohly být případné záznamy editovány nebo mazány.

Jsem poněkud překvapen, že jste mne oslovil. O spolupráci s Vaším projektem se snažím již snad více než 6 let. Byl jsem však ze strany paní na podpoře nebo majitele vždy odbyt / odmítnut, anebo zcela ignorován. Nabízel jsem např. před lety, že se mohu o lokalitu v rámci Prahy 13 co by správce starat, tzn. pomáhat Vám s udržováním mapy, na které jsou zadávané a neuzavírané incidenty rovněž řadu let a to zdaleka nejen ty zadávané mnou. Mám možnosti Prahu 13 osobně obcházet, jednotlivé případy kontrolovat a zadané záznamy pomáhat aktualizovat / uzavírat. Žel se mi ale nikdo dosud nevěnoval, jak uvádím, ani co se týče nastavení / spárování loginů mezi mobilní aplikací a webem, podpora na lince nikdy nikomu nepředala v minulosti mnou podávané návrhy atd. Ztratil jsem dávno v projekt důvěru.

Toto je můj současný pohled na situaci. Jaký je Váš pohled? Rád si s Vámi i případně pohovořím telefonicky. Věci a situace se průběžně mohou měnit, z mé strany nabídka spolupráce i po letech platí.

S přáním zdraví a pozdravem

Martin Böhm - ICT servis, audiovizuální služby,
krizový management, poradenství sociologické
a v oblasti osobního rozvoje, mediální činnost
(+420) 774 888 774, martin.bohm@ictx.cz
www.ictx.cz | www.etiq.cz | www.martinbohm.cz

Komunikace prostřednictvím tohoto e-mailu
může být bez potvrzování transparentní.
Ing. Ivan Kosturák Msc. píše:Dobrý deň, pán Böhm,

čo sa týka spomínaného odmietnutie z našej strane, som si istý, že sa kolegovia vždy snažili spraviť, čo je reálne v ich silách. Naše možnosti pre podnetoch sú obmedzené.

Aktuálne mám pomerne veľkú agenda, ale nerád by som, aby táto diskusia zapadla, tak aspoň stručne:

chápem teda tak, že Vaše podnety budeme štandardne stornovať (aj stornovaný záznam Vám pomôže a v DB sa nebudú hromadiť otvorené prípady, o ktorých úrad nevie)
to, že by ste sa mohli starať o podnety na MČ Praha 13 je skvelé. Akurát by sme potrebovali, aby bolo toto pridelenie kompetencií odobrené samotnou Prahou 13. Je pre Vás reálne sa s úradom dohodnúť, že by Vás aspoň neformálne poverili ako správcu podnetov cez MUNIPOLIS?

Ešte raz vďaka za Vašu proaktivitu a snahu zlepšovať svoje okolie.

Prajem úspešný zvyšok dňa
---
https://docs.google.com/uc?export=downl ... bWE2N09BPQ

MUNIPOLIS / Mobilní Rozhlas
Ing. Ivan Kosturák Msc. / Chief Operating Officer

Tel: +420 774 185 468

Web: www.munipolis.cz
Adresa: MUNIPOLIS s.r.o., Londýnské náměstí 886/4, Štýřice, 639 00 Brno
Martin Mojmír píše:Hezký den, pane inženýre,

Vaše omezené možnosti jsem opakovaně konzultoval s podporou Vaší služby již někdy před šesti nebo více lety. Navrhoval jsem tehdy i řešení. Donedávna bez jakéhokoli zájmu. Donedávna proto, že nyní na mé texty povrchně na Facebooku reaguje pan Miroslav Kubásek, jenž mé kontakty s evidentním nezájmem popírá (údajně mu je nikdo nepředal, nevyvinul dostatečnou aktivitu je nalézt, zapírá, nevyjadřuje se k věcnému sdělení, cokoli jiného)...

Přidělení kompetencí Prahou 13 je nereálné, viz léta mnou zadávané podněty a o Praze 13 podávané relevantní informace. A teprve z mé strany. Kompetence máte pro tuto záležitost jako provozovatelé projektu Vy. Navrhuji tedy Vám oslovit Prahu 13, aby mne, aspoň formálně, pověřila jako správce podnětů přes MUNIPOLIS. Pokud za Prahou 13 přijde s čímkoli Böhm, jenž v této věci dlouhodobě vyvíjí pouze konstruktivní aktivitu, musí Vám být snad jasné, jak to dopadne. Dejte mi, prosím, vědět, jak jste dopadli Vy, ačkoli je mi předem znám výsledek...

Vaše oslovení mé osoby v souvislosti s Vašimi následnými reakcemi považuji za politováníhodné. Je mi líto, že vyšlo opět vniveč. Ještě se pokusím s tímtéž znovu oslovit projekt přímo prostřednictvím pana Kubáska, jenž mne včera vyzval k opětovnému jeho kontaktování, tentokrát na e-mail. Nicméně tomu nedávám žádnou šanci na úspěch. Zvlášť po zkušenostech.

Tak se mějte fajn a možná zase za několik let mi třeba napište.

S přáním zdraví a pozdravem

Martin Böhm - ICT servis, audiovizuální služby,
krizový management, poradenství sociologické
a v oblasti osobního rozvoje, mediální činnost
(+420) 774 888 774, martin.bohm@ictx.cz
www.ictx.cz | www.etiq.cz | www.martinbohm.cz

Komunikace prostřednictvím tohoto e-mailu
může být bez potvrzování transparentní.

Dosavadní diskuze s panem Miroslavem Kubáskem před jeho kontaktováním na e-mail níže.

Obrázek
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ing. Ivan Kosturák Msc. píše:Priznám sa, Že nerozumiem tejto časti "Vaše oslovení mé osoby v souvislosti s Vašimi následnými reakcemi považuji za politováníhodné." Ako sa môžem spýtať, aké je Vaša predstava, o našej optimálnej reakcií?

Prajem úspešný zvyšok dňa
---
https://docs.google.com/uc?export=downl ... bWE2N09BPQ

MUNIPOLIS / Mobilní Rozhlas
Ing. Ivan Kosturák Msc. / Chief Operating Officer

Tel: +420 774 185 468

Web: www.munipolis.cz
Adresa: MUNIPOLIS s.r.o., Londýnské náměstí 886/4, Štýřice, 639 00 Brno
Martin Mojmír píše:Má představa? Asi mě už ani nepřekvapuje, že se na to tážete...

Jak jsem uvedl, kritiku společně s konstruktivními návrhy řešení jsem předával opakovaně v minulosti e-mailem i telefonicky Vaší podpoře. Zprávy obsahovaly i mé představy. Mrzí mne, že jsem tehdy ještě vše neukládal, abych se Vám mohl relevantně připomenout. Tedy to zopakuji s tím, že nově na toto téma zároveň zakládám v našem fóru vlákno: viewtopic.php?t=719

Čistě tedy hypoteticky si představuji, že na relevantní uživatelské podněty věcně reagujete zprvu otevřením dialogu, v rámci kterého projevujete zájem zejména uživatelské návrhy probírat blíže s Vaší podporou či vedením a následně, pokud tyto nechcete nebo není možné implementovat, přicházíte za uživateli s řešeními alternativními, jež následně už implementujete, anebo alespoň podnětným odůvodněním, proč spolupracovat nemáte zájem, aby dotyčný si mohl ve věcech udělat jasno a případně Vám, bude-li to v jeho silách, možnostech a kompetencích, přizpůsobit. Má představa je, že jako občan nebo alespoň nezisková iniciativa dostávám Od Vás reálnou příležitost navázat s Vámi a Vaším projektem konstruktivní spolupráci. Konkrétně například takovou, že mohu pomáhat při správě příslušného území, pokud daný úřad nechce, případně to nechcete nebo nestíháte řešit Vy. Dále pak si, opět čistě hypoteticky, představuji možnost se k Vám přidat (stát se členem nebo jiným spolupracovníkem Vaší organizace), abych mohl s daným úřadem eventuálně Vašim jménem navázat dialog, pokud toto nečiníte a/nebo nemáte zájem činit Vy a zejména o tom publikovat průběh / výsledky. To pro začátek. V neposlední řadě má představa dále je, že pokud něco nahlásím na podporu, toto neignorujete a/nebo nezapíráte. To souvisí s minimalizací pokrytectví, když už ne o jeho odstraněním, pane inženýre. Pokud tedy se dá hovořit pouze o pokrytectví, což by byla ta lepší varianta... Tolik k základnímu nastínění mé představy.

Pokud budete mít ještě nějaké podobné dotazy, rád se Vám budu věnovat. Vzhledem ale k tomu, že se začíná jednat už spíše o poradenství, tak nadále v rámci placené praxe. Případně Vám mohu svoji práci nacenit.

S přáním zdraví a pozdravem

Martin Böhm - ICT servis, audiovizuální služby,
krizový management, poradenství sociologické
a v oblasti osobního rozvoje, mediální činnost
(+420) 774 888 774, martin.bohm@ictx.cz
www.ictx.cz | www.etiq.cz | www.martinbohm.cz

Komunikace prostřednictvím tohoto e-mailu
může být bez potvrzování transparentní.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ačkoli Ing. Kosturák volal ve svém textu po mé představě optimální reakce, ukázalo se, že i přes toto rozepsání šlo z mé strany opět jen o další ztrátu času. Místo aby konstruktivně zareagoval na poslední text, resp. pokusil se místo prázdných a dle mého názoru opravdu hloupých slov o navázání oné mnou / námi dlouho poptávané spolupráce / nápomoci, otočil raději slovíčko absurdní ze zeditovaného nadpisu tématu „Absurdní oslovení podporou projektu MUNIPOLIS v souvislosti s Prahou 13”, ve svůj „prospěch”, aby diskuzi o věci ze své strany uzavřel, čímž můj názor o absurdnosti jen potvrdil. Pochopitelně se nemohlo ze strany ZmapujTo.cz, resp. MUNIPOLIS stát opět nic jiného něž totéž stále dokola = nic nikam nevedlo, na vše se opět vykašlali. Tak ještě oslovíme na základě textu pana Kubáska pana Kubáska, čímž si, předpokládám, žel pravděpodobně vnitřně podpoříme náš názor o skutečném záměru projektu, jelikož pokud se za ty roky nerozběhlo nic, jen těžko nyní můžeme čekat změnu, a následně budeme pokračovat ve svém aktivismu dále našim způsobem.
Ing. Ivan Kosturák Msc. píše:Ďakujem za zaslanie doplňujúcej informácie a odkazu na fórum. Ak tomu zo zaslaného odkazu a názvu témy na fóre dobre rozumiem, tak moju snahu o dialóg považujete za absurdnú. V tom prípade je zrejme najsprávnejšie, aby som sa Vám ospravedlnil, že som Vám zobral čas niečím absurdným a túto diskusiu môžeme uzavrieť.

Prajem úspešný zvyšok dňa
---
https://docs.google.com/uc?export=downl ... bWE2N09BPQ


MUNIPOLIS / Mobilní Rozhlas
Ing. Ivan Kosturák Msc. / Chief Operating Officer

Tel: +420 774 185 468

Web: www.munipolis.cz
Adresa: MUNIPOLIS s.r.o., Londýnské náměstí 886/4, Štýřice, 639 00 Brno
Na tento text Ing. Kosturáka již evidentně není co odpovědět. S ublíženou ješitností se cokoli řeší opravdu těžko, budiž tedy diskuze u konce.

Inu skutečně není nad skutečně nezávislou žurnalistiku.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Od diskuze s panem Kosturákem MUNIPOLIS již automaticky veškeré mnou zadávané incidenty na Praze 13 uzavírá jako stornované se slovy, že je úřad nepřijímá, a to bez jakékoli snahy příslušný úřad kontaktovat. Viz ZDE. Systém MUNIPOLIS je nadále skutečně využitelný jen jako archiv incidentů.
Dobrý den, samospráva aktuálně hlášení přes systém MUNIPOLIS nepřijímá. Pro účely zaslání hlášení použijte prosím kontakty uvedené na webových stránkách samosprávy. Děkujeme.
Nikdo dosud nedoložil např. screeny historie komunikací, oslovení úřadu, nic. Důkaz pro oslovování příslušných míst MINUPOLISem není dostupný.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Za čistou Prahu 13 - incidenty“