Z-Day a další aktivity Hnutí Zeitgeist ČR

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Takže žádná reakce z tvé strany Michale na to, co jsem napsal. Dobře. Tím jsi jen potvrdil, že jsou to jen nesmysly a výplody tvé fantazie. Schovávání se teď za netiketu je z tvé strany naprosto tragikomický počin a nechápu, jak tě to vůbec napadlo. Asi dětinskost :). Do Petra se obouvám prosím tě kde? S tím člověkem nejsem v kontaktu, nesleduji jeho FB a již ani neposlouchám jeho tříhodinové opakující se monology na svobodném vysílači. Kritizoval jsem jeho (ne)chování v (ne)diskuzích. Přeřvávání, skákání do řeči, zbytečné vysvětlování nám dobře známých věcí, jeho neustále odkazování na příručku, kterou se mimochodem neumí řídit nikdo z vás i když samozřejmě nejsme roboti nebo ideologičtí fanatici a nemusíme jednat pouze dle příručky, která by neměla být jakousi nedotknutelnou biblí.

Nechci ale řešit Petra. Není tady a asi ani nebude a ti jeho "příznivci" už vůbec ne. Zkritizoval jsem i vystoupení Jána u Urzy, což byla absolutní katastrofa a nechápu, jak může být členem hnutí člověk, který absolutně nezná myšlenkový tok a principy hnutí. Neznáš mě a mluvíš o mé práci. Nereagoval jsi na nic, co jsem ti napsal výše. Nejsi schopen diskutovat a obhájit svoji kritiku a postoje a pak tu dáš netiketu :D. Tak si ji přečti a dej si to dohromady se svými texty. Bod po bodu.

Pokračuješ tady v řešení nadávek a kdo komu jak zboural bábovičku a sáhl na ego. Na to ti kašlu. Vytáhneš nějaké věci a pak je nedořešíš. Sebereflexe 0. Nemáš rád ponižování nebo spíše kritizování (o ponižování nemůže být řeč) něčí práce, ale sám to děláš. Urážka je z tvé strany opodstatněným aktem, ale urážka nebo kritika protistrany již ne. Když to napíšu jinak, tak to tak nevyzní. Prostě si sereš do úst.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Michale, žádnou práci jsem nikomu neponížil. Každý si svou práci odvádí / povyšuje / ponižuje sám. Já dávám k věcem pouze konstruktivní zpětnou vazbu stejně tak, jako to dělá Hnutí, což je, mimo jiné, jeho základem. Předpokládám, že je zde konkrétně řeč o právě Urzovi, anebo třeba srovná(vá)ní příručky k Bibli, což prostě bylo velmi špatně - toto srovnávat, a ještě člen Hnutí, je naprostý nonsense. Ano, máme to přeci oba na záznamu. Právě proto... A co především, srovná(vá)ní příručky k Bibli tak nějak i rozporuje naše tehdejší vysílání rozboru příručky v rádiu... Ale to je vedlejší. A já toho nemám rád...

Osobní tebou použitou vůči mně sprostou urážku, kterých btw bylo vyřčeno požehnaně, vytáhl David. Tedy teď na základě tvého pokračování v tématu v tom také pokračuji - je to evidentně k věci a situací vyžadováno. Jsme s Davidem dobří přátelé, řekli jsme si o tom. A on to vytáhl, bylo to jeho rozhodnutí. Je to můj kamarád a jako mého kamaráda ho to od tebe vůči mně také štve. Zvláště po jeho vlastních zkušenostech. Tak to zmínil (nepřímo mně podpořil, ovšem mohu ti sdělit, že kdyby mi předem řekl, že to chce napsat, asi bych to v tu chvíli nechtěl). Nicméně nemám s tím problém stejně tak, jako obecně nemám problém s rozebíráním čehokoliv, a ani není v mých silách komukoli cokoli nakazovat nebo zakazovat. A nenesu za vyřčená slova či skutky, pokud tedy k něčemu někoho nenavedu, odpovědnost. (Mimochodem asi 8 let mám v podpisu tady uvedenu tuto větu: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”) Stalo se to, ty ses do Davida také obul, máte to vzájemné. Ano, já jsem ti vysvětlil, že to, co jsem Martině po rozhovoru říkal, bylo v mém momentálním rozčílení (nevysvětlili jsme si my dva společně, vysvětlil jsem ti to, a zároveň dal i tobě k tomu tvému zachování se vůči mně argumenty, já, ty jsi s tím pak souhlasil, protože co jsi mohl také dělat, že ano, jinak bys mě možná urážel dál). Každopádně i tak jsem se ke sprostým urážkám, k jakým ses po poslechnutí si našeho soukromého rozhovoru vůči mně uchýlil ty, nesnížil. Ale jsem rád, že jsi to udělal. Alespoň jsi mi konečně od plic nahlas řekl, co sis o mně vlastně myslel (já o tobě Martině v našem soukromém rozhovoru, jenž si zprvu „tajně” odposlouchával, mimo jiné řekl, že jsi nechápavý, hloupý egoista, co už stejně byl o všem rozhodnut a proto neměl náš rozhovor smysl atd., a ty mně přímo na to, že jsem to, co jsi mi řekl, že jsem - ať zazní spravedlivě i to, co jsem si myslel já). Proč to nezopakovat, stalo se to. Proč o tom teď, když se to evidentně po vaší vzájemné diskuzi s Davidem, na kterou jste oba z vlastní vůle přistoupili, jinak byste minimálně jeden z vás tak konkrétně v ní nepokračovali, hodí, se nezmínit? Já nebyl vůči tobě sprostý jak při tom, co jsem Martině říkal, tak ani potom k tobě, když jsi mě ty sprostě pozurážel. (Pak jsem už sprostý v dalším soukromém rozhovoru s Martinou po tvém výstupu byl také, a to velmi. Před následným telefonním hovorem.) Mimochodem Martina na tvůj popud si pak celý rozhovor znovu přehrála, jak jsi chtěl. Asi netřeba psát, co mi na to řekla. No tvá slova nepodpořila, ale to asi rozebírat nemusíme; no oba víme, že toto asi nemůže být objektivní... Když to má tedy zaznít a chceš v této diskuzi pokračovat, tak to tady píši. Ty se vyjadřuješ k lidem v soukromí úplně stejně. Dělá to tak snad téměř každý a pokud říká, že ne, tak lže. Nebudeme si nic nalhávat, to jsou prostě emoce. Tady byl zásadní rozdíl v tom, že ty jsi záměrně poslouchal naši následnou soukromou konverzaci a pak na mě začal sprostě řvát (v pořádku, proč ne). Část tvých sprostých urážek jsem si mimochodem samozřejmě také v průběhu nahrál (a nikomu nepustil, to mimochodem ani Davidovi, kdyby na to měla třeba přijít řeč, ale pokud budeš chtít, můžeme to klidně zveřejnit, stačí říct, ač se mi do toho teď už nechce). No byl bych fakt hloupý, kdybych si toto nenahrál. Co se (N)etikety týče, tady souhlasím. Ovšem po tom všem se snažit najednou schovávat za (N)etiketu je asi úplně mimo. Ale stejně ohledně tohoto souhlasím.

Do Petra se netřeba nijak zvlášť obouvat. Že Petr vede monology, lidi nepouští ke slovu, je k nim hrubý, ale i je svoji nebetyčně nekonečnou arogancí uráží, je také takový jeho osobitý standard. Víme to všichni řadu let, ty ho teď jen, když se to zrovna hodí, politicky korektně kryješ. Každý si může zabrouzdat do těch mírnějších verzí do archivu Svobodného vysílače CS a já, pokud o to bude zájem, mohu sem vložit např. záznam audiokonference na téma covid a souvislosti, co jsme (ne)vedli společně někdy před více jak rokem s Lubomírem Elfem Prokešem a Petrem. Takové to téma, na které jsem se chtěl pobavit, ale ani po dvou hodinách se nedostal ani k zahájení (umluvení, uřvaní nebo pozurážení diskuzní protistrany není argument, ale značení něčeho zcela jiného). Případně pak mám opravdu velmi zajímavý telefonní hovor s Petrem, kterému jsem nabídl svezení od Hl. nádraží v Praze na sjezd Svobodného vysílače CS (kde jsme byli tehdy spolu a nebavili se tam s ním), což ale nakonec jsem se rozhodl vzít zpět a telefon mu položit (toto fakt ke zveřejnění není, ale pokud bude(te) vysloveně chtít, nemám s tím nejmenší problém). Nemusím se rovněž vracet ke tvému před lety také jeho odpojení z živého vysílání na SVCS, kde byl na lidi opravdu velmi arogantní a zlý, na kterém jsme se my tři s Jánem tehdy dohodli a po čemž Petr asi rok trucoval tím, že za námi přestal chodit v pondělky na audiokonference. To bylo vskutku také velmi dospělé... Je toho za ty roky opravdu hodně. Toto konkrétní obouvání se do Petra rozhodně není subjektivní, to je velmi objektivní, každý si po troše práce sám snadno zjistí, Petr se svojí osobitostí nijak netají. A zejména přímé důkazy jsou ryze objektivní. K Petrovým příznivcům, kteří ale nikdy nikam nedorazí a sami se nikdy do ničeho nezapojí, asi nemá smysl se blíže vyjádřit. Takové „příznivce” mám také a máme je asi všichni a víš ty co? Já jsem takové lidi dávno pojmenoval. Říkám jim řiťolezci, pokrytci a/nebo alibisté. Říkám o nich i jim nahlas, co vy si o nich jen myslíte. Souhlasím zde, že od Hnutí by mohl svým chováním nějak odrazovat každý z nás. Naštěstí Hnutí není o nás, nýbrž o myšlenkovém toku. Tedy Hnutí jako takové, české Hnutí je už něco jiného, to už je o persónách. A právě proto jsem jej opustil. České TZM je neskutečná absurdita.

Když „jsi mě u sebe nechal několik měsíců bydlet”? Ty jo, on to fakt napsal... Velmi zjevně nikoli nezištně... No dobře. Inu tedy když jsem tě několik let před tím zaměstnal... (Budeme to rozebírat? Klidně můžeme, jsem pro, jen vykroč...) Když mi volal pan Andrle z Demokratické strany zelených a nabídl mi kandidaturu, tuto jsem odmítl. A myslím že ano, podpořil jsi mě v tom, abych to zkusil. Stále nicméně nerozumím tomu, co by se a jak mělo povést. I kdybych kandidoval, byla a ještě je to taková strana-nestrana s prakticky zanedbatelným potenciálem. Hlavně by to bylo spíše jen divadlo. Pracuji nadále standardním způsobem v rámci a již výhradně myšlenkového toku Hnutí Zeitgeist. Už žádné polotovary. Konečně, řekl bys. Tedy teď kromě tohoto tady.

Kdybych já ti měl Michale odvyprávět vše, co je mi od tebe líto a jak těžce jsem nesl a stále nesu (a teprve po těch letech, a zejména po tom, jak ses ke mně zachoval a čím jsi mě dorazil), to by bylo na dlouho a jak oba dobře víme, neposlouchal a nepřijal bys to. Vybudoval jsi si při tom našem posledním rozhovoru ve mně vůči tobě velmi osobní averzi. Totálně ses mi svým pokrytectvím zprotivil. A že vy o nás nikde nic nešíříte? Ono takovéto rádoby tajné povídání si s lidmi o jiných a nešíření se vždycky nějak „provalí” (tedy ne vždycky, já dotyčné „práskače” neprásknu; přeci nebudu blbec, abych se připravoval o zdroje, které jsou přeci tak jednostranně loajální...). A co byste o nás tak mohli například šířit? Že kritizujeme, což ostatně dělá i Hnutí Zeitgeist? Že konstruktivně kritizuje, dává zpětnou vazbu, nastavuje zrcadlo? Vy o nás nic nešíříte, ale například ty sračky tady a také veřejně nakydané na Davida výše jsou co? Můžeme se v klidu soustředit na vlastní práci, to jistě. Můžeš s tím začít u sebe, protože například na jakou konkrétní práci? Nezapomeň, že jsem u tebe několik měsíců bydlel a tu práci osobně za tu dobu viděl... Můžeme si pojmenovat třeba jednoduché titulky k Interreflections, které (po roce) převzal a dokončil Petr? 2x posraný dabing (poprvé Bärem a podruhé synem Bohumíra) ke Kulturám v úpadku (a The Movie?), kdy já chtěl pokračovat, ale ty pak už ne - ty hrazené cesty autobusem byly přeci tak nepohodlné - a tak to skončilo (ani já to pak nedodělal, neb jsem sám na to neměl nervy a ne z práce, ale z tebe v tomto případě na čas vyhořel)? Moji opakovanou výzvu, aby ses na mě kdykoli, když budeš cokoli potřebovat, obrátil (a obrátil se jen jednou v případě nakonec nedokončených titulků, takže ta má práce vešla vniveč, jindy už ale ne, protože asi nejspíše nebylo na co)? Mohl bych pokračovat, načež nepopírám, že některého z failů jsem sám také byl součástí - např. jsem mohl sám dodělat ten dabing. Ovšem tu práci, kterou si já nenapíši do agendy, mohu alespoň ukázat a prokázat jinde, zatímco ty si jen tak napíšeš, že komunikuješ s nějakými komunitami, které svět neviděl. Anebo třeba s šašky z XR, na které mám uloženo takového kompra, že kdybych jej zveřejnil, asi by se to jim to fakt dost nelíbilo. Sám nepublikuješ svoji údajnou práci, ale Davidovi totéž vyčítáš. Většina společných projektů mezi českými členy dopadla katastrofálně. Vlastně nedopadla, nebyli jste schopni spolupracovat, a proto si řadu let dělá každý projekty sám. Tedy vlastně jen Petr je dělá, ačkoli tedy tyto spíše sám pro sebe než pro Hnutí (o sobě mluvit už nechci, toho mého jájství jsem tu už napsal dost). Naší prací a zejména prací Hnutí Zeitgeist je rovněž informovat a také i (konstruktivně a výhradně konstruktivně) kritizovat. Do konstruktivní kritiky patří i zpětná vazba. Do Hnutí Zeitgeist pevně zakotvený systém, jenž v české pobočce dlouhodobě těžce selhává. Pokud je kritika, má se, je-li cítěna jako neoprávněná, hloubkově rozebírat a alespoň snažit řešit. Ne se nafukovat, kritizujícího za ní urážet a posílat ke všem čertům. Na toto vše jste měli myslet před tím, než jste mě svoji příkladnou prací vyštvali. Ani jste nebyli schopní si přes více jak čtvrt roku od mé výzvy založit pro pouhé předání peněz spolek a k té věci komunikovat. Ale před tím ses za předání agendy přístupů a kontroly rval jako vzteklý... A jak dlouho pak trvalo to mé předání některé agendy? Ani bů jsem se nedočkal. Ještě že jsem se tohoto břemene zbavil. Fujtajbl, je mi z toho fakt zle. Deset let Michale, deset let historie! Děkuju.

Raději bych toho dráždění hada bosou nohou hodně rychle nechal. Není nic horšího než „zhrzená manželka” a já to ego mám pořád taky...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martina Koťarová
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvek od Martina Koťarová »

Michale, dívala jsem se na stránky Hnutí a tvá poslední aktivita byla dne 9.10.2016 a Jánova dokonce 5.10.2015. To na první pohled nevypadá, že za Hnutí něco děláte. I když Jánovy pracovní činnosti na zahrádce bych tam radši ani nepsala. Když ho baví pěstování a zajímá se o něj, proč raději komplexně nerozebírá chyby současného zemědělství a nenastiňuje, jak by správně vypadalo v NL/RBE? Udělal by tak Hnutí službu.

Nevím, proč jsi příležitost šířit myšlenky Hnutí na demonstraci nevyužil. Podle mě byste sami měli demonstrace pořádat. Ale ne ty běžné, kde se jen bezduše mluví proti něčemu bez návrhu řešení, které stejně nic nevyřeší, ale ty pravé demonstrace za něco s prezentací řešení, nejlépe před ČNB a 2x týdně.

Na stránkách Hnutí jsem také nenašla žádný odkaz na trička a další propagační materiály TZM. Myslíte, že tato forma propagace již pozbyla na významu? Když má Petr tolik příznivců, možná by chtěli být vidět a něco smysluplného bez námahy šířit …, no možná taky ne.

Když jsem přišla do Hnutí já jako nový nadšený fanoušek plný očekávání a chutě do práce, dočkala jsem se jen nezájmu a chladného chování. Ano, chápu, že nechcete lidem říkat, co mají dělat, a že fanoušci něčeho takového by zřejmě už měli vědět, co mají dělat. Ale někdo občas potřebuje nejdřív trochu nasměrovat a povzbudit a vidět nějaký zájem ostatních (zvlášť když moc aktivních členů Hnutí nikdy nemělo). Takže mé nadšení brzy opadlo. A když se postupně přestaly dělat Z/V-Daye a pravidelná týdenní setkávání se omezila pouze na tlachání o ničem, neměla jsem chuť již něco dělat. I David, který se zájmem přišel na jedno týdenní setkání (a snad byl i na jednom V-Dayi), se nakonec aktivně nikdy do Hnutí nezapojil a raději dělá věci sám za sebe. Čím to asi je?
Nakonec jsem ráda, že i Martin z Hnutí odešel, radila jsem mu to v minulosti již několikrát.

To jen malé okamžité postřehy ode mne.


Martina trošku opravím. Jestli si dobře vzpomínám, tak ta dvě líbivá slovíčka zazněla až po tom, co prohlásil, že nahrávku daného rozhovoru zveřejní. Tu nahrávku, kde vy mluvíte pravdu a Martin je přeci ten špatný. Tu nahrávku, kterou jste tak chtěli, ale jen ne zveřejnit. Tu nahrávku, kterou jsi ty, Michale, chtěl po mně, ať si poslechnu a dám ti za pravdu. Kterou když mohu slyšet já, nevidím důvod, proč by ji nemohli slyšet i ostatní. Mimochodem byla jsem u toho rozhovoru.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Michal má následné aktivity uvedené v Redminu (který ale už, koukám, z odkazů na webu Hnutí zmizel, nechápu). Login: admin, heslo: 42.

Tvá práce s propagačními materiály, kterou jsi tehdy udělala, nikoho nezaujala. Hnutí přeci nepotřebuje propagační materiály ani marketing... Proto z webu na ně odkazy žádné ani nevedou. Ačkoli se tehdejší návrhy stále na daném e-shopu nabízejí.

Z Hnutí Zeitgeist jsem neodešel. Odešel jsem z Hnutí Zeitgeist ČR. Z Hnutí Zeitgeist neumím odejít.

Máš pravdu. Vlastně ta slovíčka zazněla až při mém řečení ti, že záznam zveřejním (což jsem, jak jsme si vysvětlili, řekl samozřejmě jako jiné věci v afektu při naší soukromé konverzaci pouze s tebou, samozřejmě bych to samovolně v afektu bez racionálního důvodu neudělal a také jsem neudělal). Řvát se může, až pokud se něco skutečně udělá, protože lidi toho nakecají... Ano, buďme přesní.

(Nebudu hrát divadlo, s Martinou spolu žijeme, ovšem toto si napsala sama až po mně po odeslání, proto sem své upřesnění také dopisuji, abych předchozí svůj text needitoval, neb nejspíše již byl přečten.)
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@Michal Mauser: Ne, nevolej mi, už s tebou mluvit nechci, čehož sis také mohl za poslední půlrok, kdy jsem ti napsal jen to nejnutnější ve věci předávání věcí, všimnout. Zájem mluvit jsem měl za posledních 10 let nespočetněkrát a upřímně, nikam to nakonec nevedlo a ani žádné nadávky už poslouchat nepotřebuji nehledě na to, že ta vybudovaná averze bude asi dlouho trvat, než mě přejde. Jsem na tebe opravdu hodně naštvanej. Můžeme to buď vyříkávat tady, nebo nekomunikovat vůbec. Bylo by fajn, když už jsi tady začal věc při reakcích na Davida dmýchat (psát mu, jak nic nedělá atd.), tu bod po bodu reagovat. A hlavně jemu. Na mě už nesejde. Anebo tímto diskuze může skončit, je to jedno. Volat ale a vytvářet nové nahrávky a záznamy už nechci.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Tak jsem zjistil, že už mám blokaci ve skupině Příznivci hnutí Zeitgeist. Martin mi poslal odkaz na nějaký příspěvek a stránku nelze zobrazit. Škoda, že ani nevím za co. Takový přístup je ale od egoistických členů hnutí tak příznačný, že? Nemáte ani koule na to mě s mým "prohřeškem" konfrontovat. Kdo se pak chová dětinsky a nevyzrále?:) Jde o skupinu, kde lidé pod jménem hnutí Zeitgeist sdílejí různé flastenecké blbosti a často i dezinformace. Já to kritizoval a to asi vadilo.

Martin s Martinou tady píší mimo jiné o práci hnutí. Rád bych se vyjádřil ještě k tomu, jak nejste schopní se v hnutí koordinovat a udělat nějaký projekt a přitom máte skvělou možnost! Ján má pozemek a tam pěstuje. Dokonce má o tom nějaký blog/web, jak jsem se náhodou dozvěděl, jelikož na stránkách hnutí o tom taky není ani slovo nebo jsem to přehlídl. Na FB o tom Ján taky nic nemá. Jeho profil je spíše anonymní, takže se o tom zde taky nikdo nic nedozví. Poslouchal jsem jeho brečení o tom, že nabídl kus pozemku k pěstování, ale nikdo nemá zájem. No, dnes má plno lidí svůj pozemek a pěstují si tam nebo je pro ně nemyslitelné jezdit z města skoro denně, když je sezóna, na pozemek desítky až stovky kilometrů. To položí ekonomicky i fyzicky nejednu domácnost. Zpět ale k tomu projektu. Proč se hnutí nesebere, neudělá videa nebo články o tom, jak by zemědělství a péče o půdu v rámci hnutí měly vypadat? Tohle je moderní způsob sdělování a lidi opravdu nebudou a neví, že mají hledat nějaký web, který ani není propagován hnutím a samotným provozovatelem a už vůbec neví, že to má mít něco společného s Zeitgeist. Opravdu na těch setkáních na jitsi jen brečíte. Naposledy jsem se připojil před čtrnácti dny a nestačil se divit. Následně jsem to po dvaceti minutách, kdy Petr opět vedl nezastavitelný monolog, vzdal a odpojil se. Tolik z mé strany subjektivní a neopodstatněné kritiky.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Martine právě na tobě sejde nejvíc, protože si něco odpracoval a máme něco společně za sebou. Že se na věcech neshodneme neznamená, že nemůžeme normálně komunikovat. Tak jsem to i pochopil z našeho posledního hovoru a i jsme pak normálně psali o těch protilátkách, za což jsem ti poděkoval. Chci to zkusit prostě nějak normálně v klidu vyřešit.

David (nebo Skalický, co si nastaví minimálně 2x po sobě stejnou profilovou fotku, stejné město, stejná fb skupina a stejné chování, vypínání nám mikrofonu na Jitsi pro srandu) mě vůbec nezajímá a nebudu sním po jeho výjevu komunikovat. Víš moc dobře, jak na mě na fb Hnutí útočil v příspěvku Jána o budování komunity, který kritizoval a teď tady pokrytecky otočil že Ján nic neudělal a v podstatě tím potvrdil svou identitu za kterou mi tu předtím sprostě nadával. Sám si tam psal taky a tedy víš moc dobře, že já si ani tady na fóru nezačal. Jen se mi prosím nesnaž vysvětlovat, že to není on, když nebereš mé vysvětlení toho, proč jsem tě kdysi slyšel něco nepříjemného říkat.

Dáš tomu šanci, nebo ne? Klidně to odložme na jindy. Už se tady nechci rozepisovat.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Skalického netajím, pokud se mě někdo na to zeptá, tak mu potvrdím, že jsem to já. Martin to asi nevěděl, nikdy jsme se o tom nebavili, tak teď už to ví. Tento profil mám pro to, abych mohl komunikovat i s cizími lidmi a neměl u sebe v přátelích lidi, které neznám. Nemám potřebu toto tajit a je vidět jak přemýšlíš a jaké máš svědomí.

Tohle nechápu, cituji: "2x po sobě stejnou profilovou fotku, stejné město, stejná fb skupina a stejné chování, vypínání nám mikrofonu na Jitsi pro srandu". Můžeš mi vysvětlit, jak vám můžu vypínat mikrofony? Čínský agent rozhodně nejsem.

"Víš moc dobře, jak na mě na fb Hnutí útočil v příspěvku Jána o budování komunity, který kritizoval a teď tady pokrytecky otočil že Ján nic neudělal a v podstatě tím potvrdil svou identitu za kterou mi tu předtím sprostě nadával." Tomu taky nerozumím. Prostě jsem nadával. V čem je to pokrytectví? :shock: :D

Takže tím jsme asi skončili. Neodpověděl jsi mi vůbec na nic, lžeš a ignoruješ. Díky za diskuzi, hezký den.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Takže Skalický je David. OK. Mohl jsem to tušit. Na věci mezi mnou a Davidem (Skalickým) to nicméně nic nemění.

To ostatní si musím rozmyslet.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Takže si to shrneme. Píšeš, že chceš normálně komunikovat, ale příkladem nejdeš. Ignoruješ zde psané texty, ačkoli máš možnost a čas rozmyslu. Navážíš se do Davida (i on do tebe, ale on bodově reaguje). Martině neodpovíš. A věci se dlouhodobě dějí tak, jak se dějí. Co máš vlastně na mysli tím „normálně komunikovat a v klidu to vyřešit”? Hodit mnohé za hlavu, prostě to přejít? Proč se nedalo normálně komunikovat a věci normálně vyřešit např. při tom hovoru tehdy, který jsem inicioval, v čase potom, ale teď by to jít mělo nebo mohlo? Potřebuji si toto nějak před sebou racionálně obhájit.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Martin Mojmír píše: 07.02.2022, 06:10 Takže si to shrneme. Píšeš, že chceš normálně komunikovat, ale příkladem nejdeš. Ignoruješ zde psané texty, ačkoli máš možnost a čas rozmyslu. Navážíš se do Davida (i on do tebe, ale on bodově reaguje). Martině neodpovíš. A věci se dlouhodobě dějí tak, jak se dějí. Co máš vlastně na mysli tím „normálně komunikovat a v klidu to vyřešit”? Hodit mnohé za hlavu, prostě to přejít? Proč se nedalo normálně komunikovat a věci normálně vyřešit např. při tom hovoru tehdy, ale teď by to jít mělo nebo mohlo? Potřebuji si toto nějak před sebou racionálně obhájit.
A čemu tady ty rozhovory prospěly? Akorát se vše stupňuje a nikam to nevede. Obě strany mohly něco udělat lépe.
Proč se to nedalo vyřešit tehdy při tom hovoru? Já se tak nechoval bezdůvodně, jak už jsem řekl. Taky si byl sprostý (jsme přizdisráči apod). Potichu si to Martině taky neříkal. Ale přes to všechno jsme to v následném hovoru vyřešili. Oba jsme si řekli, že to bylo jen v zápalu a že to beru zpět, pokud si to nemyslel vážně. Kdybych to nepokládal za dávno vyřešené, měl bych důvod/chuť se tě potom ptát například na ty protilátky a tím udělat jakýsi první krok? Ty si mi psal taky normálně o Redminu. Následné problémy s tím pro mě neměly žádnou souvislost. Připomeň si tento náš telefonický hovor, určitě ho máš. Pokud s ním stále souzníš, tak byla možná spousta veřejných tvrzení zbytečných. Na druhou stranu ale také nechává šanci chovat se k sobě navzájem znovu slušně a občas prohodit slovo. Až vás omrzí trollit nás na Jitsi, jako dnes, tak mě kontaktuj. Tady to můžeš asi uzamknout.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

No asi ti už jen tady svým závěrem napíši, že tím, cos včera předvedl na Jitsi a teď sem napsal, jsi jasně dal najevo, jak si stojíš za tím, co tvrdíš a navrhuješ, resp. jak a do jaké míry své texty a slova myslíš vážně. Pokud bereš Davidův zájem slušně tě oslovit a věci probrat a tvé místo toho poslání ho, byť tentokrát slušně, k čertu za „trolling”, a pak naše tiché čekání na případný příchod ostatních za „kempení”, asi je zbytečné se nadále spolu o čemkoli i jen snažit bavit. Mé rozhodnutí, zda tomu dám, nebo nedám šanci, mělo vzejít ze tvého rozhodnutí, jak se postavíš na Jitsi k Davidovi a dáš ty šanci jemu aneb proč bych já se měl v otázce dávání něčemu šanci zachovat jinak než ty? (To byl dvojitě potvrzující psychologický test - princip voda a víno -, ve kterém jsi dokonale selhal.) Jaký výsledek jsem čekal, nejsem schopen říct; nepřemýšlel jsem nad tím, s Davidem jsme se na návštěvě Jitsi dohodli krátce před připojením se na Jitsi. Co ale jsem schopen říct, je, že mě to od tebe nepřekvapilo. Zachoval ses neskutečně dětinsky a jestli pro mě něco Michale jsi, tak hlavně buď lhář, anebo pokrytec. Ty jsi normálně zlý člověk. Občas si vybavuji naši tehdejší cestu vlakem někde ze setkání SVCS, při které jsi mi vyprávěl, jaký jsi byl v minulosti a jak ses i kvůli Hnutí změnil. Asi si myslíš, že se o to snažíš, ale jevíš se mi přesně jako ta osoba, cos popisoval.

Mám s tebou zájem nadále komunikovat a být v kontaktu asi tak podobně, jako ty máš nadále zájem komunikovat a být v kontaktu s Davidem, Martinou a vlastně kýmkoli, kdo přináší konstruktivní kritiku, což je mimochodem věc, kterou ty nesnášíš, ačkoli je základním stavebním kamenem Hnutí a sám věci často kritizuješ. Dík ti Michale nicméně ode mne patří za další pro mne skvělou zkušenost. Toto není ironie ani sarkasmus, za to skutečně děkuji. Hodně jsi mi dal. A protože stejně odpovídáš jen tak na 10 % textu (oba víme moc dobře proč), rovnou to tu tedy i uzamknu. Trollit ani kempovat za vámi chodit opravdu nebudu, nevím, co bych tím získal. Maximálně tak semínka, bolehlav nebo bitciony. Český TZM o současné sestavě pro mě tímto definitivně skončil.

P.S.: Tady je definice pojmu přizdisráč:
Přizdisráč je velmi nelichotivé označení pro člověka vyznačujícího se absencí kuráže a odvahy. Takový jedinec se bude vždycky radši držet zpátky, do ničeho se nebude plést, aby se do něčeho náhodou tzv. nenamočil. To by bylo do jisté míry pochopitelné, avšak u přizdisráče je míra této opatrnosti až přehnaná. Je to zkrátka politováníhodný zbabělec, který si vyslouží spíš opovržení než cokoli jiného.
Nesouhlasím akorát s poslední větou. Politováníhodný zbabělec si nezaslouží opovržení, ale potřebuje pomoc.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Téma ze dvou důvodů opět odemykám, abychom si napsal novinky. Jsou jimi nové skutečnosti týkající se opět samozřejmě totálního pokrytectví...

# Na webu českého Hnutí jsem si všiml, ze zmizely odkazy na fórum a na DuchDoby.CZ. To obojí bez kontaktu. Na kompletním ukončení spolupráce jsme se sice nedomluvili, ale tímto gestem to považuji tedy za hotovou věc. Fórum na toto "přání" pro potřeby českého Hnutí rovněž uzavírám.
# Další důvod si napíše David, jenž si také něčeho všiml a má k tomu své poznámky.

Chtěl jsem to uzavřít jako hotovou kapitolu, ale evidentně se tu bude ze strany českého Hnutí provokovat. No dobře; Davide, napiš si, cos chtěl.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Již jsem zde po tom Michalově "vystoupení" ohledně jitsi nechtěl nic psát, ale skutečnost, že Michal má samozřejmě také svůj "falešný" účet na FB, se zde po tom všem musí zmínit také. Michal je pokrytec a lhář a tímto se naprosto znemožnil a znedůvěryhodnil.

Ještě by bylo dobré, když už má Skalický nemožnost komentování na FB stránce hnutí, abyste to znemožnili i Ponížilovi, ať je to komplet a nehrajeme si na blbečky, Slavomíre Přemysle.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Právě jsem si také všiml, že i mně znemožnili na FB stránce https://www.facebook.com/zeitgeistmovement.cz, aniž by k tomu byl dán důvod, komunikaci, což v podstatě odpovídá blokaci. Na rozdíl od tebe Davide mně pod mým pravým jménem. A to jsem jim tam za poslední dobu vůbec nic ne(na)psal. Dobře, beru to tedy tak, že veškeré naše vzájemné osobní dohody ať už o čemkoli definitivně padají. Já nevím, to jim vážně nedochází přírodní zákon kauzality?

Obrázek

Téma znovu zamykám a kategorii fóra rovnou i archivuji. Tady už není co řešit.
----
Na základě vykázání mé osoby z FB stránky Hnutí a vzhledem k opakovanému porušování (N)etikety fóra, konkrétně bodů 01.11., 01.13., 02.04., 03.02., přistupuji k vykázání Michala z fóra. Michal nadále pod svým loginem může fórum číst, ale nemůže interagovat stejně jako já na FB Hnutí. Akorát s tím rozdílem, že zde to není bezdůvodně a bez oznámení. Toto téma je pro komunikaci s Michalem nadále uzavřeno.
----
// Edit Martin Mojmír 11.02.2022, 11:18: Vzhledem k projevení zájmu zakladatele tématu o pokračování v diskuzi tato přesunuto SEM.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 10.02.2022, 10:18, celkem upraveno 2 x.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“