E-mailová komunikace se starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou

Tento prostor slouží k zakládání a řešení jednotlivých incidentů spadajících pod městskou část Praha 13.

Moderátor: Martin Mojmír

Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V tomto tématu zahajuji informování o komunikaci se starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou.
----

E-mail odeslaný 21.01.2022, 12:28 (přečtený 21.01.2022, 12:36)
Martin Mojmír Böhm píše:Hezký den, pane starosto,

po letech řešení nekompetence ÚMČ Prahy 13 ve věci životního prostředí a odpadového hospodářství už budu stručný. Projdeme si spolu patrně znovu stejné postupy, které mi napíšete, já Vám odpovím, že to máme za sebou, že to nefungovalo, načež uvidíme, k jakému se společně dobereme výsledku. Nyní už mi chybí odmítavé stanovisko snad už jen od Vás přímo osobně, protože odbory se na to úplně vykašlaly.

Čili pane starosto, já jsem ten Böhm, co fotí, točí ta videa a píše ty články. Ten Böhm, se kterým jste si před asi půl rokem napsal na Facebooku a kterého jste poté úmyslně odignoroval. Ten Böhm, co tady řeší Vaše věci cca osm let. Vy dobře víte, o co jde, nemusím se Vám více rozepisovat. Snad jen namátkově uvedu pár příkladů: Playlist na YouTube - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... EMin6kUI4n , pro příklad jeden článek na DuchDoby.CZ - https://www.duchdoby.cz/clanek/27791-um ... im-prahem/ , FB skupina Za čistou Prahu se stovkou incidentů - https://www.facebook.com/groups/zacistouprahu , jeden aktuální hovor s nekompetentní úřednicí, která absolutně nevěděla, co má dělat, odvolávala se na někoho jiného a nechápala, co jí říkám v příloze (ano, mohu a už i budu si to nahrávat i zveřejňovat, jste veřejně činné osoby, krom toho prostřednictvím ETIQ.CZ, z.s. jsem i žurnalista). Co odmítala cokoliv řešit.

Situace se má nyní tak, že dnes opět na celé Velké Ohradě není kam vyhodit papír, sklo a kovy. Všechny nádoby jsou jako obvykle přeplněné a kolem kontejnerů bordel. Zaměstnankyně úřadu mi akorát opakuje, že to musím fotit, aby se dal navýšit svoz. Toto bezúspěšně jsem činil osm let a víte co Vám povím? Já nemusím dělat vůbec nic, to je Vaše práce! A nejen toto. Osm let se mi neustále jen lže, že bude navýšen svoz, že se bude věc řešit. Ten svoz by už za tu dobu musel být navýšen tolikrát, že by tu pracovníci vyváželi kontejnery na tříděný odpad snad 20x denně. K navýšení svozu za tu dobu nedošlo nikdy. A pokud došlo, tak snad jen na pár dnů. Vše jsem řešil i s Magistrátem hl. m Prahy, se kterým si věc jen přehazujete jako horký brambor (ÚMČ tvrdí, že magistrát neplatí; magistrát tvrdí, že nemá od ÚMČ podněty; když chci vzít oba za ručičku a přivést k sobě, bráníte se zuby nehty), poslal přes stovku podnětů skrze portál ZmapujTo, jenž mi před cca třemi lety oznámil, že od nich e-maily nepřebíráte a když to opravili zajištěním nové e-mailové adresy, před nedávnem mi začali uzavírat neřešené incidenty s tím, že je nepřebíráte úmyslně, například tato nejméně přes rok Vámi ne(vy)řešená skládka - http://www.zmapujto.cz/map/issue/189924 , těch neřešených podnětů nejen ode mne, ale od občanů Prahy 13 jsou tisíce, je jich plný portál ZmapujTo.cz, nelze se na nic vymluvit! Na Vašem portálu zase jen svalujete svoji vinu na občany a píšete, že bude vyřešeno v příštím svozu = řešení nula, proto tento portál nepoužívám a používat nebudu, neboť tam vše akorát stopíte! Takže kde to jsme, pane starosto; mám už tolik důkazů potvrzujících, že není nejmenší pochyb, odkud jde vina. Prostě to evidentně neřešíte schválně.

Takže Vás se pane starosto nyní takto napřímo a na rovinu ptám, začnete odpadky na Velké Ohradě už řešit, anebo to s tou medializací mám vzít vážně, zahájit crowdfunding a udělat nám a zejména Vám tady masivní reklamu? Jediné, co po Vás chci, je, aby na Velké Ohradě nebývaly neustále přeplněné kontejnery, kolem kterých se hromadí Váš nepořádek znečišťující životní prostředí, aby místní obyvatelé měli kam vyhazovat odpad. Odpad patří do kontejnerů, ne lidem do bytů a do přírody. Protiargumenty k tomu, co Vás jistě už teď napadá napsat, najdete některé v odkazech.

Jsem v očekávání Vaší konstruktivní odpovědi, která nebude obsahovat, že já jakožto občan budu někde chodit, něco dokumentovat, něco posílat a neustále něco hlídat. To už mám dávno za sebou. A Vy jako úřad také. Teď očekávám činy. Začněte na Velké Ohradě udržovat pořádek a dejte lidem k dispozici nepřeplněné a neplné kontejnery na tříděný odpad, které si platí. Přestaňte úmyslně znečišťovat životní prostředí.

E-mail odeslaný 23.01.2022, 18:52 (doručený 23.01.2022, 18:52)
Martin Mojmír Böhm píše:Pane starosto,

budu Vám teď občasně posílat neřešené incidenty v Praze na Velké Ohradě s tím, že budeme sledovat a veřejně sdílet vývoj situace.

Zaslané fotografie jsou z dnešní 18 hodiny (23.01.2022). Pojmenování dle příloh. Opět delší dobu nevyvezené kontejnery.
E-mail obsahuje fotografie tří stanovišť. Přecechtělova X Prusíkova, Přecechtělova X Janského a Janského 57.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Za čistou Prahu 13 - incidenty“