Pandemické varování: Zdaleka nejsme u konce, přijdou nové varianty - Seznamzpravy.cz

Tento prostor slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro diskuze použijte prostor k tomu určený níže.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Komentovaný článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... nty-186164 (rev. 19.01.2022, 11:14)
----
Víme, jak např. spolehlivě rozeznat odborníka od neodborníka? Odborník nebude dávat jasné odpovědi na dotazy, které nemůže zodpovědět. Např. v souvislosti s omicronem odborník nikdy neřekne, že jde o poslední vlnu, kterou covid skončí. Ne že by to nemusela být pravda, akorát toto odborník prostě nemůže vědět. Tedy pokud není např. v týmu zodpovědném za tvorbu a šíření viru, anebo o tom nemá relevantní zdrojové informace.

Skutečná věda není o tom mít vždy na vše odpověď. Odborník se nebude zbytečně zatěžovat názory a jejich prezentací. Skutečná věda znamená také a zejména umět říci „nevím”. Odborník ví, že neví; odborník nehádá a nevytrhává věci z kontextu. Příklad si lze vzít např. z tvrzení a chování osoby Jaroslava Flegra. Je tento člověk odborník? Je vědec? Pokud ano, tak do jaké míry? Na tyto otázky se třeba spolehlivě odpovědět dá. To dokážete i Vy sami.
----
Status na Facebooku Martina Mojmíra: https://www.facebook.com/mmartinb84/pos ... 1389524998
Status na Facebooku DuchDoby.CZ: bude doplněno
Komentář na Novinky.cz: bude doplněno
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy na autory jednotlivých konkrétních statusů“