Zahraniční dluh Česka roste, míří ke třem biliónům

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zahraniční dluh ČR stoupl ve druhém čtvrtletí meziročně o 137 miliard korun na 2,9 biliónu korun. Oproti roku 2007 je víc než dvojnásobný. Na růstu zadluženosti se podílelo zvýšení zahraničních závazků bank a nárůst počtu bankovních dluhopisů, které drží zahraniční subjekty, uvedla v pátek Česká národní banka (ČNB).

Zdroj článku: http://www.novinky.cz/ekonomika/380991- ... ionum.html


Komentář:
Však ano a je to v naprostém pořádku. Tak totiž funguje monetární ekonomika. Jednou jsme se rozhodli jít cestou privatizací (rozumme rozkrádání společného dědictví lidstva - konečnému nevyhnutelnému darování všeho tzv. 1% - "elitě"), tak zde máme logické vyústění věci...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Z Facebooku DuchDoby.CZ dne 06.10.2017:
Jana Krausová píše:Proto asi chtějí darovat lithium cizině, že by tím platili dluh?
Prvně je třeba podotknout, že splatit nebo jen splácet dluh není v zájmu žádného politika. Kromě toho, že za současné funkce centrálních bank je jakýkoli dluh podvod a zločin [Komu a čemu slouží Česká národní banka?], [Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum)]. Jako společnost nedlužíme nikomu nic. Ani Vy, ani já, ani nikdo jiný, dokonce ani politici, kteří jsou beztak jen nevzdělanými sluhy oligarchů. Příčinu je třeba hledat u centrálních bank a jejich majitelů a u nikoho jiného. Vše ostatní je už jen následek.

Pokud se vrátíme k zájmu politiků, v jejich zájmu je jen koryto, nahrabat si co nejvíce. Je žádný státní dluh nezajímá. Jakmile se bude lámat chleba, odstěhují se do zahraničí a nás tu bez mrknutí oka nechají. Taková je faktická realita.

Pokud se chceme bavit o slušných politicích, tak si můžete být jistá, že ve vrcholové politice, kde se o něčem rozhoduje, žádného nikdy nenajdete. Není to jednoduše možné. Důvody, proč tomu tak nikdy nebylo, není a nebude, naleznete např. ve výše uvedeném dokumentu Duch doby: Dodatek.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.
Zamčeno

Zpět na „Monetární a tržní ekonomika“