Zbraně hromadného tvoření

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Zamčeno
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel
Uživatelský avatar

Příspěvek od Michal Mauser »

Kritická masa je vzdálená, ale proč nevyužít potenciálu již probuzených lidí? Ne každý zvládá oslovovat ostatní na ulici, ale proč by měl čekat a žít stále nepochopen a často ve zklamání ze společnosti? Kolektiv podobně smýšlejících lidí dodá potřebnou energii, která nám tolik chybí. Nadešel čas se díky technologii spojit a dát hlavy dohromady. Začneme tvořit řešení už dnes.

K tomuto účelu byla vytvořena naše nová "zbraň hromadného tvoření", projektová platforma Wikisdílení. Platforma umožňuje spolupráci velkého množství lidí a licence CC-BY-SA zajistí svobodu obsahu. Právě zde bude probíhat psaní dokumentace minimálně mých projektů.
  • Projekt, na kterém již pracuji, je vytvoření a nasazení lokálního systému správy zdrojů. Jako vzor jsem si vybral ekonomický systém Copiosis, ale mám ještě další nápady na rozšíření a systém by tedy mohl být ve výsledku univerzálnější a konfigurovatelný a samozřejmě opensource. Uvítám nápady ohledně postupu při programování a funkcí. Samozřejmě také testování.
    Momentálně se rýsuje několik komunit, se kterými bude potřeba navázat kontakt nebo založit vlastní.
  • Principem druhého projektu je využití "levnosti" potravinových bank k uvolnění rukou chudší části populace. Výdej by měl jít teoreticky "podmínit" zájmem o naši problematiku. Organizátor projektu by mohl pro aktivnější jedince pomoci zajistit "práci" s využitím metody pronájmu zahrad k pěstování lokálních produktů a jejich prodeji.
  • S tím souvisí také možnost vytvoření komunitní zahrady, pachtů a tlak na zastupitele ohledně financování projektů soběstačnosti.
  • Veřejnost by měla mít k dispozici seznam činností, které pomohou "odpojit se" od systému. Inspirace pro tento seznam lze najít na konci filmu Zeitgeist Addendum.
  • Je potřeba lidem ukázat budoucnost. Venus projekt kdysi hledal zaměstnance na tvorbu počítačové hry, ale pokud vím, tak se nic nerýsuje. Moje představa je, že by mělo jít o ukázku "běžného" života v budoucnosti. Nemyslím si, že to musí být nutně vizuální.
  • Mladá generace je podle mnoha zdrojů více otevřená novým myšlenkám a proto by možná nebylo od věci udělat si pro ně pár přednášek podle zkušeností Jamese Phillipse. Dokonce by nemuselo být špatné, kdybyste využili svých oborových znalostí a založili zájmové kroužky s trochou přesahu do našich myšlenek a třeba si i trochu přivydělali.
Pro komunikaci byla vytvořena sekce zde na Interfóru. Případné hlasové konference lze zajistit programem Mumble.

Zájemce poprosím, aby v sekci přechodného období, tématu seznam zájemců napsali něco o oborech, kterým jsou ochotni se věnovat a jaké v nich mají zkušenosti. Pokud máte vlastní nápad na projekt, můžete jej zde nastínit a odkázat se na nové téma, které se bude tomuto projektu věnovat. Poprosím však, aby u projektu byla zjevná spojitost myšlenkami Hnutí. V případě, že nechcete být zveřejněni, zašlete mi prosím informace zde ve fóru soukromě nebo na email.
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“