Hysterie ve vláknech o retencích fóra Mobilmania.cz

Samostatné fórum slevy zprostředkovatelské služby Moje retence CZ - https://www.mojeretence.cz

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Správa fóra ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Připadám si jako někde v dětském domově. Je to úplně jednoduché. Tak ještě jednou a stručně.

Zkrátka na trhu vnikla na základě zákaznické velké poptávky nová nezávislá služba. No a protože na ni nedosáhne každý, stává a bude se stávat, že z nějakého důvodu odmítnutí potenciální klienti se urazí a vznikne z toho toto. To je normální a běžné. Stejně jako u všeho se musí najít někdo první, kdo se svým chováním za hranou to odnese, projde to nějakým trestním řízením (dostane patrně podmínku), ten bude vyřešen jako exemplární případ a pak už s upozorňováním na tento případ si nikdo nic nedovolí. No a pokud ano, pak už budou padat tresty jako hrušky.

Zkrátka a prostě, jak bylo uvedeno, se jedná o docela normální službu, popsal jsem to např. ZDE. Více bych to fakt neřešil, osobní problémy dotyčného si už převezme policie, já víc času do takových nesmyslů, než je nutné, investovat nehodlám. Nebudu si nikde notovat a rozepisovat. Mám jinou práci.

Snad ještě dodám, koukni se SEM, kolik tam s tím šaškem lidí souhlasí. Souhlasy s jeho slovy 0, nesouhlasy 8. Souhlasy se mnou ve věci informování o pomluvě 4, nesouhlas 1, což si tam dal on sám. Tady skutečně není co řešit.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Důkazní materiály začínají z fóra MM pomalu odněkud zepředu mizet, tak ještě zachraňuji ty poslední.

Obrázek

Teď koukám, že akorát včas; po obnově stránky už zmizelo i toto. Vymazané to není, jen přesunuté do skryté sekce "odmazaných" příspěvků, kam mají přístup jen modi, admini a jiné oprávněné osoby (takto jsme to dělali v době, kdy jsem byl modem na FinExpertu). Teď zbývá počkat, zda zmizí i ta pomluva z článku na webu MM a dotyčný dá pokoj, anebo zda bude v trestné činnosti pokračovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Takto to vypadá po pročištění fóra, esquire však dále pokračuje.

Obrázek

Edit 15:06: Příspěvek esquire správou fóra hbitě "odstraněn". Jeho blokaci neočekávám...
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 16.07.2020, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Patrně nebude konec. Sice se mě dotyčný zastává, ale jen to dále provokuje. Mělo by se odstranit, lidé si to zpět proklikají sami a nové info napíší.

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

esquire píše:Vy dva si skvele notujete na tebou uvedenem foru, takze o znamostech pise ten pravy!
A já snad někde popírám že se neznáme nebo se snažím to tajit ty trotle? :D

Že se nic neděje je asi proto že tmobile tam nemá debily keří by nevěděli že se nic nelegálního nekoná ty chybo StBácká :D Kdyby to Raziel dělal zadarmo tak by nebyl lidumil ale debil. Zadarmo on píše obecný rady a za peníze to dělá tam kde lidi se tím nechtějí zabejvat. To už ale popsal. Děláš jako by někoho měl nutit. Ty vole ty v tý hlavně máš fakt těžce vymrdáno :D Jo nechť si každej posoudí přesně tak, to je tak jediný s čím s tebou souhlasím :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Q, normálně bych ti napsal, že se máš krotit a nasměroval tě na (N)etiketu, ale protože body 01.06., 01.11. neporušuješ, navedu tě jen na začátek bodu 01.12. Zkus to, prosím, slušněji; nemusíme se snižovat na stejnou úroveň.

Máš každopádně pravdu. Uživatel dosud nezavolal a ani nezavolá, akorát se umí schovávat pod rádoby anonymní nick. To je vskutku velice důvěryhodné jednání... Moc dobře již sám to, čeho se dopustil, ví a proto znovu stejnou pomluvu, jakou napsal v diskuzi pod článkem na Mobilmánii, nezopakuje.

Admin MM se mi zatím neozval, nicméně stěžejní diskuze byla "odstraněna". Věřím, že to mezi sebou proberou. Nějak nám nestíhají, ale psali, když jsem si s jedním psal o nějakém ranku, že modů mají dost, tak to zní též zajímavě... Nevím, co si mám o tom myslet. Navrhl jsem zavolání si tehdy s adminy a ani oni se neozvali. Třeba to mají všechno na háku, beztak to dělají zadarmo ve svém volném čase, tak co by víc dělali...

Zvažuji, že pokud to správa MM bere tak, jak to je, nenechám se podobnými lidmi odradit a začnu ostatním ve fóru MM opět reagovat. Již ale jen pouze v rámci tématu, protože proč by to měli odnášet slušní uživatelé. Ostatně několik lidí mi psalo SZ, abych blce neřešil a pokračoval. Až (pokud) mě tam nebude místní správa chtít, tak mi to jistě dá najevo. Ty tam ale radši takhle nepiš, to by asi nebylo dobré. :)

Níže ještě přikládám po dni obrázek, kolik lidí s časopisem asi tak souzní. Ten jeden mínus je od něj a druhý očekávám buď od toho druhého jeho kamaráda, anebo někoho, kdo nezná trestní zákoník, anebo možná ani neví, že něco jako TZ existuje. Pokud by to byla děcka do třeba 17 let, tak je to pochopitelné.

Obrázek

Jinak ten poslední příspěvek se zopakováním deathlie jsem nahlásil, ale toto nahlášení bylo bez odstranění dockalackem uzavřeno. Možná přecijen správa ví, že z mé strany se o nic špatného nejedná a nechce se tím zabývat. Nicméně tys tam fakt neměl posílat ten odkaz na mojeretence.cz. Kdybys to neudělal, mohl být klid. Na druhou stranu stejně tak do 14 dnů by se to nějak rozvýřilo, tak je to asi jedno...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Aspoň se něco děje a nenudíš se :D :D :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zřejmě díky aktivitě uživatele fóra Mobilmania esquire se nyní většina zákazníků T-Mobile nedostane na ty nejlepší retenční tarify

Totiž při řešení migrace 10 (aktuálně svých) telefonních čísel ke konkurenci mi v rámci rozhovoru T-Mobile operátorka retenčního odd., při její nabídce neomezeného volání, sms a 1GB internetu za cenu něco přes 300 Kč, přímo do ucha sdělila, že mi nemůže tento tarif nabídnout za nižší cenu z důvodu, že prý se objevil nějaký pán, co s retencemi dělá jakési podvody a nechává si za sjednávání takových tarifů platit. Samozřejmě tato zaměstnankyně neměla pravdu, neboť 1. paní zřejmě nezná pojmy podnikání a zprostředkovatelská činnost (jakpak by je znala, když sama nepodniká, ani nikoho podnikajícího nezná, ale pracuje jako zaměstnanec), resp. neví, že se nejedná o podvod, nýbrž službu jako každou jinou, a 2. za toto podstatné zdražení nemohu já, nýbrž s největší pravděpodobností (dle mého názoru) uživatel fóra Mobilmania.cz esquire, jenž nejednou přiznal, že mé aktivity T-Mobile opakovaně nahlásil, což samozřejmě mám poukládáno, viz některé screeny výše. Ledaže by snad tu byl ještě někdo jiný...


Co toto celé znamená aneb když to shrneme

1. Pravděpodobně právě díky aktivitě uživatele esquire se nyní většina lidí nedostane na ty nejzajímavější retenční ceny
2. Pravděpodobně právě díky uživateli esquire jsou nyní ostatní mobilní operátoři opět konkurenceschopní, což pro T-Mobile znamená úbytek zákazníků a tedy zisku, neboť při neudržení klienta operátor nemá nadále nic (slovy nula) místo udržení a jeho pravidelných dalších plateb
3. Pravděpodobně právě díky uživateli esquire je nyní trh s telekomunikacemi opět zejména dražší, což jen více motivuje v příchodu 4. mobilního operátora (toto je naopak velmi pozitivní a bylo i jedním z našich externích cílů)


Uživatel esquire, ale ani T-Mobile věci nijak nepomohli

Věc se má tedy nyní tak, že sice nám ubylo cca 70 % práce se sjednáváním výhodnějších telekomunikačních podmínek v rámci T-Mobile, na druhou stranu ale o to více lidí nyní od T-Mobile odchází ke konkurenci. Uživatelé a T-Mobile tak za tuto změnu nemohou "poděkovat" ani tak nám jako spíše uživateli esquire, jenž dle svých slov vyvinul nadstandardní aktivitu v kontaktování a informování T-Mobile ve věci našich aktivit. Děkujeme esquire za zkurvení retencí, návrat k českému standardu, na druhou stranu ale v pozitivním ke zlepšení podmínek příchodu 4. mobilního operátora do ČR.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Na zajímavé slevy se nelze dostat kvůli více lidem, "práskačům". Nově se mezi ně pravděpodobně zařadil i jistý novinář z iDNESu (pravděpodobně píši proto, že nikdy nevíte, zda není příchozí mail podvržen a skutečně pochází z daného místa). Ten mi v pátek napsal:
Dobrý den, pane Böhme,

na sociálních sítích na nás vyskočila reklama na váš portál mojeretnce.cz. Po zhlédnutí nabídek jsme kontaktovali operátory, kteří nás ujistili, že vámi nabízené tarify nejsou jejich nabídkou. Potažmo, že u "přetahovacích tarifů" jde o běžnou nabídku pro zákazníky přecházející od konkurence. Chtěli bychom Vás tímto požádat o vyjádření, na základě čeho tedy na webu uvedené tarify nabízíte?

S pozdravem
Lukáš H***
redaktor iDNES.cz / mobil.iDNES.cz

fotograf auto.iDNES.cz
mediální skupina mafra

_________________________________________

Anděl Media Centrum
Karla Engliše 519/11
150 00 Praha 5 - Smíchov
Lukas.H***@mafra.cz
www.mobil.idnes.cz
www.auto.idnes.cz
www.idnes.czzdravem

Má odpověď byla:
Hezký den pane H****,

veškeré informace, na které se tážete, naleznete na našem webu mojeretence.cz. Ve zkratce uvedu, že se jedná o standardní zprostředkovatelskou činnost. Některé podrobnosti zde: https://mojeretence.ictx.cz/clanek/1076 ... i-retence/.

Co se týče tvrzení operátorů, že námi nabízené zprostředkování některých tarifů nepatří mezi jejich nabídku, tak toto pravda je a není. Námi prezentované ceny za dané tarify se jen nenacházejí na oficiálních webových stránkách českých mobilních operátorů. My zprostředkováváme takzvané neveřejné (podpultové) tarify (slevy) českých mobilních operátorů, stejně tak jako to dělají někteří další. Faktické informace o tom, že mobilní operátoři skutečně nabízejí mnohé retenční tarify (a mnohdy ještě levněji než my), a jak to funguje, najdete rovněž, mimo jiné, v diskuzních tématech portálu mobilmania.cz zde: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1&t=1119188, zde: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1&t=1119189 nebo zde: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1&t=1119190 a to již řadu let, načež pro to máme bezpočet přímých důkazů.

Děkuji za mail; pokud pro Vás budu moci cokoli dalšího udělat, neváhejte se na mne obrátit.

S přáním zdraví a pozdravem

Martin Böhm - ICT servis, audiovizuální služby,
krizový management, poradenství sociologické
a v oblasti osobního rozvoje, mediální činnost
(+420) 774 888 774, martin.bohm@ictx.cz
www.ictx.cz | www.etiq.cz | www.martinbohm.cz

Ono to sice není "práskání" v pravém slova toho smyslu, neboť nic špatného neděláme, ovšem toto zbytečné upozorňování akorát může mobilní operátory provokovat, načež tito zasáhnou právě omezením daných možností. Pan novinář tak opět ukázal, jak "dobře" plní svoji práci. Místo aby se zeptal jen nebo nejprve nás a my mu mohli dané prokázat, vzal prostě telefon nebo mail a vše vyzvracel mobilnímu operátorovi. Přitom si informace mohl snadno a rychle sám zjistit pomocí internetového vyhledávače, nemusel nám kvůli tomu psát tak nesmyslné a zbytečné texty.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Po čase si opět uvedeme nějakou tu hysterii ve vlákně o retencích T-Mobile na Mobilmánii. Ani nevyžaduje komentář. Místní správa opět neřeší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V mezidobí, jelikož na MM zjistili, že se při „napadání” různými uživateli bráníme např. právě vykopírováváním screenů z fóra v době, kdy správa fóra věci příliš konstruktivně neřeší, což může svým způsobem této dělat ostudu při poukazování na její nekompetenci, jsme se domluvili (údajně i její nápad) na přidělení mi nějakého „ranku”. Ve volbě byl vybrán rank „Expert na retence”.

Od první chvíle mi bylo jasné, že záměrem nápadu přidělení mi ranku ze strany MM měla být jen psychologická hra o vyřešení věci formou: „Umlčíme Böhma rankem, bude si připadat důležitě, budeme ho tím zároveň držet pod krkem, ostatní uživatelé jej kvůli ranku budou považovat za autoritu, přičemž nebudou rozjíždět trolling a situace se všeobecně - všestranně uklidní”, resp. „vlk se nažere a koza zůstane celá”. Podobně se např. ve firmách manipulují zaměstnanci, jimž je přidělována funkce, už ale ne z této vyplývající mzda a tým, který by vedl. Řekl jsem si: „Fajn, tak uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.” Na většinu uživatelů fóra to zabralo. To ale jen proto, že pokud někdo začal trollit, po nahlášení bylo řešeno, místní správa začala zároveň relevantně pracovat. Jenže to pouze dočasně. Teď opět to vypadá, že se věci začínají vracet do starých kolejí rank nerank, správa opět polevuje. Tudíž nadešel čas si po nějaké době vložit další screen neřešeného trolla správou, která zkrátka nechce ty části napadajícího off-topicu vymazat / přesunout.

Obrázek

Rozhodl jsem se včera, ačkoli mi bylo jasné, jak to dopadne, vyzkoušet nabídnout správě pomoc při moderování. Zajímalo mě, jak se budou v CNC tvářit, když se s nimi budu chtít pobavit o ranku, z něhož nevyplývá jen text, ale i nějaká hodnota / oprávnění. Ostatně před cca 12 lety jsem už moderátorem části fóra CNC (FinExpert) byl, tedy vím, co to obnáší (pak moderování z nedostatku času i zájmu o téma financí opustil). No dopadlo to velmi rychle tak, jak jsem očekával. Že to vhledem k interní diskuzi správy o mně v rámci přesunutých příspěvků v neveřejných částech fóra, do které bych tím pádem, mimo jiné, dostal přístup, neklapne. Přesně to bylo primárním důvodem CNC zamítnutí této možnosti a mého ověření si do té doby hypotézy. Zvítězila převaha chybějící sebereflexe a opět se projevilo předchozí zde psané včetně toho teď o vlku a koze. Inu tak to hold poběží dál tak, jak běželo dosud. Pokud správa fóra bude trollování řešit, bude to dejme tomu v pořádku. Pokud ne, budeme si dále dělat screeny a komentovaně zde sdílet. Nepotřebuji nikde žádnou (pseudo)funkci. Primárně mi jde o nepoškozování dobrého jména mého i mé neziskové iniciativy ETIQ.CZ, z.s provozující, mimo jiné, projekt mojeretence.cz a to ze strany jak trollů, tak správy fóra MM, jež se na tom podílí právě tím, že trollům dané chování toleruje a tedy umožňuje.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Správa fóra se nakonec rozhodla obsah adekvátně popřesouvat. Této nicméně bylo toto vlákno v našem fóru před tím připomenuto.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zatímco já nesmím a kvůli mně byla upravena na fórech CZECH NEWS CENTER a. s. (např. MobilMania.cz) pravidla, jiní uživatelé vesele i po roce porušují tato pravidla, kdy používají reklamu na své komerční weby nejen v profilu s odkazy, ale přímo v nicku. Administrátoři a moderátoři nic.

Obrázek

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Je to potvrzeno. Oboje nahlášení včetně citace konkrétního pravidla byla uzavřena, zatímco k nápravě nedošlo. Pravidlo o zákazu odkazu bylo ve fórech CZECH NEWS CENTER a. s. zavedeno kvůli mně a také je uplatňováno zejména na mě. Ostatní uživatelé fóra používat odkazy i reklamy smí.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

K nápravě dosud nedošlo. Uživatel Antiradary BEL má stále stejný nick se stále stejně uvedenou reklamou v profilu, viz tolerování porušeného pravidla: 
9. Na fóru je zakázána obchodní (neuživatelská) propagace produktů a služeb, včetně činností, které k ní směřují.
# Je zakázáno zneužívat Uživatelský panel pro vpisování údajů sloužící pro obchodní činnost (webové stránky, kontakty apod.).

Od 26.06.2023, 18:43 se nicméně ve vlákně o retencích O2 objevil další problémový uživatel, na kterého se vztahují pravidla následující:
2. Pokud píšete, mějte na paměti dobré mravy
# Nikdy nepište na Internetu nic, co byste nedokázali druhému říci do očí.
# Pokud chcete někoho napadat, zvolte soukromou cestu (soukromou zprávu, e-mail, ICQ, ... osobní setkání). Ostatní to nezajímá.

3. Vždy pište k věci
# Pokud zakládáte nové téma, pak ho vhodně, jasně a stručně pojmenujte a umístěte ho do vhodné kategorie.
# Nezakládejte témata, ke kterým nemá nikdo co říct nebo která mohou vyvolat pouze zbytečné handrkování mezi uživateli (tzn. flame war).

4. Respektujte ostatní, ostatní budou respektovat vás
# Nejste středem vesmíru. Žádný člověk není středem vesmíru. Proto se tak nechovejte. Ostatní se tak taky nebudou chovat.

7. Řiďte se nejen pravidly slušného chování, ale i právními předpisy
# Neposílejte (nepište) nevyžádaná obchodní sdělení - jakoukoliv reklamu nebo propagaci soukromých projektů či aktivit.
Třetí den bez zásahu správy fóra. Po vyhrocení opět do klasického Razielova kšeftaření následují tedy prokazující screeny:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Moje retence CZ (MRCZ)“