Ekonomická reforma: Přechod na bezúročný systém (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte sekci Názorové diskuse.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Pane Lukeš, nedostanete úvěr na byt, když neprokážete jeho návratnost. Podotýkám, že průměrný plat by měl v novém systému na základní standard bydlení dosahovat. Ale nikdo vás nebude nutit pracovat, takže se to stát může. Pokud se pokusíte o úvěrový podvod, přijdete o byt a dostanete tepláky, půjdete do chládku a budete studovat 1 + 1 = 2. Až to pochopíte a uhradíte svou vlastní prací vzniklou škodu, budete moci začít znovu. Tyto prosté věci dnes nefungují, protože žijeme ve virtuální deformované realitě a sami ji stále přiživujeme svým otrockým myšlením a konáním. Jak jsem již psal, navrhovaný systém umožní přesun pozornosti k reálným hodnotám a ke skutečnému životu.

Korupce také není samozřejmostí. Každý systém ji buďto podporuje, protože mu vyhovuje, nebo je dokonce na ní postaven, jako ten dnešní, anebo ji svými mechanismy potlačuje.
Jan Lukeš
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jan Lukeš »

No dobře, ale předtím jste řikal, že vše bude automatizovaný a teď když tady mluvíte o úvěrovem podvodu, tak to bude to samý co teď. Nyní banka schvaluje úvěr, v novém systému bude schvalovat úvěr státní agentura složená z lidí. Zase je tady velky prostor pro korupci, vznikne jakási kasta supersilných státních úředníků, kteří budou prostřednictvím schvalování úvěrů vládnout celý společnosti. Ten argument, že se musí změnit myšlení lidí je dikskuzní faul, protože pokud si pro obhajobu svého názoru kladete dogma, pak diskuze končí, protože o dogmatech se nediskutuje a nepochybuje.
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Jsem moc rád, že stáčíte diskusi ke korupci. To je klíčový problém současně vládnoucího systému, ve kterém jsou lidé ke korupčnímu jednání zvenčí nuceni, aby byli později manipulovatelní. Proto také nově navrhovaný systém eliminuje korupci, jak se dá. Především odstraňuje motivaci k takovému jednání – každý bude mít peněz k dispozici právě tolik, kolik bude potřebovat, bez úroků. Dále zavádí restriktivní opatření proti potenciálním korupčníkům – bezhotovostní operace budou kompletně dohledatelné, peněžní hotovost bude mít časově omezenou platnost a odvést hotovost na účet bude možné pouze do výše prokazatelného nabytí této částky. U lidí na pozicích potenciálně ohrožených korupcí bude možno zavést prokazování původu majetku, jedná se o státní úředníky. Lidé budou do těchto pozic VOLENI a budou ODVOLATELNÍ ze své funkce těmi, kdo je zvolili.

Ačkoliv si všichni uvědomujeme nutnost postupné změny myšlení lidí a navrhovaný systém se snaží k této změně přispět, vytvořit k její realizaci podmínky, nepoužívá tuto změnu myšlení jako základní východisko. Naopak vychází z toho, že v přechodném období k novému systému budou lidé takoví, jací nyní jsou. Lidé a systém, ve kterém žijí, jsou vždy v interakci, vzájemně se zpětně ovlivňují. Navrhovaný systém je otevřený dalším vývojovým změnám, to je základní vlastnost jakéhokoliv živého systému. Vždy bude platit KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA.
Jan Lukeš
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jan Lukeš »

Tuším, že autoři tohoto systému v posledním vysílání na SV informovali, že půjdou cestou lokálního nebo komunitního zavádění tohoto systému. Nevíte někdo jak se jim to daří?
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes od 19:00 na SVCS opět Ekonomická reforma s J.Schlimbachem a L.Mikšem. Případné dotazy k čemukoli můžete transparentně pokládat i zde. Proč zde? Neboť zde bude rovněž transparentně reagováno. Bez úhybů, pěkně přímo. Těšíme se na Vaší případnou interakci.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Zdenek Chvojka »

Kdo je ve vašem systému vlastníkem peněz? A jak řešíte banky a bankovní služby?

Váš systém jak jsem pochopil tak se soustředí především na vývoz, ale ten je závislý na technologiích a ty jsou ve většině případů ve vlastnictví elit. Jak budete řešit tuto záležitost?
Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Zdenek Chvojka »

Jakým způsobem budete řešit aby vašemu systému porozuměli všichni zúčastnění? Nebo to nebude potřeba? Budete pracovat s hotovostí nebo s elektronickou měnou, případně kombinací?
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pan Mikš neodpověděl na přímo položenou otázku Pavlem Hlávkou, jež zněla, kdo je vlastníkem peněz. Ptáme se tedy znovu zde, kdo je podle Vás, pane Mikši, vlastníkem peněz? Já to vím, jde však o to, zda to víte i Vy a zda chcete, aby to věděli i posluchači. Děkuji.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Dotazy na přednášející:

Dotaz 1: už se podařilo prezentovat SES i někde ve světě a jaké na to byly ohlasy, případně je už někde nějaká alepoň částečná realizace systému ?.

Dotaz 2: Za jakých podmínek vidí tvůrci SES, že by mohlo vůbec dojít k realizaci SES ? resp. co by se muselo dnes stát aby se to podařilo ?

Jinak bych doporučil aby obecné tvrzení, že by se někdy mohl vrátit byl jakýkoliv dluh označovalo za obyčejný "podvod na lidech" udržovaný systémem loutek.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Všechny dotazy jsem poslal Pavlovi Hlávkovi do studia.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Martin Böhm píše:Pan Mikš neodpověděl na přímo položenou otázku Pavlem Hlávkou, jež zněla, kdo je vlastníkem peněz.
Zazněla odpověď, kdo je vlastníkem peněz - podle ER stát.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Není vlastníkem peněz třeba 1%?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Mluvilo se o vlastníkovi v novém systému.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V tom případě tedy víme, že tato změna nikdy nenastane. :D
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Zdenek Chvojka »

:) asi tak. Ale je to docela pěkný volební program, neví někdo za jakou stranu to bude???
Zamčeno

Zpět na „Otázky posluchačů na jednotlivá konkrétní studia či pořady“